Psí domov

Psí domov https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384866/bmid_psi-domov-81q-384866.jpg 4 280 92

Lucas Ray byl doslova šokován, když z opuštěné budovy vyběhlo štěně a skočilo mu do náruče. A i když Lucas ví, že domů si štěně z mnoha důvodů vzít nesmí… udělá to. Protože Bella je nádherná a upřímná. Snaží se Bellu skrývat, ovšem tento úkol se ukáže nad jeho síly. A tak musí Bellu, která patří k v Detroitu zakázaným pitbulům, dát pryč. Alespoň dočasně, než vymyslí, co dál. Ovšem Bella odmítá čekat. Hnána svou láskou a věrností se vydává na nebezpečnou cestu přes stovky kilometrů, z Colorada až tam, kde cítí svůj domov… Psí domov je srdceryvný příběh pro všechny milovníky psů a zvláště pak pro ty, kteří si zamilovali autorovy předchozí hity – Psí poslání a Psí cestu!... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Way Home , 2017

Sariklen
14.07.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší z celé dosavadní série. Velice se mi líbila atmosféra příběhu, odlišná od předchozích dvou knih. Humorná místa zde byla stejně jako ta dojemná, která ovšem převládala. A nějak se nemůžu rozhodnout, jestli moje nejoblíbenější postava je Bella nebo Velké Kotě. :)

leny.wood
12.07.2019 4 z 5

Předchozí dva díly byly pro mě velmi emotivní. Tento o něco méně, dozajista to bylo tím, že celý příběh je vyprávěn Bellou v jejím prvním životě, žádné umírání. Je fajn vidět svět alespoň na chvíli psíma očima. Bella se nevzdává, věří v dobrý konec. Čtení je to příjemné, milé, s okamžiky, kdy zatajíte dech a máte o fenku strach. Určitě se pusťte do čtení. :)

LusSyNDA
16.06.2019 4 z 5

Pohodové čtení. Bála jsem se, že kniha bude ve stejném duchu jako první 2 díly- ale naštěstí, v celé knize je pouze 1 pes, a to Bella! Bella je velký hodný pes :-)

Ouninka
04.06.2019 5 z 5

Pan Cameron opět nezklamal, za mě opět velice pěkný příběh…knížku jsem si užívala a přečetla na mě až moc rychle..prakticky jsem nemohla přestat číst, potřebovala jsem nutně vědět, že Bella bude v pořádku. V určitých místech jsem měla slzy na krajíčku, aby to dopadlo dobře…jsem ráda, že byla psaná trošku jinak než Psí poslání, tam jsem s každým odchodem chlupáče a jeho opětovným narozením v jiném tělíčku opravdu trpěla….Už se těším na víkend, až si stáhnu film a mrknu jak se jim povedl :-). Pro mě velice příjemné čtení, prostě sázka na jistotu - vždycky!

Jessybelle
22.05.2019 5 z 5

Čtivá kniha o psí slečně, která hledá cestu domů... Mě zaujalo setkání s Velkým kotětem... Předvídatelný konec ale stejně to bylo fajn...

Roscata
21.05.2019 5 z 5

Psí domov je sice zaměřen na jiný příběh než Psí cesta a Psí poslání ale není o nic méně poutavý a napínavý. Budete se při něm rozčilovat nad úřednickou hloupostí a nespravedlností ale také se radovat a plakat radostí. A užijete si to.

Nočnípták
08.05.2019 3 z 5

Číst jsem začínala docela s obavami. Bála jsem se, že příběh bude jen opakováním Cameronových předchozích knih. Byl to však úplně jiný příběh. Příběh o lásce, statečnosti a touze jednoho psiska. Zajímavě popsaná cesta o které vypráví hlavní hrdina fenka Bella.

Kniha se čte dobře a rychle. Má celkem jednoduchý děj. Krásné popisy přírody a lidí, se kterými se Bella setkává. A dojemný konec. Líbila se mě.

takana
01.05.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha nejen pro milovníky zvířat.

zdenka1104
30.04.2019 4 z 5

velké kotě ❤️...kéž by takový vztah mezi sebou měl i náš kocour s psíkem :D

Veronika.Lap
11.04.2019 3 z 5

Pro mě asi nejslabší že všech tři dílů, nemohu si pomoct. Trochu mě to přijde spíš do kategorie young adult. Rozhodně jsem cítila nejslabší emoce naproti třeba prvnímu dílu. Ale jinak je to vcelku hezká knížka.

vterinka
07.04.2019 5 z 5

Za mě nejlepší do ze všech. Je to tím, že kniha nijak nenavazuje na předchozí díly. Je to zcela nový, samostatný příběh jednoho psa, který hledá svého pána.
Cestou pozná nové lidi a zvířata, se kterými stráví nějaký čas, ale stále myslí na Lucase a chce se k němu vrátit.
Moc hezká kniha pro všechny milovníky zvířat. :-)

harena
03.04.2019 5 z 5

Stejně jako předešlé tři díly se panu Cameronovi podařilo napsat citlivý, vtipný, dojemný, napínavý, milý, zábavný příběh, který se jistě bude líbit i nepejskařům..Děkuji mu za krásné pohlazení na duši.

