Psí poslání

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170581/psi-poslani-170581.jpg 4.7817

Psí poslání (1.)

A Dog's Purpose (2010)

Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata
Vydáno:, Ikar (ČR)

LenkaV.1
včera

Opravdu nádherně napsané, u obou dílů jsem si pobrečela. Jsem ráda, že jsem nejdříve četla knížky a až pak viděla zfilmované - také dojemné, ale knížky pro mě byly emotivnější.

ivzu77
včera

Veselé, smutné, šťastné, nešťastné, poučné a krásné. Příběh nás vzal za srdce. Několikrát jsme viděli i filmové zpracování a knihu můžeme se synem jen doporučit. Určitě jdeme do dalšího dílu.

Mersiie

Dojemné, bolestivé, svým způsobem krásné..
Neznám člověka, který by u této knihy nepustil slzu.
Je smutné, jaký osud mají někteří čtyřnozí andělé, ale je to realita. Bohužel..

Víc asi není třeba psát.

Juliannalex

Nádherná knížka, nádherný příběh. Utekla i slzička.

Sajmoonek

Chytí a nepustí - mám pocit, že už asi nikdy. Při čtení se mi střídaly emoce jak na běžícím páse, takže autor rozhodně umí! 5 hvězdiček absolutně bez debat a rovnou přesouvám do kolonky "Doporučuji"!

diptyque

Dojemný příběh očima psa, v několika jeho životech. V některých situacích jsem se až divila, jak to koresponduje s realitou.

Polinka92
28.12.2018

Upřímně... Ze startu jsem se nemohla začíst, takže to v únoru dopadlo tak, že jsem knihu po pár stránkách odložila a raději cetla thrillery, ve kterých jsem našla zalíbení...
Před Vánoci jsem nemela co číst, tak jsem se k tomuto příběhu vrátila - film jsem viděl už před rokem. Kniha mě pohltila, četla se velmi dobře a pěkně. Lhala bych, kdybych tcrdila, že jsem vydržela bez slz.
Popis toho, co ten pes vnímá v posledních vteřinách... Ta láska, něha, odhodlání... Touha po tom, co bylo...
Brečela jsem jak želva v několika pasážích...
Doporučuji

Ainyska
27.12.2018

Jo tohle mě bavilo, i když jsem prvně viděla film, překvapilo mě, jak se v některých věcech odlišuje od knihy. Knížka mě nerozplakala, u knih nebrečím, ale u filmu slza ukápla. Je to napsané neuvěřitelně čtivě a od knihy se jen těžko odchází. Rozdělení kapitol je také fajn (miluji kratší kapitoly). Rozhodně půjdu do dalších knih autora.

ElleNora
20.12.2018

Nejprve jsem viděla film, ale když jsem v knihovně narazila na knihu, ani vteřinu jsem neváhala. A nezklamala mě.
Děj je popsán pohledem psa, který se snaží všemu porozumět, ale hlavně najít své poslání. A přestože je kniha dost smutná, připadala mi skutečně nádherná.

Jirinamac
17.12.2018

Jako první jsem viděla film a byla z něj unešená a když se mi dostala do ruky knížka, tak mé nadšení bylo veliké. Knížka i film jsou úžasné, jenom je škoda, že to tak nefunguje v životě. Můj první pes byl ten nejlepší a nejchytřejší, kterého jsem měla. Ale ráda jsem měla a mám i ty, které ho následovali. :)

25.11.2018

Úžasná knížka s ještě úžasnějším příběhem. Kdyby to šlo, tak dám 100 hvězdiček. Moc všem doporučuji k přečtení:-)).

harena
16.11.2018

Krásná knížka. Čekala jsem příjemné a veselé vyprávění o pejscích, protože s nimi se opravdu zažije hodně legrace, ale že mě knížka tak osloví, tak chytne za srdce, že občas dojetím utřu slzu - to jsem nečekala. Panu Cameronovi se podařilo napsat citlivý, vtipný, dojemný, napínavý, milý, zábavný příběh, který se jistě bude líbit i nepejskařům..Děkuji mu za krásné pohlazení na duši.

AsiUrčitě
12.11.2018

Celkově je to pěkná, milá oddechová knížka. Před jejím čtením jsem měla obavy, jak to bude napsané, aby to nebyl klasický popis „psího světa“, jež je ukazován spíše z pohledu člověka a toho, jak si člověk myslí, že se pes cítí, ačkoliv psi jsou úplně odlišní než lidi, takže toto polidšťování mi moc nesedí. Psí svět je ale popsán uvěřitelným způsobem. Pes není „vševěd“, spoustě věcí nerozumí a má odlišný, takový až jednoduchý, způsob vnímání světa. Samotný příběh se skládá z několika částí, přičemž jak je na konci zmíněno, každá část má svůj důvod. Psí poslání je pak odhaleno na konci knihy a pouze potvrdí příjemný dojem z knihy.

