Pustina

Pustina https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485331/bmid_pustina-F6v-485331.jpg 4 473 125

Švédský venkov, to nejsou jen nekonečné lesy, jezera s křišťálovou vodou a malebné červené domy na smaragdových pasekách. Daleko od civilizace bují lidská závist a chudoba, dívky nabízejí sex na zapadlých parkovištích a na chátrajících samotách se daří drogám. Liv Björnlundová si svůj osud nevybrala, určila jí ho Pustina, vesnice na samém konci silnice. Dcera ze statku, který poznamenala rodinná tragédie, pracuje na benzinové pumpě, kam ji každý den vozí otřískaným volvem její despotický otec Vidar. Liv si připadá jako v kleci. Až do chvíle, kdy je v opuštěné studni v lesích nalezen Vidar mrtvý. Do smrti hněvivého starého muže se zaplete dvojice dealerů a zlodějíčků, kteří věděli o jeho skrývaném bohatství. Ale všechno může být složitější. Vždyť nešťastníků, jimž vražda nabízí vstupenku do lepšího života, je Pustina plná.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Ödesmark , 2020

Jana.Kuc
10.11.2021 4 z 5

Stříbrná cesta se mi líbila asi o trošičku víc. Ale ani tato nebyla špatná. Není to ten klasický napínavý thriller, kde postupujete spolu s vyšetřovateli. Tentokrát je to pohledem dcery zavražděného muže. Za mě to vůbec není špatná knížka, jen má pozvolné tempo.

te-ssiinka3905
31.10.2021 2 z 5

Kniha co nezklame, ale ani nezpůsobí wow efekt... Jednání hlavni hrdinky nepochopitelné - proč se někdo nechá cely život tyranizovat a neodejde?
Zase ale všechna čest jak se na konci zachová, čekala jsem že to zamete pod koberec...

alnahu
26.09.2021 3 z 5

Autorka sice skvěle vykreslila mrazivé, depresivní prostředí švédského venkova a jeho obyvatel ,mě příběh nějak nesedl.

Racík
19.09.2021 3 z 5

Temný příběh, který se dobře čte, ale mně nějak nesedl. Přišlo mi to nějak moc průhledné, ale nejspíš to nebude chyba knihy, nýbrž moje. Rozhodně ale musím autorku pochválit za opravdu temné vylíčení pustiny a životní beznaděje. Nenechte se třemi hvězdičkami odradit a přečtěte si.
Obálka je skvělá a ke knize se dokonale hodí -:).

konicekbily
02.09.2021 4 z 5

Moc pěkný styl autorky, mně vyhovující severská krajina u polárního kruhu, špatná či napjatá rodinná a sousedská prostředí, pomalu rozvíjející se strach, obavy, deprese, napětí či stres u hlavní hrdinky. A u vedlejšího hrdiny také. Domnívám se, že zápletka byla vedlejší, aby vyniklo rozuzlení. Možná "pohledů zpět" bylo příliš! Ale mám celkově dobrý dojem a budu autorku číst.

Abia
11.08.2021 4 z 5

Hezky popsané místo na konci světa se svými malými lidmi, se starými křivdami a tajemstvími. Další ukázka toho, že lidé se divnými stávají, když se jim něco divného děje.

Dajine
03.08.2021 4 z 5

Přečteno. Nic víc.

SimonaP
16.07.2021 2 z 5

Knížka mě vůbec nebavila. Ani vykreslení údajné pustiny. Jedna velká nuda. A rozuzlení nic moc.

lisell
05.07.2021 3 z 5

Bohužel musím říct, že Pustina je po dlouhé době knížka, která mě moc nebavila. Děj byl táhlý a za mě se skoro celou dobu nic pořádného nedělo. Čekáte, že s další kapitolou už konečně přijde nějaká akce..nic..rozuzlení mne překvapilo a mrzí mě, že některé otázky zůstanou otevřené. Co se mi naopak na autorce moc líbí, je její způsob, jak poutavě dokáže popsat místo, o kterém vypráví.

veriszv
28.06.2021 4 z 5

Pustina je místo, kde rozhodně nechcete žít!
Autorčina Stříbrná cesta pro mě byla celkem zklamání, proto jsem s Pustinou váhala. Jsem ale ráda, že jsem ji nakonec zkusila. Pustina byla za mě o mnoho lepší, i když to možná bylo i tím, že jsem, narozdíl od Stříbrné cesty, neměla téměř žádná očekávání.
Nečekejte vyloženě thriller, za mě to je spíš příběh o zlomených lidech a tragicky smutných životech odehrávající se na švédském venkově. Rozhodně to není nic veselého. Obklopí vás atmosféra severských lesů, která je tu vystižena naprosto dokonale, a jen tak vás ta její tíživost nepustí. Navíc to bylo napínavé se skvěle vykreslenými, i když nesympatickými, postavami.
Takže Pustina za mě jo!

