Psí poslání

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 4.7773

Psí poslání (1.)

A Dog's Purpose (2010)

Vydáno:, Ikar (ČR)

AsiUrčitě
12. listopadu

Celkově je to pěkná, milá oddechová knížka. Před jejím čtením jsem měla obavy, jak to bude napsané, aby to nebyl klasický popis „psího světa“, jež je ukazován spíše z pohledu člověka a toho, jak si člověk myslí, že se pes cítí, ačkoliv psi jsou úplně odlišní než lidi, takže toto polidšťování mi moc nesedí. Psí svět je ale popsán uvěřitelným způsobem. Pes není „vševěd“, spoustě věcí nerozumí a má odlišný, takový až jednoduchý, způsob vnímání světa. Samotný příběh se skládá z několika částí, přičemž jak je na konci zmíněno, každá část má svůj důvod. Psí poslání je pak odhaleno na konci knihy a pouze potvrdí příjemný dojem z knihy.

Iva1988
12. listopadu

Kniha pro milovniky pejsku. Hezky napsana z pohledu psa a ne jednou jsem se u ni rozbrecela.

TerryDee
07. listopadu

Kniha pro milovníky zvířátek, zejména pro ty, co mají rádi pejsky.
Příběhově je kniha velmi hezky napsaná, že v jednu chvíli vás rozesměje a v té druhé rozbrečí.
Rozhodně doporučuji nejdříve přečíst knihu, a potom shlédnout film. Za sebe můžu říct, že film není vůbec špatný, i když se od knihy docela liší.

intelektuálka

S autorem naprosto souznívám a má u mne jedničku s hvězdičkou...

Kdo něco o čtyřnohých kamarádech ví - nemůže než souhlasit...

Psí duše přijímá svého pána bezvýhradně, jeho přátelství je nekonečné a jeho posláním je věrnost /aspoň já to tak u svého pejska mám /

Jen se bojím toho, až tu zůstanu bez něj - ale to, že bude v psím nebi mne s tím trošičku smiřuje...

Určitě doporučím /a kapesníčky po ruce ! /

Katulinka69

Pro pejskare bezvadné čtení,nedávno jsme přišli o pejska tak se do knihy dalo vžít a snažit si představovat,že to tak opravdu může být. Smutné.

zdenka1104

Pro pejskaře je tohle hodně velká srdcovka. Musím se přiznat, že ne jednou, ale hned několikrát mi ukápla slza. :D

Zuzka12627

Úžasná kniha

Elea

Příjemné pohlazení po duši.

Aquagirl

Nádherná, miloučká a dojemná kniha. Vlastně tak trochu i filozofická. Kdo vlastně může s jistotou vědět, že se takovéhle úvahy opravdu nehoní pejskům hlavou? Někdo to tu v diskuzi nazval kýčem. Pro mě je to krásné pohlazení na duši. Filmové zpracování mě dostalo úplně stejně jako kniha, což se mi nestává často.

Andynka

Milý příběh vyprávěný z pohledu psa. Je to velmi zajímavý nápad, nejvíc jsem ocenila, že ze psa autor nedělal bůh ví co, ale jen popsal, co pes vnímá a jak vše cítí. Trochu mi to připomínalo vyprávění od Forresta Gumpa, takové milé úvahy, vždy pochopí podstatu věci a víc nepotřebuje. :)

Souky02

Během týdne jsem tuto knihu přečetla dvakrát, myslím že to mluví za vše.

Čtivá a zábavná. Vyprávění z pohledu psa? Přímo skvělé! Já jakožto milovník psů mám tuto knihu mezi mými nejoblíbenějšími.
Vřele doporučuji.

