Psí domov

Psí domov https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384866/bmid_psi-domov-81q-384866.jpg 4 280 92

Lucas Ray byl doslova šokován, když z opuštěné budovy vyběhlo štěně a skočilo mu do náruče. A i když Lucas ví, že domů si štěně z mnoha důvodů vzít nesmí… udělá to. Protože Bella je nádherná a upřímná. Snaží se Bellu skrývat, ovšem tento úkol se ukáže nad jeho síly. A tak musí Bellu, která patří k v Detroitu zakázaným pitbulům, dát pryč. Alespoň dočasně, než vymyslí, co dál. Ovšem Bella odmítá čekat. Hnána svou láskou a věrností se vydává na nebezpečnou cestu přes stovky kilometrů, z Colorada až tam, kde cítí svůj domov… Psí domov je srdceryvný příběh pro všechny milovníky psů a zvláště pak pro ty, kteří si zamilovali autorovy předchozí hity – Psí poslání a Psí cestu!... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Way Home , 2017

Terka18
10.09.2018 5 z 5

Krásná kniha pro člověka, který miluje psy a ví jací jsou. Nejde nebrečet a ani se pak nesmát štěstím, protože kniha dopadne tak skvěle. Když si uvědomíte, že jste na Lucasově místě, tak prostě brečet musíte. Protože to co musel podstoupit, je pro pejskaře hrozné utrpení. Nádherná knížka.

Eliiieš
10.09.2018 4 z 5

Psí poslání to nebylo... Psí cesta se mi líbila o něco méně, než Psí poslání, a Psí domov bych zařadila právě mezi tyto dvě knížky.... I když je nesmyslné knihy srovnávat, protože se vlastně jedná o úplně jiný příběh.
Jelikož jsem až šílený pejskomil, mám přečteno mnoho knih s psí tématikou a zhlédnuto mnoho filmů. V Bellině dobrodružství jsem tak našla odkazy na různé knížky a filmy (ať už klasiku Lassie se vrací, nebo podobnost s výchovou "koťat" ve filmu Hledá se Benji), autorovi však nic nezazlívám, nejen, že knih o psech je dost, a je těžké vymyslet něco originálního, ale i proto, že se mohlo jednat jen o shodu náhod a autor například druhý zmíněný film vůbec nemusel znát. Knížku každopádně podal po svém, opět mě přiměl vytáhnout kapesníčky a poplakat si u dojemneho konce. Čtyři hvězdičky si Psí domov určitě zaslouží, jen mi chybí ten pitbul na přední obálce... :)

Selendra
08.09.2018 5 z 5

Jedním slovem -úžasná! Hltala jsem každé Bellino dobrodružství a znovu jsem se přesvědčila, že pejsci jsou skvělými přáteli. :)

Danago
08.09.2018 5 z 5

Tak tato knížka je napsaná ve stejné duchu jako dvě předchozí, ale přesto je úplně jiná. Nikdy bych si o sobě nemyslela , že mě podobné příběhy tak moc zasáhnou. A přesto se všem třem knihám povedlo dostat se mi do srdíčka. Knížka je opět dojemná a i dobrodružná. Dokonce bych snad mohla říct, že byla nejlepší, ale to zase ne. Všechny mají hodně co dát každému čtenáři a především milovníkům psů.
DOPORUČUJI.

Jeckyyy
23.08.2018 5 z 5

♥ Miluju tu knížku stejně, jako dvě předchozí... u této padlo méně slz, ale byla úplně stejně dokonalá :) Takže řadím ke svému TOP seznamu ♥

Betti
23.08.2018 5 z 5

Ačkoliv jsem to nečekala, Psí domov se mi líbil ještě víc, jak Psí poslání a Psí cesta. Knihu jsem četla, ale před očima se mi odehrával napínavý film s báječnou hlavní postavou - fenkou Bellou. Soucítila jsem s ní a jen žasla nad jejími schopnostmi. Tato kniha nemá chybu a potěší i milovníky koček. Zasloužila by si i víc než pět hvězdiček.

inkatenysek
23.08.2018 5 z 5

Tak jsem se na ni těšila a nakonec jsem ji zblajzla jako malinu. Za tři dny nebylo, co řešit. Další přírůstek do poličky se srdcovkami.

