Paní z Abú Simbelu

Paní z Abú Simbelu https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5410/bmid_pani-z-abu-simbelu-JKc-5410.jpg 4 53 5

Ramses série

Pokračování pětidílné ságy o egyptském faraonovi Ramsesovi Velikém vypráví o stavbě chrámu v Abú Simbelu. Dramatické vyprávění o období, kdy byl slavný faraon na vrcholu své moci, znovu úspěšně čelil Chetitům a vystavěl i skvostný chrámový komplex, kterým oslavil svoji lásku ke královně Nefertari

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Alpress

La dame d'Abou Simbel

orinka3
16.06.2022 5 z 5

Kniha mě zaujala i potěšila. Přístupnou formou vylíčený životní příběh velikého panovníka Egypta i celého jeho dvora. Krásné obrazy egyptské přírody, ta se před očima při čtení zjevuje přímo ve 3D obrazech! Musel to být ráj na zemi. Veliká láska panovníka k manželce, příkladné vystupování i spravedlivé rozhodování. Napínavé chvíle, kdy se kolem faraonovy rodiny stahují intrikáni a traviči. Líbilo se mi i začlenění postav Homéra a Mojžíše. Mojžíš mě téměř rozesmál, jak ho autor vytvořil: umíněný paličák, který jde hlavou proti zdi jen kvůli svému skálopevnému přesvědčení a ne všichni Hebrejci jsou jeho rozhodnutím nadšeni. Však se v Egyptě měli dobře a on je táhne kamsi do pouště :) A taky jsem ocenila, že těch 7 ran egyptských bylo rozumně vysvětleno. Mohlo to tak být...Kniha je četbou pro každého, vyprávění i události plynou docela rychle a než se nadějeme, je tu konec knihy. Autor píše dobře a i překlad si jistě zasluhuje pochvalu.

hanzmb
01.12.2018 3 z 5

Dlouho jsem váhal, zda mám ještě v této pentalogii pokračovat. Pak mi to jako obvykle nedalo a podlehl jsem. Je to o trochu lepší než minulý díl. Zůstávají všechny zápory dílů minulých. Prvoplánovitost, nereálnost egyptského vládního systému, vypomáhání si nadpřirozenem v okamžiku, kdy mi dojdou nápady. Nejvíc mě zklamal tím, jak odbyl 10 egyptských ran. To je věc, která mu mohla vydržet na 1/3 knihy. Odbyla se ale pár stránkami.

xjitule
16.03.2018 5 z 5

Nádherná kniha, psána poutavě, avšak klidně. Pro mě osobně první kniha z této pentalogie. A ne poslední. Jako milovník egyptské historie, jsem měla pocit, že tam opravdu jsem.

Babo
11.08.2017 5 z 5

Co napsat ke 4. dílu pentalogie o Ramzesovi Velikém.
Ať už je pohled na tohoto vyjímečného panovníka možná i zidealizovaný a historicky ne vždy doložený , je jisté,že to byl skutečně moudrý a statečný vládce.
Škoda,že se takoví již nerodí . Zásadový , čestný, s vizí do budoucna, s myšlenkami nejen na svůj blahobyt,ale i spokojený život obyvatel Egypta.
Při pohledu na dnešní "vládce" nezbývá než závidět.

princesse
25.06.2012 5 z 5

Čtvrtý díl pentalogie nádherný. Opět jsem se začetla a četla a četla. Doporučuji. Nádherně čtivá kniha.