Psí slib

Psí slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434452/bmid_psi-slib-5Au-434452.png 4 116 41

Všichni psi jednou přijdou do nebe. Nejinak je tomu i s Baileym, který se zde po několika prožitých životech plných dobrodružství setkává s milovaným páníčkem Ethanem. Jsou spolu šťastní, jenže na zemi žije smutný chlapec upoutaný na invalidní vozík a pomoct mu může jedině moudrý pes se starou duší. A to je další poslání pro našeho Baileyho, které je o to složitější, že si po návratu na svět nepamatuje nic z předchozích zkušeností a zapomene i na Ethana. Život asistenčního psa není právě lehký a Bailey musí vynaložit veškerý um a porozumění, aby svému novému pánovi pomohl nejen fyzicky, ale aby ho podpořil především duševně. Úkolu se však zhostí co nejlépe a se ctí. Pomáhá a vrací do životů zkroušených lidí radost, lásku a naději. A Ethan? Ten na něj přece čeká…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Promise , 2019

bookbypatrik
01.05.2021 3 z 5

3.5/5
Miluju knihy W. B. Camerona, pro milovníky psů jsou to vždy velké dojáky, ale i milé a oddechové čtení. Stejně tak tomu bylo i u Psího slibu, ale chybělo mi tam něco, co měly předchozí příběhy. Spousta pasáží mi připadala nereálná a nelogická, hlavně tedy ty v lidské dějové linii.
Pokud ale autor napíše něco dalšího, určitě tomu dám šanci, protože Psí poslání je moje srdcovka.

blackoutzuzi
13.04.2021 5 z 5

Pokračování bestselleru Psí poslání.

Cameron opět nezklamal! Tohle bylo tak krásný! Stejně jako všechny jeho předchozí knihy o pejscích. Celá série je pro mě srdcová záležitost a jasný tip na čtení pro všechny pejskaře :)

takana
27.03.2021 5 z 5

Další krásná knížka od W. Bruce Cameron.

Nikusha
24.02.2021 5 z 5

Přišlo mi, že samotné vyprávění z pohledu pejska bylo spíše v pozadí. Ale i tak opět hezké odpočinkové čtení.

lee5747
18.02.2021 5 z 5

Pokud jste četli předchozí díly, což vřele doporučuji, propojí se vám snad všechny postavy, tak nebudete zklamaní. Příběh je krásný, dojemný, kniha je čtivá, rychle se dokážete vžít do mysli psa. Já ji přečetla jedním dechem asi za 2 dny, protože většinou knihu chcete číst dál a dál...

Sajmoonek
09.02.2021 5 z 5

To bylo zase takové pohlazení po duši, stejně jako všechny předchozí díly! Slzička samozřejmě mnohokrát ukápla, ale bylo to krásné propojení s předchozími díly a (pravděpodobně) ukončení příběhu hodného psa Baileyho.

Nočnípták
07.02.2021 4 z 5

Mám ráda psy. Mám ráda knihy o psech. Mám ráda Cameronovy knížky o psech. Tahle se mi taky líbila, ale už tak nějak míň. Ona je čtivá a dojemná. To je prostě můj problém u knížek se stejným námětem. S první a druhou bývám nadšená, a s dalšími to nadšení klesá. A tady se situace opakuje již poněkolikáté.

Renike
01.02.2021 5 z 5

Docteno jednim dechem, nemam slov..kdyby se dalo, dala bych i 10*

Sabča92
29.01.2021 4 z 5

Psí dobrodružství od Camerona mám moc ráda.Bailey je psí stvořeníčko, které si prostě musíte zamilovat. Je hodný, oddaný a odvážný. V tomto díle ale zcela zapomíná na své předchozí životy a začíná znovu jakoby od nuly. Už od první strany vás autor vtáhne do děje. Psí slib je rozhodně ideální pro všechny pejskaře a milovníky zvířátek, ale věřím, že se bude líbit i ostatním. V předchozích autorových knihách jsem byla zvyklá na více dějových linek, které velmi rychle odsýpaly protože kniha nebyla nijak tlustá. Coopera čeká v této knize i jeho vlastní rodinné dobrodružství, kdy se zamiluje a dokonce založí rodinu. A tentokrát není on jediný, kdo se znovu vrací do života. Nad samotným závěrem, zejména poslední větou jsem chvíli dumala, ale nakonec jsem spokojená. Kniha se mi líbila, ale Psí poslání mě více dojalo.

Betti
28.01.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha od W. Bruce Camerona. Příběh krásně plynul a nenechal mě v klidu, dokud jsem ji nedočetla. Těším se na pokračování.

