Rabi

Rabi https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29932/bmid_rabi-FH2-29932.jpg 4 169 26

Kronika rodiny amerického rabína zavede čtenáře do prostředí americké židovské komunity 20. století, kde po útrapách pogromů zakotvili i kišiněvští Rivkindové a z vděčnosti k "zemi zaslíbené" si poameričtili příjmení na Kind. Pětačtyřicetiletý neortodoxní rabi Michael Kind, jehož revoluční myšlenky a netradiční vedení židovské obce vzbuzuje u konzervativních Židů nevoli, se potýká s dospíváním syna a dcery i s duševní chorobou manželky. Ta kdysi z lásky k němu podstoupila nelehký náboženský přerod a stala se pravověrnou Židovkou; nyní se odhalují zdánlivě zapomenutá traumata. Manželé kdysi věřili, že láska je silnější než náboženská tabu. Teď ale jako by převládala odvěká židovská moudrost o neslučitelnosti takových svazků.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Rabbi , 1965

Bezantina
03.08.2014

Kniha mne zklamala, čekala jsem něco jiného.. Bylo to takové samé "on řekl a ona řekla".. Od tohoto autora jsem čekala tedy více..

beruslava
11.07.2014 4 z 5

Kniha mne velmi příjemně překvapila. Příběh byl čtivý, postavy měly velmi lidský rozměr. Nečetla jsem tedy "příběh rabína", jak jsem původně očekávala, ale "příběh člověka". Rabi šel hodně svou cestou, což si ihned získalo mé sympatie. Zajímavé nahlédnutí do reálií jedné americké vrstvy v průběhu první poloviny 20. století. Velmi optimistické. Doporučuji.

rose
31.07.2012 4 z 5

Tenhle autor mě ještě nikdy nezklamal. Příběh židovského rabína a jeho rodiny je krásné a zajímavé čtení. Jen to přepínání dvou časových dějových rovin mi vždycky chvíli trvalo. Ovšem to není problém autorův, ale můj.

čef
20.11.2011 5 z 5

Zajímavé vyprávění ze života židovstva v USA po 2. světové válce. Tak jak jsme uvykli u tohoto autora, vyznění je celkově optimistické a povzbudivé.

asam
14.07.2011 5 z 5

Ráda čtu rodinné kroniky, ráda čtu židovské autory, proto tuto knihu doporučuji.Autor je velice dobrý vypravěč.

pokkat
04.05.2011

Knížka, která mě mile překvapila. Moc se mi líbila.

rabíni

Noah Gordon