Nefertiti a Achnaton

Nefertiti a Achnaton https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21247/bmid_nefertiti-a-achnaton-De4-21247.jpg 4 38 5

V této knize nás autor zavádí do Egypta 14. století před naším letopočtem, kdy zemi na Nilu vládla pozoruhodná dvojice, Nefertiti a Amenothep IV. Tento faraon proslul zejména svou náboženskou reformou. CH.Jacq se snaží nalézt odpověď na řadu otázek: Kdo vlastně byli Achnaton a Nefertiti? Vzbouřili se skutečně proti Amonovým kněžím? Byli skutečně prvními tvůrci monoteismu? Jaký byl vlastně jejich rodinný život?... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Domino

Nefertiti ane Achanthon , 2001

lábuska1
03.10.2020 5 z 5

Už jsem přečetla o Achnatonovi a Nefertiti více knih,ale tato kniha mě přesvědčila,že až tak kacířský Achnaton nebyl.Skvěle napsaná kniha se spoustou jiných náhledů na dané téma.Hodně sluníčková kniha ;-))

tomalakis
16.09.2015 2 z 5

Pokud vám nevadí melodramatický a poněkud naivní pohled na tento pár a toto období (starověký Egypt potažmo), tak byste si tuhle knihu mohli užít. Pokud chcete něco serióznějšího (ale přesto čtivého), doporučuji "Achnatona" od Reevese.

veru.nika
02.07.2013 5 z 5

Výborná kniha...dozvíte se podstatné věci z vlády Achnatona.

nefertiti91
19.08.2012 5 z 5

Miluju toto období.Stejně tak Achnatona a vše co se kolem něj šustne :))

makhushka
08.03.2011 5 z 5

výborná knížka, hlavně když se zajímáte o období vlády Achnatona, dostatečně poučná a zajímavá.