Psí domov

Psí domov https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384866/bmid_psi-domov-81q-384866.jpg 4 280 92

Lucas Ray byl doslova šokován, když z opuštěné budovy vyběhlo štěně a skočilo mu do náruče. A i když Lucas ví, že domů si štěně z mnoha důvodů vzít nesmí… udělá to. Protože Bella je nádherná a upřímná. Snaží se Bellu skrývat, ovšem tento úkol se ukáže nad jeho síly. A tak musí Bellu, která patří k v Detroitu zakázaným pitbulům, dát pryč. Alespoň dočasně, než vymyslí, co dál. Ovšem Bella odmítá čekat. Hnána svou láskou a věrností se vydává na nebezpečnou cestu přes stovky kilometrů, z Colorada až tam, kde cítí svůj domov… Psí domov je srdceryvný příběh pro všechny milovníky psů a zvláště pak pro ty, kteří si zamilovali autorovy předchozí hity – Psí poslání a Psí cestu!... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Way Home , 2017

Mersiie
17.01.2019 5 z 5

Krásné. Dojemné, smutné,.. už po třetí píšu to stejné. Ale, u druhého dílu mi vadilo, že Psí cesta je pokračováním Psího poslání a u této konkrétní knihy se mi líbí, že mě autor vyslyšel a našel si "novou" psí postavu. Mnohé určitě potěšilo, že se v knize objeví i kočičí stopy a kočičí "problematika". Také bylo fajn, že celá kniha je věnována jedné psí postavě a nedošlo na smrt hlavního chlupáče, i když má několikrát namále. Za mě super a po předchozích dílech je to krásná změna.

Těším se i na film.

Horselen
04.01.2019 4 z 5

Ačkoli mě tento díl nebavil tak, jako předchozí dva, autor rozhodně umí psát.
Skoro jako by se sám stal psem.
Jen konec mi přišel trochu moc idealistický.

Danuše7
30.12.2018 4 z 5

Už dlouho jsem nepřečetla knihu za jeden den. Kniha mě bavila a dobře dopadla. I přes nástrahy zlých lidí, kterých se lidstvo nezbaví.

Jane417
17.12.2018 5 z 5

Krásný příběh o lásce a věrnosti pejska k páníčkovi! Bylo fajn, že se autor nekopíroval a toto psí dobrodružství bylo jiné, než předchozí knížky. Moc hezky a dojemně napsané! Bella byla velká hrdinka a statečná čubička.

KSarlota
15.12.2018 5 z 5

Nádherná, bavila mne stejně jako Psí cesta

Sotek43
10.11.2018 5 z 5

Nádherná knížka o psi lásce a oddanosti k člověku. Dostala me stejne jako Psi poslani a Psi cesta ❣️

Maty10
07.11.2018

Psí domov si stojí přečíst protože je velmi napínavá a velmi zajímavá kniha. Bella je odvezena od lukase a snaží se utýct a uteče vrátí za lukasem. Tato kniha mě zaujala a potěšila tím že psi když si najdou pána tak ho má na dosmrtí rád a je mu věrný a ještě mě překvapila že ho měla ráda.

hrabalikoval
31.10.2018 3 z 5

Na knížce se mi líbí, že už to zbytečeně nenavazuje na děj dvou předešlích knížek. Je to tedy samostatný příběh což mě potěšilo. Knížku jsem si přečtla hlavně kůli tomu, že patří do série a musí říct, že jsem s ní spokojená

Sajmoonek
31.10.2018 5 z 5

Opět geniální. Není jednoduché napsat knihu, aby byla vtipná, smutná, veselá, dojemná, roztomilá, opravdová a extrémně čtivá, to všechno dohromady (a ještě víc). Autorovi se to ale povedlo hned třikrát. Skvělá záležitost - všechny 3 díly! :)

lee5747
26.10.2018 5 z 5

Krásné čtení, stejně jako předchozí :)

Zuzka12627
26.10.2018 5 z 5

Třetí díl byl slabší než předešlé, ale i tak je to úžasná kniha, plná napětí a dobrodružství s krásným koncem.

eva3695
24.10.2018 5 z 5

K této knížce nemám ani co dodat nebo vytknout. Opět další kniha, která je skvělá a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Všechny knihy mají své poslání a pejskové jsou ty nejúžasnější bytosti.

