Polibek půlnoci

Polibek půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46642/bmid_polibek-pulnoci-0sS-46642.jpeg 4 370 67

Půlnoční rasa série

Polibek půlnoci je první díl upírské milostné ságy americké spisovatelky Lary Adrian. Autorka ve svém poutavém románu stvořila temný svět, v němž se mistrně mísí napětí se scénami plnými spalující vášně. Kniha, která byla přeložena do několika jazyků, si získala příznivce po celém světě. Tajemný přitažlivý cizinec pozoruje hlavní hrdinku, mladou fotografku Gabrielle, v přeplněném tanečním klubu. Dívka se později stane svědkyní brutální vraždy a děj nabírá nečekané obrátky. Gabrielle je uvržena do světa, o němž doposud neměla tušení - do světa plného stínů, kde žijí upíři, jejichž existenci si běžní lidé vůbec neuvědomují, a kde hrozí vypuknutí krvavé války. Lucan Thorne je upír, jehož posláním je už po staletí chránit nic netušící lidstvo před hrozbou zvrhlých upířích soukmenovců, kteří propadli zhoubné závislosti na krvi. Když potká půvabnou Gabrielle, jeho život se rázem změní. Ve chvíli, kdy si Gabrielle vyberou za terč jeho nepřátelé, pouští se sám do boje o její záchranu - USA Today bestseller 2007 - Award Winner 2007 - Borders Books Bestselling Debut Novel (nejprodávanější kniha v druhém největším řetězci knihkupectví v USA) - Evokující, svůdný, smyslný, vstupte do upířího světa a budete okouzleni. - J. R. Ward NY Times bestselling author... celý text

Horory Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

Kiss of Midnight , 2007

SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

porovnáváte s Bratrstvem, nečetla jsem, tak nevím. Osobně mi to přijde jako něco mezi Twilight (upíři) a 50 odstíny (sex) :-) Jako co ke knize říct. Nemůžu říct, že bych byla uchvácena, ale zároveň jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Pro mě tedy bude top upírem navždycky Damon Salvatore, ale myslím, že Lucan mu úspěšně šlape na paty. Líbí se mi vykreslení upířího života, jen to, že byli kdysi dávno mimozemšťané? To fakt ne. Takže za mě tři a půl hvězdy, tři jsou málo, čtyři moc. A těším se na další díly.

PetraaMatouš
05.03.2019 3 z 5

roooomantika

Majuš333
20.02.2019 5 z 5

Kto má rád upírsku tématiku, vrele doporučujem. Vrhám sa na pokračovanie...

ketvin
06.11.2018 3 z 5

Po přečtení prvního dílu musím přiznat, že spojitost s BČD moc nevidím. Ano, jsou to muži, upíři, a loví jiné upíry - toť vše... Zatím ani moc nemohu porovnat kvalitu - BČD jsem četla dvakrát a pamatuji si, že poprvé mě první díl také moc neuchvátil, tak uvidíme, jak bude série pokračovat... Těším se na díl o Teganovi.

Lucan byl zvláštní, děj byl převážně zajímavý, Gabrielle ale leckdy totálně tupá a nedovtipná. Uff. Doufám, že další díl bude lepší, jinak na to asi kašlu :)

witchersbitch
10.05.2018 3 z 5

Tohle nebyl muj salek, ale dam sanci druhemu dilu.. jsem proste zmlsana bratrstvem a tohle je priliz slaby odvar ☺

Ryorka
09.10.2017 3 z 5

Kopie Bratrstva černé dýky. I když je to spisovatelsky krapítek lepší než Bratrstvo, tak přesto to postrádá to vcucnutí do upířího světa. Nějak mě to nenadchlo. A upíři jsou mimozemšťani, to jako myslí vážně?

bartule
29.07.2017 4 z 5

Pěkná série (přečetla jsem zatím 3 díly) čtivá hezky psaná i když každého, kdo četl Bratrstvo Černé dýky hned napadne,že je to trochu okopírované, no ale i tak odpoutáte-li se od toho je to dobrá četba :-)

AKO
09.06.2017 5 z 5

Výborná kniha plná odhalení a vášně. Děj je zajímavý a spád.

PetraMishka
17.04.2017 2 z 5

Nečetlo se to tak špatně a koncept upírského světa byl zajímavý, ale hlavní postava Gabrielle mě na konci natolik štvala, že jsem to dočetla se sebezapřením. S předpokladem, že bude žít i v dalších dílech se do toho již nepustím.

