Psycho

Psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23886/bmid_psycho-8vZ-23886.jpg 4 457 118

Psycho série

Klasický hororový příběh, jenž proslavil Alfred Hitchcock svým filmem, začíná nevinně, když Mary Craneová v bouři narazí na Batesův motel, jehož majitel vypadá příjemně, ale pak se seznámí s jeho matkou a začíná noční můra.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Argo

Psycho , 1959

Bauriska
01.06.2019 4 z 5

Co mě fascinuje na této knize je to, že se to hlavní stalo hned a víme, kdo to udělal. Člověk by si pak řekl, co dalšího může kniha přinést. Hodně. Výborně napsaná kniha.

hetzerjoke
03.04.2019 4 z 5

Výborně napsaný thriller, ačkoliv děj poněkud brzdili slepá místa rozhovorů vedlejších postav. O to více mne nadchlo líčení psychiky hlavní postavy, jeho motivů a činů. Hororům neholduji, ale Psycho doporučuji.

twiggynka
22.03.2019 5 z 5

Filmové zpracování znám v obou verzích, ale kniha je prostě kniha :-) Super čtení, parádní příběh… opravdu psycho jak má být :-)

Sajdeman
18.01.2019 5 z 5

Výborné, ale možná škoda, že jsem (z filmu) znal pointu.
Každopádně mám z knihovny už půjčený druhý díl.

lazarus
11.12.2018

Komentář dne - rozhodně moore.allonsy.
Knihu četla v originále, nebavila, prý to bylo asi překladem :)
Nevím co říct...

kiki11
23.07.2018 5 z 5

Jako první jsem viděla film, teprve pak četla knihu. Film se mi líbil, tak jsem se po jeho shlédnutí pustila do čtení. A rozhodně nelituji. Autorův styl psaní je čtivý, nezatěžuje čtenáře zbytečnými odbočkami od děje, nezaznamenala jsem snad žádné hluché místo - a přesně takové knihy mám ráda. Psycho je slabá knížka, kterou mi nedělalo problém přečíst za jeden večer. Můžu jedině doporučit.

Vampiras
31.05.2018 4 z 5

Poutavá klasika jež byla předlohou pro stejnojmenný film.Asvak zastávám názor,že kniha dává vždy víc prostoru k fantazii a každý si tak nad příběhem Normana Batese udělá "svůj" obrázek ;)

danny_21
28.03.2018 4 z 5

Klasika psychothrilleru, která by nezískala nesmrtelnost nebýt adaptace v podobě nejslavnějšího Hitchcocka filmu a logicky ztrácí pro čtenáře, který se k ní dostal, až dlouho poté, co viděl filmovou verz, svoje kouzlo ve smyslu už dopředu známé pointy. Zvědavost je nicméně silnější a tak i přes výše zmíněný fakt a díky tomu, že se jedná o útlounkou, přímočarou knížku, kterou jsem ztrestal za odpoledne, dávám čtyři hvězdy s lehkým nadprůměrem - 75 %

Coolniczka12
06.02.2018 5 z 5

Klasicky horor. Ne az tak napinave, ale dokonale vykreslene. Velky prostor pro predstavivost.

Smiley96
21.08.2017 5 z 5

Tato kniha nikdy neomrzí. Prostě klasika.

Roubas
09.06.2017 3 z 5

Nadprůměrná klasika, která by se podle všeho nestala klasikou nebýt Hitchcocka a jeho legendární filmové adaptace. Věřím, že číst knihu v době vzniku muselo vést čtenáře k absenci spánku a rozsvícení všech domácích světel. Tržby motelů u silnice musely také závratně klesnout a pokud už se někdo ubytoval, nevěřím tomu, že vlezl do sprchy.

Plamen
17.04.2017 5 z 5

do pohody počteníčko

LiLinka
26.03.2017 4 z 5

Jelikož se nedívám na filmy, tak jsem měla to štěstí, že jsem děj knihy předem neznala od Hitchcocka. Před touto knihou jsem však dostala volné pokračování Psycho: Sanatorium a v něm jsem se děj téměř dozvěděla. Jelikož mě pokračování nadchlo a to hlavně díky psychologii postavy, musím toto dílo ohodnotit pouze 4 hvězdičkami. Je to však skvělé dílo, které rozhodně stojí za to si přečíst.

Katka14
21.03.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem, mohu jedině doporučit.

cantona
17.03.2017 5 z 5

Klasický horor, který fakt nezklame. Krátký oddychový, bez zbytečného natahování. Film jsem viděl už několikrát a teď jsem se konečně dostal i k románu a jsem naprosto spokojen. Těším se na další díl.

Mark.
06.03.2017 5 z 5

Velmi pěkně sepsáno, asi se překonám, a kouknu i na ten film, abych to prožila ještě jednou.

Shinju
01.03.2017 3 z 5

Příběh psycho obdivuji pro úžasný nápad na příběh, ale knížka mě překvapila, zároveň nebyla pro mne dost napínavá, ale zajímavá a dobře se četla.
Doporučuji, je krátká a dá se rychle přečíst.
A kdo nezná doporučuji také seriál Bates motel.
:-)

tomaserd
19.02.2017 5 z 5

Skvělé !!!!

Andrée
05.11.2016 4 z 5

Je tady někdo, kdo nezná Normana?
Pochybuji...

Kniha se mi líbila, stejně tak i filmové zpracování od nesmrtelného Hitchcocka.
Jedno schizofrení dobrodružství s velmi zajímavým rozborem na závěr.

Peta1607
26.10.2016 4 z 5

Kniha byla čtivá a místy i napínavá, ale na 5 hvězdiček tomu přece jen něco málo chybělo.

vraždy zfilmováno horory novely

Robert Bloch