Gazely

Gazely
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1330 1330

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

Magrata15
12.01.2024 5 z 5

Autor nám přeje,,Užijte si tu jízdu s Gazelami!"
A jízda to opravdu byla. Příběh trošku smutný, trošku veselý, prostě takový ze života. Tak snad gazelám jejich náctileté sny vyjdou.
Super oddychová kniha.

nejlepšímáma
12.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Tato kniha se příliš nepovedla! Čte se rychle, ale to je asi tak vše.. Bude dobře zapamatovatelná, protože je o třech kamarádkách a to je chytrý nápad: časem si řekneme, že Gazely, to byly ty příběhy tří žen! Musím říct, že mi kniha nepřipadala vtipná. Minulé Hartlovy romány si vybavuju vtipnější a originálnější. Navíc některé detaily nebo i části v Gazelách vyznívají naprosto zbytečně, velká část textu jako by byla vata. Také, jak už někdo zmínil, opruzeniny pod prsy u jedné z hrdinek působí až trapně. Stejně tak jako jiné choulostivé průpovídky. Řada situací vyznívá stereotypně, konflikty s dospívajícími dětmi (nález antikoncepce nebo lubrikantu a matka je v šoku..), vztahové reakce partnerů jsou očekávatelné, žádná překvapení, žádné zvraty. Postrádám hlubší psychologii postav, i když chápu, že se jedná o oddechovku. Měla by být tedy dostatečně osvěžující a něčím nová a zajímavá a to tato kniha bohužel není.

viweb
11.01.2024 1 z 5

To byla slabota! Moc mě to mrzí, protože jsem se těšila a miluji pana Hartla ale tohle se nepovedlo! Natažené, nezáživné, postrádají vtip i šarm na který jsem u pana Hartla zvyklá. Velká škoda!

Nikol2110
11.01.2024 5 z 5

Super oddechovka, která se rychle četla. Zajímavý nápad propojit ženské postavy i s Prvokem, Tečkou, Šamponem a Karlem.

Peace
10.01.2024 4 z 5

"Bez odvahy dělat chyby se nedá plnohodnotně žít."

Za mě fajn oddechovka, u které jsem si pár dní po chvilkách odpočinula :)

KodalSa
08.01.2024 4 z 5

Nevím vlastně, jak hodnotit. Od pana Hartla mi toto přijde jako slabší knížka. Dlouho jsem se nemohla začíst, postavy mi nebyly sympatické, ale nakonec to byl vcelku pěkný příběh.

maminaOlina
08.01.2024 3 z 5

nejdřív jsem váhala, ale potom jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Fakt hustě napsané, jako by nás znal a propojení s Prvokem, Šamponem, tečkou a Karlem bylo také úžasné.

andy_nejedla
07.01.2024 5 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, jak dobře se mi četla a chytila mě. Oddychovka na dva večery. Přišlo mi fajn propojení s Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Markushka
07.01.2024 5 z 5

Moje očekávání bylo pohodové zábavné čtení a toto očekávání bylo zcela naplněno:-) Tři příběhy nevšedních hrdinek. Poslouchala a četla jsem několik rozhovorů s panem Hartlem, který se prý velmi snažil naladit na ženy a jejich myšlení.. No řekněme, že tomu tak za mě úplně nebylo, nicméně jsem se u knížky hodně pobavila a přečetla ji na jeden zátah.

Katulinka69
07.01.2024 3 z 5

Super příběhy

Kytiii
06.01.2024 4 z 5

Dvoudenní jízda... gazely potřebovaly týden, já jen dva dny... Líbí se mi, jak autor dokáže smíchat soudobá témata (od přijetí vlastních chlupů a jiných estetických nedostatečností, přes vyjádřený souhlas při sexu a řešení rozdílného apetitu, až po souzení jiných lidí dle prvního dojmu nebo vzhledu). Za mě čtivá generační výpověď o stavu pražské střední třídy...