Laf
02.10.2016 5 z 5

Na knihou jsem se těšila dlouho a konečně se mi dostala do ruky. A musím říct, že to čekání se vyplatilo. Úplná paráda, od které jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jedním dechem. Líbilo se mi na tom, že kniha je sice o upírech, ale zase přišla s novým pojetím, takže to není čtení o tom samém pořád dokola. Navíc už od začátku je kniha napínavá a pořád se něco děje, a proto není čas se začít nudit. Doporučuju :)

Eva514
27.09.2016

Bratrstvo černé dýky se nedá vůbec srovnávat. Tato série je mnohem mnohem lepší.A rozhodně jiná. Společné mají jen ty upíry :-)

Fizulka71
03.08.2016 4 z 5

Bohužel se nabízí srovnání s Bratrstvem černé dýky. Pokusila jsem se nesrovnávat a myslím, že tahle je série je svým způsobem originální. Autorka vykreslila svůj svět s upíry velmi přesvědčivě a promyšleně. Knihu bych rozhodně nezatracovala a s Bratrstvem nesrovnávala, nebylo by to k ní spravedlivé. Podle mě jsou obě série stejně zdařilé.

CHESS
11.06.2016 3 z 5

Nebylo to špatné, ale tak trochu parodie na Bratrstvo černé dýký od Ward...

ElenRiannon
20.03.2016 1 z 5

Během zkoušek jsem potřebovala něco na odlehčení a přečetla jsem dokonce čtyři knihy od této autorky. Trochu si pamatuji první díl, ale jinak zbytek mi splynul. Ničím zajímavé, tak moc podobné ostatním z tohoto žánru. Nejhorší ovšem bylo, když se autorka snažila popisovat Českou republiku :D Když chcete něco nenáročného a krátkého, tak se to dá. Ideální čtení, když jezdíte ráno vlakem ;)

Janičta
23.12.2015 2 z 5

No nic moc.
Příběh je pro mě až moc jako citový a ufňukaný (já se s ní nesmím zaplést/já jí tak chci - on mě tak rajcuje/ nechci s ním nic mít)... ach jo... Trochu víc vtipu a svižnosti a bylo by to mnohem lepší.
Dám šanci druhému dílu, třeba se autorka zlepší... ale až opravdu nebudu mít co číst... :-D

delatrix
19.10.2015 2 z 5

Už je to sice nějaká doba co jsem tuhle knížku četla, ale nijak zvlášť mě nezaujala. Je to takový zamilovaný příběh, ale docela klišé.

Nel-ly
16.09.2015 2 z 5

Ew, tak tohle fakt ne.
V příběhu je spousta logických nesmyslů, chvílemi absolutně nedává smysl, autorka protiřečí sama sobě, hlavní postava je na zabití (vlastně oni oba) a dialogy jsou jedno velké utrpení.
Sice je fakt, že vznik upírů v tomhle podání působí originálně (na mě až moc :D), ale jakoby to vůbec nebylo promyšlené... a především ten příběh je o ničem.

Srovnávat knihy mi přijde zbytečné, ale... přečtěte si raději to Bratrstvo... a pak tohle můžete vynechat úplně.

Evule114
30.07.2015 5 z 5

Bratrstvo jsem nečetla, takže hodnotím kladně. Mě knížka bavila. Nechyběl adrenalín, sex a zápletka.. mě osobně se všechny díly dobře četly, jen doufám, že z originálu přeloží i zbytek. Jen mě překvapilo, že každý díl má jiného hrdinu se svou družkou. Moc mě zajímá, jak to má dopadnout..

maca5449
19.01.2015 3 z 5

Hned v poděkování autorka píše o Jessice Bird. Říkala jsem si ,,ááá! bezva! kámošky!" a pak čtu a vidím tu podobnost s Bratrstvem, až na to, že to není tak dobré. Bylo to takové... divné, přitažené za vlasy, zvláštní, ploché. Nějak jsem to autorce nechtěla věřit.

Ale kniha se dobře četla, jako paranormální romace je to celkem ucházející a když na to přijde, tak příběh vlastně docela ušel. Krom toho každá série musí nějak začít, tak snad se autorka trochu pochlapí a příští díl mi nebude připadat tak... nedůvěryhodný.

A neustále mě iritoval výraz "lidská samice."

Dorisek
17.01.2015 2 z 5

Spisovatelka je sice dobrá ale kniha mi přijde až moc podobná Bratrstvu černé dýky a to mě velice zklamalo mám přečtenou celou sérii Bratrstva a kdo si myslí opak tak asi nečetl Bratrstvo černé dýky jen tento díl mi bohatě postačil k tomu abych viděla tu podobu třeba postavy jsou si až velice podobný (Wrath-Lucan, Zsadist-Tegan) takže nemohu dát více než dvě hvězdičky za vymyšlený vznik upírů

upíři erotika pro dívky

Lara Adrian (p)