Psycho

Psycho https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23886/bmid_psycho-8vZ-23886.jpg 4 457 118

Psycho série

Klasický hororový příběh, jenž proslavil Alfred Hitchcock svým filmem, začíná nevinně, když Mary Craneová v bouři narazí na Batesův motel, jehož majitel vypadá příjemně, ale pak se seznámí s jeho matkou a začíná noční můra.

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Argo

Psycho , 1959

filiptucek
20.08.2015 5 z 5

Fakt výstižný název. Závěrečná scéna ve sklepě byla supr. Číst to večer, tak se aj leknu :-D
Kniha pěkně propracovaná do nejmenších detailů :)
Jsem rád, že jsem si mohl knihu přečíst ještě před filmem :)

Slanka
19.08.2015 5 z 5

příznačný název :-D
Je dobrá, sakra dobrá...

ERIK 2
15.07.2015 5 z 5

Je to výborně napsaná kniha,má to hlavu i patu určitě si přečtu i další díly Psycha.Jak jsem začal číst Psycho šel jsem do práce a v jednom knihkupectví mi nabídla prodavačka zajímavou záložku s citátem Ernesta Hemingwaye "Můžeš mít strach,ale nesmíš se bát."

helicar
11.06.2015 4 z 5

Jelikož jsem kdysi dávno viděla film, tak už jsem předem věděla, jak příběh skončí. Ale knížka se mi moc líbila, četla se rychle a já si vyplnila místa, která už jsem zapoměla. Také určitě doporučuju :)

marasaj
11.06.2015 4 z 5

Myslela jsem ze to bude spis takova ta nuda a tak jsem nemela moc velka ocekavani. Byla jsem prijemne prekvapena :-) urcite se pustim do dalsiho dilu a doporucuji :-) I kdyz knizka je predvvydatelna, je pekne zpracovana :-)

happy-smile
01.04.2015 4 z 5

Krátká knížečka, která velmi dobře posloužila jako předloha scénáře k filmu. Do filmu vměstnali opravdu každou scénu, takže vzhledem k tomu, že jsem ho viděla, tak jsem přesně věděla co bude následovat i jaké bude rozuzlení, což je opravdu škoda, protože jinak bych si knížku užila o hodně víc.
Záplatka je vymyšlena opravdu bravurně. Navíc je knížka napsána tak, že čtenáře neustále drží v napětí. Autor zde nepopisuje žádné zbytečné rozvláčné scény, ale jde rovnou na věc. Díky tomu získáme pohled na celkem rychlý sled událostí prokládaný pocity a myšlenkami hlavních postav ohledně nastálé situace, a čtenář je tak udržován v konstantním napětí.

smejkalova.m
21.01.2015 3 z 5

Překvapil mě závěr

kety76
18.01.2015 4 z 5

Kniha byla zajímavá, dobře se četla, závěr byl překvapivý, doporučuji přečíst !

mgeisselreiter
29.12.2014 4 z 5

Film jsem viděl několikrát, naposledy před půl rokem, je to skvělá klasika (myslím ten z roku 1960). Z toho plyne, že děj jsem znal dobře předem, což je škoda, protože jinak by kniha byla jistě ještě více působivá. Přesto výborné počtění, 85%, 29.12.2014.

skulenka
15.12.2014 3 z 5

Dobrý psychologický román / detektivka s překvapivým závěrem, který ovšem nepřekvapí sečtělé těchto žánrů.

Denisa.knizky
18.11.2014 4 z 5

Kratke, poutave, uderne. Povedeny horror se zajimavou zapletkou i rozuzlenim. Kazdy milovnik hororu by si mel tuto knizku precist:) a da se opravdu zhltnout behem jednoho dne.

BernardBlack
18.11.2014 5 z 5

Pro dnešní generace už bohužel zapomenutý autor, přesto pan vypravěč..knihu jsem nenasytně zhltnul téměř za jeden večer (lituji jen, že je to jeden z mála románů, kde jsem neutekl obsahu filmové verze před přečtením, protože jinak by se dostavil jeden z největších wtf momentů mé čtenářské historie:)jinak od pana Blocha doporučuji: "Vlak do pekla a jiné povídky"

anishta
28.09.2014 5 z 5

Pro mě je to nová začínající závislost. I když obrázek Normana Batese se mi líbí více podle Hitchcocka (Vraždící fešák mi vyhovuje více než obtloustlý, připlešatělý postarší chlápek). :D Kniha se čte sama, je napínavá a i když jsem věděla jak to skončí jsem ji zhltla během jedné neděle. Skvělé. Těším se až si přečtu další díly.

Tejuš
22.09.2014 5 z 5

Film jsem nikdy neviděla a jsem ráda, že jsem tak udělala. Kniha mě bavila, přečetla jsem ji na dva zátahy a musím říct, že mě konec opravdu překvapil. Pořád jsem si říkala, kdy přijde to "psycho", když se tak jmenuje, ale takový konec jsem nečekala. Není divu, že King o autorovi řekl, že je to nejlepší současný autor psychologických hororů. King umí překvapit, vtáhnout vás do děje, ale to psycho a ta konečná šílenost mě prostě nadchla. :)

Lidudu
06.08.2014 4 z 5

Vyschlá mamča za oknem, mě bude strašit ještě hodně dlouho...

jiri77
18.07.2014 5 z 5

Krátká kniha která se čte jedním dechem, 139 stránek plných napětí. Doporučuji !!!

gersie
10.04.2014

Ano, dobře napsaná kniha, krátce a výstižně. Četl jsem i povídky od tohoto autora a všechny se mi líbily.

luxury
24.08.2011 5 z 5

Krátká, ale úžasná kniha :)

vraždy zfilmováno horory novely

Robert Bloch