WaspSalander
06.01.2024 4 z 5

Mě se kniha moc líbila. Dostala jsem přesně to, co jsem od Hartla očekávala - pěknou, vtipnou oddechovku, která je čtivě napsaná :)

borupet
06.01.2024 3 z 5

Za mě zatím nejslabší knížka od pana Hartla. Ani jedna Gazela mi nebyla sympatická. I když na druhé straně, sama nevím, co jsem očekávala... Příběh je poměrně čtivý, ale nemá žádný náboj, nic ve mně nezanechal, zítra si z něj nebudu pamatovat vůbec nic.

MilackovaN
06.01.2024 4 z 5

Kniha se mi líbila, je vtipná, ze života, ale neubráním se porovnání s Prvokem, Šamponem, Tečkou a Karlem. V této knize mi přeci jen něco chybělo. Příběh tří žen s odlišnými životy. Jedna rozvedená, druhé se vrátil manžel z vězení a třetí s manželem, kterému není schopná dát to, co od ní vyžaduje. Ani jedna to nemá v životě lehké, ale snaží se a tím něco udělat. Ačkoliv ženy nemají potřebu si neustále něco dokazovat, ocenila bych v příběhu nějaký společný úkol, který by jim ukázal, že ještě stále můžou být těmi odvážnými gazelami, jako na střední. I kdyby měly jen ukrást klobouky a pak je zase vrátit :-) To je asi hlavní věc, která mi v knize chyběla. Na druhou stranu se mi líbilo, že jsme se dozvěděli, jak pokračují životy Karla, Tečky a Prvoka. Jinak doufám, že se dočkáme filmového zpracování.

Tichéroky2023
06.01.2024 2 z 5

Už tu knihu čtu od začátku prosince, je leden, a nemohu ji dokončit. Četla jsem i jiné knihy od pana Hartla a vzpomínám si, že jsem měla i s nimi problém, že toho bylo až moc. Už jsem ji proložila Desetkrát a dost, pak Kéž bys tu byl a teď Vlkem samotářem. Asi jsem jediná, co ji tolik neoslavuje, je vtipná, ale až moc, děje se tam moc věcí, jeden den v životě jedné hrdinky je jak jízda na horské dráze. Myslím, že pan Hartl udělá kostru příběhu a pak na každý kus nabalí tisíc dalších částí, je systematik... Ale dočtu ji.

jankasvanka
05.01.2024 5 z 5

Knihy od pana Hartla mě hodně baví.Gazely jsou opět dobře napsané, lehký humor.Za mě hodně dobrá kniha určitě si ji časem přečtu znovu

Adinlea
04.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Dostal jsem od knizky presne to, co jsem ocekavala :) jako vzdy pekna hartlovska sonda do neobycejne obycejnych zivotu.
Deleni knihy na tri casti podle hrdinek se mi libilo a pekne to odsypalo, jen jsem se musela vzdy trosku vcitit do postavy. V kazde casti bych nekomu nabancila, jak me stval, ale to k tomu patri :)
Propojeni s Prvokem, Karlem, Teckou a Samponem bylo super!
Takze jsem zase hartlovsky nadsena a tesim se na dalsi knihy!

Christie2020
04.01.2024

Taková hartlovská oddechovka. Mně se moc líbila. Asi nejmíň zajímavá mi přišla část Helena. A se Šárkou jsem se profesně absolutně ztotožnila. Super.

Janulica
04.01.2024 5 z 5

Mě se Gazely od první stránky nesmírně líbily. Mám ráda na knihách pana Hartla to, že jsou tak všední, že se v nich čtenář snadno najde a lehce jim uvěří.

Danago
03.01.2024 4 z 5

Zpočátku jsem měla velký problém se začíst. Skoro jsem chtěla knihu odložit. Ale když jsem se dostala ke Káji, tak mě to začalo bavit. Potom už jsem knihu ráda dočetla. Bude se sice řadit k těm kapku slabším, ale nelituji , že jsem vydržela. Jen slovo vymezit autor používal tak často, že jsem si říkala jestli za něj neměl nějakou speciální odměnu . Opravdu mně to ke konci už vadilo. Dala bych 3,5*

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl