Bitva u Kadeše

Třetí část z pentalogie o faraonovi Ramsesovi II. z pera francouzského egyptologa a obratného vypravěče. Tentokrát je velká část vyprávění přenesena z Egypta do Sýrie, kde dojde k velké bitvě u Kadeše, v níž Egyptská vojska přes velké ztráty zvítězí a nepřátelští Chetité jsou poraženi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5409/bitva-u-kadese-kGK-5409.jpg 4.545

Ramses 3.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Alpress

Battle on Kadesh, 1996

Kniha Bitva u Kadeše

lábuska1
20.04.2020

Přečetla jsem všech pět dílů a musím říct,že se mi kniha moc líbila.Spisovatel píše poutavě,a i když už jsem četla o Ramessovi nějaké knihy,v této jsem si našla novinky.Vždy mi vrtalo hlavou,jak dokázal zplodit sto dětí ;-) A teď už vím,kde k nim přišel...

Martass8
14.12.2019

Tuto knihu jsem četla už několikrát je to dobře napsané

hanzmb
01.12.2018

S každým dílem postupně ubírám hvězdičku. Toto dílo je všude prezentováno jako historický román. Postupně z toho vzniká fantasy a to s bídou druhořadá. Vše vrcholí vlastní bitvou u Kadeše. To už je jak pro desetileté kluky. Nejsem nepřítel fantasy, rád si ji i přečtu. Tady ale už jde spíš o to, že autor nehledá logická řešení, ale vytváří si berličku, jak vychrlit stránky pro nakladatele a moc si nenamáhat mozek.

Babo
02.08.2017

Vláda Ramzesa II. pokračuje úspěšně dál. Jeho starší bratr stále spřádá sny o sesazení z trůnu ,ale Ramzes vítězí . Nejen nad intrikami,ale i v bitvě u Kadeše.
Tak jako předchozí díly se i tato čte velmi dobře . nevadí mi ani slovenština.

princesse
25.06.2012

Třetí díl pentalogie opět nezklamal, nádherná kniha, čtivá. Doporučuji.