Bára2003
21.10.2018 5 z 5

Uplně úžasná kniha, zamilovala jsem si Bellu a Lucase. Hrozně mě překvapila Bellina dobrodružství (nejvíc se mi líbilo Velké Kotě), odhodlanost a láska k Lucasovi. 5 hvězd a knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům psů :).

Nádherný příběh překvapivý, smutný i veselý.

Rodaw
18.10.2018 5 z 5

PSÍ DOMOV
William Bruce Cameron patří mezi mé nejmilejší autory. Svým způsobem je on tím nejlepším, protože je mi neskutečně blízký svou povahou a pohledem na svět. Zachraňuje zvířátka a umí tak nádherně popsat jejich duši, rozumí jim, zná je. Psí poslání a Psí cestu považuji za své nejmilejší knihy, mému srdci nejbližší, protože dokáží nejkrásněji popsat psí duši a to silné pouto mezi člověkem a pejskem. Psí oddanost, věrnost a lásku ke svému pánovi. Pokoru a něhu, vděk. Odvahu a připravenost svého pánička kdykoli bránit, za jakoukoli cenu. Umění přijímat rány a bolest, ale zároveň neztrácet víru v člověka, pořád mu věřit a hledat v něm to lepší, lásku a přátelství. Pejsci jsou úžasná stvoření. Já sama je mám raději než lidi. Nikdy nezradí a my bychom si z jejich charakterů, povahy a zásad měli brát hodně inspirace a sami si sáhnout do svědomí. Člověk na světě páchá to největší zlo.
Psí domov je jiný než Psí poslání a Psí cesta. Svým způsobem nemá tu obrovskou hloubku a poselství, ale i tak se jedná o krásnou knížku a nádherný příběh. Pokud jste pejskař, ale do Psího poslání a Psí cesty se pouštět nechcete z toho důvodu, že se bojíte, že byste plakali a nezvládli psí smrti v knížce (jakože byste opravdu plakali, ale knížky opravdu maximálně doporučuji. Mně osobně dodaly naději a popis Duhy je tu zkrátka nádherný...) - zkuste Psí domov. Ten je oproti dvěma předchozím knihám více "šťastný" a veselý. Příběh o tom, jak zachráněná fenečka Bella hledá cestu zpátky ke svému páníčkovi Lucasovi. Byli rozděleni, protože v Detroitu jsou pitbulové zakázáni a Bella v sobě pitbula má.. Můj názor na toto téma je nekompromisní. Nechápu tyto hloupé zákony. Pitbulové nesou označení "bojové" plemeno - celé je to úplně špatně a na hlavu. Ano, mají určité vlastnosti (pevný stisk, snížený práh bolesti), ale jsou to NORMÁLNÍ pejsci. Jako i u jiných pejsků ZÁLEŽÍ NA VÝCHOVĚ, tedy na ČLOVĚKU. Žádný pes není sám o sobě zlý. Jsou jiné možnosti, jak to řešit. Například zavést nějaké povinné testování pro potencionální páníčky: jsou připraveni mít takové plemeno? Budou dobrými pány, kteří pejska vychovají správně? Pitbulové a všechna "bojová" plemena jsou chudáci pejsci. Člověk se na nich dopouští největšího zla - např. psí zápasy a tak dále.. ve výsledku je to jen byznys, jako všechno. Občas je mi z nás lidí opravdu smutno, až špatně...
V psím domově je opět nádherně popsána psí duše a oddanost páničkovi. Pevné pouto a přátelství, které je nekonečné. Cesta Belly byla plná překážek a já jsem si to putování s ní neskutečným způsobem užila. Nádherné, krásné, emotivní. Doporučuji všem pejskařům.:-) Ne-pejskařům rozhodně ne, protože ti tu krásu této knížky jednoduše nepochopí.:-)
K českému vydání mám jen 2 ale (v podstatě jsou to jen designové záležitosti, takže ne tolik důležité, ale neodpustím si to:D):
1.- tato knížka by si tolik zasloužila hardback! Už kvůli všem lidem, kteří mají doma stejně jako my původní vydání v hardbacku... + tento autor všeobecně - jeho knihy by si zasloužily být v hardbacku (zároveň však chápu i paperbacková vydání, takže za mě by bylo ideální tuto knížku vydat jak v hardbacku, tak v paperbacku a ať si každý čtenář vybere to svoje.:-))
2.- proč na obálce není pitbulek? Taky velká škoda! :D
Z knížky jsem nadšená, přesně, jak jsem čekala. Příběh mě pohladil po duši a opět mě utvrdil v tom, jak jsou pejsci úžasní a prostě nejlepší. :-) ❤️ DOPORUČUJI!!!
PS: rozhodně jsem knížku nečetla naposledy, během svého života se k ní budu vracet...:-)