Iva1988
12.11.2018

Kniha pro milovniky pejsku. Hezky napsana z pohledu psa a ne jednou jsem se u ni rozbrecela.

TerryDee
07.11.2018

Kniha pro milovníky zvířátek, zejména pro ty, co mají rádi pejsky.
Příběhově je kniha velmi hezky napsaná, že v jednu chvíli vás rozesměje a v té druhé rozbrečí.
Rozhodně doporučuji nejdříve přečíst knihu, a potom shlédnout film. Za sebe můžu říct, že film není vůbec špatný, i když se od knihy docela liší.

intelektuálka
31.10.2018

S autorem naprosto souznívám a má u mne jedničku s hvězdičkou...

Kdo něco o čtyřnohých kamarádech ví - nemůže než souhlasit...

Psí duše přijímá svého pána bezvýhradně, jeho přátelství je nekonečné a jeho posláním je věrnost /aspoň já to tak u svého pejska mám /

Jen se bojím toho, až tu zůstanu bez něj - ale to, že bude v psím nebi mne s tím trošičku smiřuje...

Určitě doporučím /a kapesníčky po ruce ! /

Katulinka69
20.10.2018

Pro pejskare bezvadné čtení,nedávno jsme přišli o pejska tak se do knihy dalo vžít a snažit si představovat,že to tak opravdu může být. Smutné.

zdenka1104
18.10.2018

Pro pejskaře je tohle hodně velká srdcovka. Musím se přiznat, že ne jednou, ale hned několikrát mi ukápla slza. :D

Zuzka12627
16.10.2018

Úžasná kniha, opravdu si zaslouží přečíst všemi co jsou milovníky psů

Elea
09.10.2018

Příjemné pohlazení po duši.

Aquagirl
07.10.2018

Nádherná, miloučká a dojemná kniha. Vlastně tak trochu i filozofická. Kdo vlastně může s jistotou vědět, že se takovéhle úvahy opravdu nehoní pejskům hlavou? Někdo to tu v diskuzi nazval kýčem. Pro mě je to krásné pohlazení na duši. Filmové zpracování mě dostalo úplně stejně jako kniha, což se mi nestává často.

Andynka
30.09.2018

Milý příběh vyprávěný z pohledu psa. Je to velmi zajímavý nápad, nejvíc jsem ocenila, že ze psa autor nedělal bůh ví co, ale jen popsal, co pes vnímá a jak vše cítí. Trochu mi to připomínalo vyprávění od Forresta Gumpa, takové milé úvahy, vždy pochopí podstatu věci a víc nepotřebuje. :)

Souky02
22.09.2018

Během týdne jsem tuto knihu přečetla dvakrát, myslím že to mluví za vše.

Čtivá a zábavná. Vyprávění z pohledu psa? Přímo skvělé! Já jakožto milovník psů mám tuto knihu mezi mými nejoblíbenějšími.
Vřele doporučuji.

Trolice
22.09.2018

Krásná a čtivá kniha. Po přečtení miluju své 2 moulínky ještě víc :-)

bubka
18.09.2018

mně tedy tato kniha i další autorova díla přijdou jako parádní kýč.

rarášek
05.09.2018

,, Tehdy se mi hlavou honily divné myšlenky. Přemítal jsem o poslání. Na to psi obvykle nemyslí, ale já si nemohl pomoct. Proč? Proč jsem zase štěně? Proč dumám nad takovými věcmi? K čemu je to dobré? "
Znova jsem se pustila do čtení Psího poslání, než se pustím do Psího domova. Opět to bylo veselé, roztomilé, dojemné, smutné, atd. Kniha je určitě pro pejskaře i nepejskaře. Miluji pana spisovatele zato, že napsal tento úžasný příběh . :)

tezka_vazka
03.09.2018

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha tak osloví, ale byla skvělá. Veselá i smutná, ale hlavně jedinečná. Určitě je to kniha, kterou lze doporučit nejen lidem, kteří mají doma čtyřnohého kamaráda.:-)

Kamil2
02.09.2018

Tak tomuhle říkám pohlazení na duši. Není nad to mít nejvěrnějšího přítele člověka doma.

Kikuška999
01.09.2018

Tahle knížka je hrozně čtivá. Velmi rychle jsem ji přečetla. Je úžasná určitě doporučuji přečíst lidem,kteří mají radí psy.

alcerka
26.08.2018

Tohle je knížka, kterou by si měl přečíst každý, kdo má alespoň trošku rád psy. Měla jsem strach, že se v ději bude příliš hrát na city, ale není tomu tak. Je to ovšem čtení, které v člověku zanechá hluboký dojem po dlouhou dobu. S klidným srdcem doporučím i dětem nad 10 let. (varování, může u vás probudit touhu pořídit si pejska :-D )