spencer
27.06.2021 3 z 5

Na autorčinu novou knihu jsem se těšila, přestože mě Stříbrná cesta zklamala. Bohužel na mě opět čekalo menší zklamání. Po větší část knihy jsem měla pocit, jako by se nic nedělo. Pořád jsem čekala na překvapení či zvrat, který by dal více do pohybu události, ale toho jsem se nedočkala. On to není špatný příběh, jen dost předvídatelný. Měla jsem v průběhu čtení pocit, že jsem něco podobného už četla, ale nemohla jsem si vzpomenout kde. Pokud už máte s podobnými knihami zkušenost, konec vás nepřekvapí. Ovšem věřím, že pokud se severskou krimi začínáte, mohla by vás kniha zaujmout.

Anette99
26.06.2021 4 z 5

Temný thriller z místa, kde lišky dávají dobrou noc. Pustina je místo, kde má každý svoje tajemství, svoje pohnutky. Kniha se četla poměrně dobře, ale dost věcí bylo nedotažených, nevysvětlených a na konci nepřišel žádný wow efekt.

Vatter83
11.06.2021 2 z 5

Pochmurné, smutné prostředí, liknavý děj, zajímavé rozuzlení, některé dějové linie jen načrtnuty a nedotaženy do konce, číst se to dalo, ale nic strhujícího.

gordon13
09.06.2021 4 z 5

Pochmurný, pomalý příběh, který se mi dobře četl a docela se mi líbil. Druhá kniha Stiny Jackson je sice slabší, ale vůbec ne špatná. Jsem spokojená a určitě si přečtu od autorky i její další tvorbu.

loskatos
01.06.2021 3 z 5

Skvěle popsané reálie, název se hodí k prostředí. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetl, asi jsem čekal něco trošku akčnějšího. Ale čím dál déle jsem četl, tím více mě zajímalo, jak to vlastně bude.
Nejsem zklamán.

harena
22.05.2021 3 z 5

Autorka nás uvede do ponurého, špinavého a temného místa zvaného Pustina. Uprostřed hlubokých švédských lesů, bažin a močálů je vesnička, kde vládne chudoba, bída, závist, špína a drogy. To autorka opravdu umí popsat tak, až se člověka zmocní tíživá deprese. To je na pět hvězdiček. Jinak mě příběh moc nezaujal, osoby se navzájem samy sobě podobají, výjimku tvoří otec Liv, který by zasluhoval rovnou odstřelit za to, co provedl. Vadily mi i drobné nesrovnalosti v příběhu a překladatelské chybky. Motorovou pilou jde štípat dřevo fakt špatně. Stříbrné cestě jsem dala čtyři hvězdičky, tady dávám tři, jako docela dobrý průměr.

magic11
04.05.2021 2 z 5

Nenadchla mě, ale číst se dala. Závěr trošku překvapil, ale nic strhujícího.

ArwenAragorn
03.05.2021 3 z 5

50%
"Znáte Vidara Bjornlunda z Pustiny?"
"Toho magora zná každej."
"Žije sice, jako by byl chudej jako kostelní myš, ale penězma to u něj jenom šustí. Má nasysleno za dlouhý roky, darebák. A bankám on nevěří, většinu peněz má v trezoru v ložnici. Je starý a unavený, okrást ho by bylo jako vzít bonbony děcku. "

Pustina je pochmurný thriller obohacený o zvláštní postavy. Děj plyne bez většího napětí až do překvapivého konce. Kvůli němu jsem * přidala. Dost toho ale bylo nezodpovězeno.
Nesdílím tak velké nadšení, jako ti, který příběh ohodnotili pěti *, pro mě to byla průměrná, ale pořád slušná knížka, která ovšem zdaleka nedosahuje kvalit Stříbrné cesty.

Šebestová3
27.04.2021 5 z 5

Skvělá, překvapivý a strhující závěr!

i.stefany
05.04.2021 5 z 5

Výborně vykreslená temná a ponurá krajina švédského venkova, stejně jako jeho podivínští obyvatelé. Každý z nich tu žije tak, jak nejlíp umí, všichni se znají, každý ví o druhém téměř vše a přesto někdo z nich provedl něco děsivého... I když to byl příběh zvláštní, skrz naskrz depresivní, bavil mě a nemohla jsem se od něj utrhnout. Skvělé.