alnahu
11.10.2018 5 z 5

Další srdceryvný příběh z pera tohoto autora o veliké lásce mezi psem a člověkem. Příběh je vyprávěn psí hrdinkou Bellou, tak jako i v ostatních knihách od pana Camerona. Příběh nalezence Belly a jejího páníčka Lucase doporučuji k přečtení všem milovníkům pejsků ale i kočiček i o těch se dočteme v tomto výborném příběhu.

okeey
09.10.2018 5 z 5

3. díl, stejně úžasný jako díly předchozí. Skvělá myšlenka, vytvořit příběh a ,,odhadnout" co se pejskům honí hlavou. Předchozí dva díly byly o Baileyem, tento na ně nenavazuje, vypráví příběh o fence Belle. Ne nadarmo se říká, že ,,pes je nejlepší přítel člověka", tato kniha to jen dokazuje.

SPOILER
Co všechno musela Bella absolvovat, aby se dostala zpět k páníčkovi, jen dokazuje neuvěřitelnou lásku mezi psem a jeho pánem.

Trolice
09.10.2018 5 z 5

Napínavé, dojemné a krásné. Chci další díl :-)

monika0356
20.09.2018 5 z 5

Další díl "pejskařské" knížky mě opět uchvátil, byla jsem napnutá až do konce jak to dopadne.

katerina.l.
19.09.2018 3 z 5

Jsem rozpolcená... Bylo to krásné čtení, tak krásné, jak jen může být příběh o psu, který ztratil svého člověka. Ale přesto.. Jsem jediná, komu to přišlo přitažené za vlasy? Psí poslání i Psí život bych bez váhání hodnotila sedmi hvězdami, kdyby byly k dispozici, ale tady mi to přes tři nejde..

rarášek
18.09.2018 5 z 5

,, Zdálo se mi, že jsem ještě nikdy nezažila nic úžasnějšího než lidskou náruč, nic báječnějšího než pohlazení po kožíšku."
Tak moc jsem se na tuhle knížku těšila a vůbec jsem se v ní nezklamala. W. Bruce Cameron je úžasný spisovatel a Psí domov byl skutečně skvělý čtení. Není to už stejné jako Psí poslání nebo Psí cesta, ale i tak jsem se opět neubránila slzám.❤️❤️ Mé srdce překypovalo láskou a dojetím a celou dobu jsem přála Belle, aby dosáhla svého cíle. Její putování velmi připomíná Lassie se vrací. A v příběhu figurovali i kočky, což bylo nádherné. Je to prostě úžasný příběh o putování a velké psí lásce. ❤️
Dodatek ke knize:
Nechápu ty zákazy ohledně "bojových" plemen, přijdou mi uhozený. A bojový píšu s uvozovkami, protože jak někdo může rozhodovat o tom, která plemena jsou a která nejsou nebezpečná? Stejně za to vždycky můžou jejich majitelé, tak proč za to ještě trestat nevinná zvířata, jako je třeba Bella? Přijde mi to prostě nespravedlivé vůči zvířatům, která třeba za svůj život nikdy nic neudělala a stejně jsou třeba i zabiti jenom proto, že jsou zařazena pod touto škatulkou. :(

psi zfilmováno dobrodružství

W. Bruce Cameron