Trolice

Krásná a čtivá kniha. Po přečtení miluju své 2 moulínky ještě víc :-)

bubka

mně tedy tato kniha i další autorova díla přijdou jako parádní kýč.

rarášek

,, Tehdy se mi hlavou honily divné myšlenky. Přemítal jsem o poslání. Na to psi obvykle nemyslí, ale já si nemohl pomoct. Proč? Proč jsem zase štěně? Proč dumám nad takovými věcmi? K čemu je to dobré? "
Znova jsem se pustila do čtení Psího poslání, než se pustím do Psího domova. Opět to bylo veselé, roztomilé, dojemné, smutné, atd. Kniha je určitě pro pejskaře i nepejskaře. Miluji pana spisovatele zato, že napsal tento úžasný příběh . :)

tezka_vazka

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha tak osloví, ale byla skvělá. Veselá i smutná, ale hlavně jedinečná. Určitě je to kniha, kterou lze doporučit nejen lidem, kteří mají doma čtyřnohého kamaráda.:-)

suterovam

Moc pekne buddhisticke pojeti pratelstvi pejsku a lidi. A ukazuje to, o cem je kazdy pejskar uz davno presvedceny – jak jsou pejsci oddani a odpoustejici :)

Kamil2

Tak tomuhle říkám pohlazení na duši. Není nad to mít nejvěrnějšího přítele člověka doma.

Kikuška999

Tahle knížka je hrozně čtivá. Velmi rychle jsem ji přečetla. Je úžasná určitě doporučuji přečíst lidem,kteří mají radí psy.

alcerka

Tohle je knížka, kterou by si měl přečíst každý, kdo má alespoň trošku rád psy. Měla jsem strach, že se v ději bude příliš hrát na city, ale není tomu tak. Je to ovšem čtení, které v člověku zanechá hluboký dojem po dlouhou dobu. S klidným srdcem doporučím i dětem nad 10 let. (varování, může u vás probudit touhu pořídit si pejska :-D )

bookcase

Nádherná knížka, dostala mě.

applause

Boží knížka! Udělala jsem chybu, že jsem nejprve viděla film a to hned několikrát a brečela u něj, několikrát. Během knihy a na konci samozřejmě také. Musím říct, že u tohoto díla se film od knihy lišil nejvíce. I když kniha byla smutnější, film jsem prožívala víc. Přišla mi divacky přitažlivější, ale kniha byla více logičtější. Samozřejmě doporučuji, klidně bych si ji přečeta někdy znovu.

janickaknizka

Úžasná knížka

domino1701

Tak silnou knihu jsem nečekala! To by si měl přečíst opravdu každý. Netřeba víc slov.

Ivetaaa

Naprosto krásný příběh... jen tak mi neukápne slza ale tato kniha to dokázala.

Falda

Nádherná kniha! Jsem pejskař a tato kniha mě opravdu dostala. Věřím, že i naši pejsci mají určitá poslání a nakonec s námi prožijí celý náš život, i když v různých tělech :)

BarkaS

Psí poslání je moc hezká kniha, to jo. Ale přišlo mi, že ty emoce ždíme až příliš - na efekt.

lucik2773

Krásná kniha. Pobrečela jsem si, zasmála se, moc mě bavila a četla se úplně snadno. Jelikož jsem jako malá měla pejska, tak jsem na něj vzpomínala. Nejvíce se mi líbilo, že byl Bailey postupem času moudřejší a moudřejší a že všechno, co se děje, má nějaký smysl a že nic není o náhodě. Když se člověk (pes) podívá za sebou, zjistí, že všechno do sebe zapadá jako by to byla náhoda, ale není. Tak to mělo být.

KLADIK

Až budu starý kmet chtěl bych být moudrý jako Bailey a v příštím životě pes.

anavi2009

To bylo hoooodně krásný.. Několikrát jsem si pobrečela, zasmála se.. Nádherná kniha, kterou jako by fakt psal pes :) Oproti filmu smutnější konec, ale vlastně to nevadilo.. A musím říct, že jsem byla ráda, že mám celou dobu toho svého pejska po ruce a můžu ho hladit a vědět, že je se mnou :)

Gabux

Tahle knížka chytí za srdce. :)
Delší vyjádření jsem vložila na blog - odkaz na článek v recenzích :)