Annkag
26.01.2021 5 z 5

Člověk se znova smál a znova plakal.
Líbilo se mi to ještě víc než prvý díl.
A ten konec kdy se vlastně poprvé nebo naposled potkal s Ethanem byl krásně dojemný.

emilieselden
20.01.2021 4 z 5

Předchozí dvě knihy jsem nečetla, akorát jsem viděla psí poslání. Ale je to moc pěkný příběh.

sarka.farka
13.01.2021 5 z 5

Dokonalost - jiné slovo pro tuto knihu nemám. Naprosto důstojné pokračování předchozích knih a opět velmi hezký a dojemný příběh ;-)

LusSyNDA
10.01.2021 4 z 5

Krása. Všechno se uzavřelo, psí poslání, cesta a teď i slib. Moc se mo kniha líbila. Mám teď větší nutkání mazlit se se svými pejsky.

Lka
02.01.2021 5 z 5

Další skvělé pokračování. Miluju tyhle knihy, u kterých mi vždy ukápne slza...
Určitě vřele doporučuji.

Martooni
31.12.2020 3 z 5

Zprvu jsem byla rada za pokracovani. Ale v polovine se mi pribeh prestal libit. Brzy jsem vytusila, jaky slib ma Cooper/Riley/Oscar splnit.

Hezke bylo propojeni chlapců Trevinovych s Ethanem a CJ.

Nemohu si pomoci, ale Beverly Hills 90210 u Granta, Burkeho, Wenling i Avy mi tu proste nesedelo.. a Chase tata s Li Min? Ach jo.. to bylo moc.

Krasny nápad na pokracovani rodu, ale urcite se pribeh dal vyuzit lepe.

inkatenysek
30.12.2020 5 z 5

Bailey se vrátil ve velkém stylu. Opět čtenáře zavádí do napínavého a dojemného příběhu o věrném přátelství mezi klukem a psem a bezpodmínečné psí lásce. Čtenář sleduje osudy všech hrdinů, ať už těch dvounohých, tak i těch čtyřnohých v průběhu mnoha let. Zažívá s nimi jejich radosti, ale i strasti, aby se nakonec dočetl až k velkému finále a pravému důvodu, proč se Bailey vrátil z nebe zpět na zem.

Osobně se mi Psí slib velmi líbil, i když mě na začátku zklamalo popletení rodinných vztahů mezi Ethanem a CJ... Ale přenesla jsem se přes to a zbytek příběhu si už jen vyloženě užívala. A přiznám se bez mučení, zase jsem to oplakala. Musím ocenit, jak psychologické vykreslení jednotlivých postav, tak třeba i popis jedné velmi dramatické události v závěru příběhu.

Tento titul, stejně jako celou sérii, doporučuju všem milovníkům pejsků.

Nunee
17.12.2020 5 z 5

Třetí a poslední díl...a já nechci, aby tenhle příběh skončil. Kdyby bylo dalších deset dílů, věřím, že by byly všechny skvostné, protože ani tenhle nebyl v ničem slabší a jestli jsem někde uprostřed knihy malinko zaváhala, ten konec to absolutně srovnal. Nádherné, dojemné a konec...ACH!
Teď dlouho nemohu číst jinou knihu a mám takový pocit, že až po nějaké době uzraju na další četbu, sáhnu zase po těchto třech knihách :-D

Zuzka12627
06.12.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem prostě musela mít. Po přečtení hodnotím jako velmi hezkou, ale na první a druhý díl je tato trošku slabší. Ale své místo u mě má. Rozhodně doporučuji všem milovníkům psů.

katerina.l.
03.12.2020 4 z 5

Když jsem nedávno procházela novinky na eshopu nejmenovaného knihkupectví a přemýšlela, jak využít benefit body, zaplesalo mi srdíčko při zjištění, že vyšla nová kniha W.B. Camerona. Bylo jasno, ihned jsem ji přidala do své sbírky. Když jsem ji poprvé otevřela, voněla novotou a mě svrběly prsty :). No, ze začátku jsem byla zklamaná, trvalo mi vcelku dlouho se začíst.. Pořád jsem nějak nevěřila vztahu Burkeho a Coopera, pořád mi všechny postavy přišly ploché.. Chybělo tomu TO ono.. Je to hezký příběh, ale prostě se mě nedotkl tak hluboce jako Psí poslání a Psí cesta.. Nicméně musím uznat, že si autor krásně rozehrál konec pro další začátek :)...

psi člověk a pes

W. Bruce Cameron