Allys
07.03.2019 4 z 5

V porovnaní s predošlými knihami od tohto autora sa mi čítala o niečo horšie. Je tam viac situácií, pri ktorých mám pocit, že tam boli nasilu pre efekt dojatia. Potenciál putovania lesom a horami sa mi zdá nevyužitý.. napríklad také stretnutie so svorkou vlkov by bolo určite zaujímavejšie, ako pri každej ceste lesom len ďalší kojot alebo králik. Celkovo predošlé 2knihy, keby je to možné, by si zaslúžili oveľa viac * ako 5, pri tejto poslednej nemám ten pocit, príde mi to akoby mal autor určený termín na dopísanie, ktorý nestíhal. Kniha však zobrazuje krásny príbeh lásky medzi psíkom a človekom a v rámci oddychového čítania je určite vhodná pre všetkých milovníkov psíkov.

intelektuálka
24.02.2019 5 z 5

Další příběh čtyřnohého přítele - vlastně přítelkyně - Belly ...

I ona má štěstí, že její začátky - kontakt s člověkem jsou příznivé - brzy nalézá svého pána a ví, že k němu patří ...

Když jsou od sebe odděleni, Bella dobře tuší že se musí vrátit - a kolik překážek na cestě překonává ...a kolik se jí dostává pomoci ... ale i nebezpečí...

Líbila se mi vsuvka o terapeutickém vlivu zvířete na nemocného člověka - sama jsem to ve svém životě viděla, jak pozitivně dokáže jeho přítomnost působit ...

Takže určitě doporučím - a je tu i postava Velkého Kotěte ...symbióza mezi nimi ...

relam
19.02.2019 5 z 5

Za mě skvělá knížka. Oddechové čtení s krásným příběhem!!!

Anežka537
14.02.2019 5 z 5

Moc krásná kniha stejně jako bylo Psí poslání a Psí cesta. Ani ty knížky mezi sebou nedokážu porovnávat, protože každá má něco. Tahle se lišila třeba tím, že Bella neumírá a nerodí se znovu. Ale i tak tam byli nějaké ty slzy :D

VAnna
11.02.2019 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, dostala jsem ji od kamaráda k Vánocům a musím říct, že vybral opravdu dobře. Na konci jsem se neubránila slzám... Rozhodně se chystám jít do kina na film, ale koukala jsem na trailer a viděla, že se některé scény rozcházejí s knížkou.

oluskace
04.02.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal. Moc pěkný příběh. Knihu jsem měla během dne přečtenou

Ďumbierka
31.01.2019 5 z 5

Počas čítania tejto knihy som sa takmer stále pozerala na nášho psíka - Athosa, a rozprávala sa sním. Myslím, že autor vie dokonale opísať psiu dušu a mám taký pocit, že ten náš lapaj doma, veľa vecí cíti rovnako ako Bella v knižke. Psi sú čarovné stvorenia a sú od nás závislí. Ak už sme sa raz stali ich pánmi, musíme tu byť pre nich. Oni sú tu pre nás stále, v každej chvíli.
Milujem knižky od Camerona a myslím, že je to taký knižný boh všetkých psíčkarov.
Táto knižka je veselá, dobrodružná a mňa veľmi bavila. Určite odporúčam milovníkom psíkov a aj mačičiek, aj tie tu majú svoje miesto a pri čítaní som často myslela aj na kocúra Maťka, ktorého má moja mami doma .
Kniha sa mi veľmi páčila, ja som psíčkar telom aj dušou a Belle som držala labky počas celej doby!! A navyše ta obálka? Podľa mňa je skvelá, často som si googlila, ako by asi Bella mala vyzerať a existujeme plemeno Bull Mastweiler - čiže bullmastiff a rotweiler a myslím, že to dokonale sedelo opisu, aspoň mojej fantázii... taký veľký psík, trochu ako taká kravička. alebo potom Pitweiler -kde ide o pitbulla a rotweilera, ale Bella bola dosť vysoká a tak mi to nesedelo úplne - hlavne, keď nikomu ako pitbull vlastne nepripadala. Až na isté postavy v knihe. A možno mala z každého niečo. Na tom vlastne nezáleží, ale bola to kočka.
Som rada, za ďalšiu psiu knižku u seba v knižnici.

Missynka
24.01.2019 4 z 5

Krásná kniha, ale v porovnání s předchozími knihami od téže autora mě Psí domov tolik nezasáhl. Přesto se však jedná o hezky čtivou knížku, kterou doporučím každému psomilovi. :)

psi zfilmováno dobrodružství

W. Bruce Cameron