Pod západnou akáciou

Pod západnou akáciou https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57733/bmid_pod-zapadnou-akaciou-CgX-57733.jpg 4 46 4

Ramses série

< 5. díl

Ramzes počas svojho dlhoročného vládnutia priviedol Egypt k obdivuhodnému rozkvetu. Mohol by už teda odpočívať a užívať pokojné dni staroby. Lenže jeho osud je výnimočný a nedovolí mu poľaviť – musí vládnuť. Napriek všetkým prekážkam sa naďalej usiluje Libyjčania túžia po pomste a chetitský cisár ho núti, aby sa oženil s princeznou Chatti. Faraón je schopný privolať aj nadprirodzené sily, aby mu pomohli, zmeniť svojich nepriateľov na spojencov, ale nie je schopný zabrániť času, aby mu po jednom nebral dávnych priateľov. Tak postupne ostáva čoraz väčšmi osamotený. Keď sa ho chystá zdolať posledný odporca – staroba, sadne si pod západnú akáciu, aby sa vydal na poslednú cestu. Až vtedy môže pisár Ameni, ktorý mu verne slúžil šesťdesiatsedem rokov, odložiť svoje brko...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Motýľ

Ramsés, sous l'acacia d'occident , 1996

Martass8
14.12.2019 5 z 5

Optěk krásnej kousek , musím si pořídit další díl :-)

hanzmb
02.12.2018 3 z 5

Vše musí skončit nakonec happyendem a tak Ramses svou prozíravostí vše zvládne a může v klidu zemřít pod akácií. Už to tak nepřehání s těmi božími zásahy. To mi pomohlo se všemi díly nakonec prokousat. Musel jsem to vždy prokládat alespoň 5 jinými knihami. Nevím, jestli ještě někdy najdu na tohoto autora odvahu. Určitě už žádnou pentalogii.

Babo
21.08.2017 5 z 5

Je naprosto jedno,jaký bude můj názor na poslední část pentalogie . Kdo navštívil Egypt nemůže minout tu spoustu připomínek života Ramzese Velikého .
Za jeho života Egypt vzkvétal a pokud se neobjeví nějaký šílenec současnosti , tak bude vzbuzovat obdiv i po další staletí.A že je co obdivovat !

princesse
25.06.2012 5 z 5

Poslední díl pentalogie z konce Ramsesova života. Opět nezklamal a příběh se četl sám od začátku do konce. Doporučuji.

Egypt faraoni starověký Egypt historické romány

Christian Jacq
francouzská, 1947
1998  89%Královna Slunce
2001  80%Egypťanky
2004  84%Nefertiti a Achnaton
2016  67%Prokletý hrob
1999  79%Aféra Tutanchamon

Kniha Pod západnou akáciou je v