Stejně, jako Psí poslání a Psí cesta, je i tento příběh napsán z pohledu pejska, tentokrát fenky Belly, které se jako toulavého štěněte ujme Lucas. Okamžitě mezi nimi vznikne silné pouto. Jenže pro to, aby spolu mohli šťastně a spokojeně žít, budou muset překonat mnoho překážek. A hlavně Bella bude mít svou pouť za tím správným, jediným a opravdovým domovem opravdu těžkou...

Příběh je podle mě částečně podobný Psímu poslání. Bella má v průběhu děje hned několik poslání, přičemž tím hlavním je znovunalezení Lucase a tím pádem i domova. Oproti předchozím dvoum titulům jsou pak stěžejními postavami i kočky, které nejednou ovlivní Bellin osud...

Celý příběh byl velmi čtivý a propracovaný. Líbilo se mi i Bellino psychologické propracování. Chvilkama jsem toužila po tom, ji z té knížky vytáhnout a opusinkovat ji čumáček. Ocenit bych chtěla také to, že autor do děje zapracoval i vážnější společenská témata, jako život válečných veteránů, soužití homosexuálů, developerské projekty, nezákonný lov apod.
Jediné, co mi malinko zkazilo radost z této knížky, bylo to, že je brožovaná.

Jinak se teda NEJEDNÁ o pokračování Psího poslání a Psí cesty. Psí domov je samostatný, uzavřený příběh.

JO A PŘIPRAVTE SI K RUCE KAPESNÍČKY!!

Kikina182
21.08.2018 5 z 5

Psí domov je kniha, která člověka rozhodně vezme za srdce. Někdy srdce plesá radostí nad Bellyním příběhem a jindy se zase svírá strachem, protože není jasné, jak to nakonec s touhle psí slečnou dopadne. Ale ne všechno může být pořád šťastné, bohužel, a tak jsem ráda, že je tato kniha taková hořkosladká. Nepředstírá, že je realita růžová, že neexistují zlí lidé, kteří nemají ke zvířatům žádnou úctu. Je to příběh jako z reality, který si jednoduše zamilujete.

blonďatá.luc
17.08.2018 5 z 5

Do knihy jsem se pobláznila hned jak jsem si přečetla anotaci, když jsem ji potom dostala, dlouho jsem neotálela a pustila se do čtení. Z počátku jsem byla z knihy lehce rozpačitá, ano, líbila se mi hodně, ale to pravé kouzlo přišlo až se zásadním zvratem v příběhu. A pak? Pak to bylo kouzelné čtení. Líbilo se mi dokonce více než Psí poslání, protože nedocházelo ke znovuzrozením, stále stejná úžasná fenka šla za svým milovaným pánem. Taky mě těšilo, že v knize vystupují kočky - i když jim se do hlavy nepodíváme. Mohu jen vřele doporučit, protože mě kniha dojala až ke slzám a to jsem psa nikdy sama neměla.

Martooni
16.08.2018 4 z 5

Pan Cameron opět nezklamal. Kniha se krasne čte, porad mne hnala touha dozvědět se, jak příběh dopadne.

Mabie
15.08.2018 5 z 5

Laskavý příběh o věrnosti a lásce psa ke svému páníčkovi musí pohladit po duši každého pejskaře.
Knihu čtu malému vnukovi a i pro toho je to fajn čtení.

martina2704
12.08.2018 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila, protože Psí poslání a Psí cesta jsou pro mě jedny z nejdůležitějších knížek, co jsem kdy četla.

Nemůžu říct, že by mě Psí domov zklamal. Ale nebyl to tak silný příběh, jako v předchozích knížkách. Pořád je zde nádherně vyobrazena psí věrnost a láska mezi člověkem a psem, pořád jsou zde vtipné a dojemné pasáže, nicméně předchozí dvě knížky mě dostaly o trochu víc. Ale i tak stojí Psí domov za přečtení a myslím, že všichni pejskaři se dokáží s příběhem Belly a Lucase ztotožnit.

psi zfilmováno dobrodružství

W. Bruce Cameron