Půlnoční palác

Hned po svém narození dvojčata Ben a Sheere málem padla za oběť nájemnému vrahovi. Pro své vlastní bezpečí proto vyrůstají každý zvlášť. Ovšem v roce 1932, kdy je jim oběma šestnáct let, vše začne nanovo a hrozí jim neskutečné nebezpečí. Při pátrání po pravdě se dvojčata dostávají čím dál hlouběji do temného kalkatského podsvětí a mají proti sobě soupeře, jenž se zdá být pouhou iluzí, který přesahuje možnosti veškerého chápání. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200862/pulnocni-palac-5rh-200862.jpg 3.775
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

El palacio de la medianoche (1994)

Kniha Půlnoční palác

kuky921

Měla jsem problém se do knihy začíst, a to i přesto, že jsem nyní přečetla jiného knihy stejného autora (Kníže z mlhy, Zářijová světla, Stín větru).

smithynka

Začátek knihy byl dost podivný a chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Kniha byla příběhově zajímavá, jen mi moc nesedl styl psaní.

Kikulka97

Musím uznat, že knížka nebyla vůbec špatná. Oceňuji barvitý příběh minulosti, jeho mystické prolínání do budoucnosti. I konec jako takový. Příjemně zpestření toho, co CooBoo vydává. Je to knížka, kterou jsem si ráda přečetla, ale doma ji mít nemusím.

marhoul
13.11.2018

Mé první setkání se Zafónem nedopadlo nejlépe.. Nebudu dávat hvězdičkové hodnocení, poněvadž jsem knihu nedočetla. V mém případě nejde ani tak o příběh, který kritizují někteří čtenáři, jako o květnatý styl krkolomných slovních výrazů a spojení, který Zafón používá. Špatně se mi to čte. Ale jinou knihu zkusím.

Noctua8
06.08.2018

Pěkný, tajuplný a strašidelný příběh, zasazený do prostředí chudé Kalkaty. Krátká společná cesta několika dospívajících kluků a děvčat (už to nejsou děti, ale dospělí ještě zdaleka také ne), která odhaluje podivnou minulost dvou z nich a vlastně tak trochu i části koloniální historie Kalkaty - té románové samozřejmě.
Postava hlavního záporáka Jawahala je na můj vkus dost naddimenzovaná na tak krátký příběh a jeho motivace vlastně dost nepochopitelná. Alespoň na mladého čtenáře musí stále dotírat podivná otázka "proč to vlastně celé dělá". Dosah prožitého šílenství je v takto zkrácené formě těžko pochopitelný. A když už máte konečně trochu pocit, že se to zdá jasné, tak konec vše podivně zamotá.
Nicméně je to pěkné a napínavé čtení. Berme to jako takovou první-druhou skicu k dalším autorovým románům ze série Pohřebiště ztracených knih. Rozepsat se, je někdy stejně důležité, jako se rozezpívat.

Mayaku
13.03.2018

Chápu, že jde o knihu pro mládež, ale i tak jsem se nemohla ubránit určitému zklamání. Pro mě je Půlnoční palác minimálně o řád horší než knihy ze série Pohřebiště ztracených knih. Příběh je podán hrozně povrchně (a to včetně charakterů postav), nejpozději od prvního zjišťování informací o Jawahalovi je i dost předvídatelné, jak příběh dopadne, a závěr sám bohužel působí dost citově vyděračsky, což tedy věru nemusím. Čistě subjektivně mi k tomu příběhu ani moc nesedělo exotické prostředí, ale možná to bylo jen jeho nedokonalým vykreslením. Nepotěšil jste mě Zafóne, ani já vás nepotěším.

carollfu
30.12.2017

Rozhodně originální příběh. Ovšem, ne zrovna můj šálek čaje. Bylo zajímavé spolu s Crowbar Society pomalu, ale jistě řešit zapeklitou záhadu minulosti, sama jsem až do poslední chvíle netušila, co je Jawahal zač. Ale nevím, čekala jsem od toho víc. Konec je tak citově vyděračsky smutný, až mi to možná knihu celkově trochu znechutilo. 3,5*

čef
16.12.2017

Trochu horror, trochu loučení s dětstvím plného přízračných strašidel a vstup do světa pokrytců a šílenců - tak to chápu já. Je pravděpodobné, že jsem tento příběh nepobral úplně dobře, ale tak nějak mi to nevadí, vím, že to bylo napsané pro jiné publikum.