Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5322 1210

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

mig20
02.04.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala v rámci Čtenářské výzvy a jsem za to moc ráda. Určitě se pustím do čtení i dalších knih od tohoto autora. Kniha se mi moc líbila, čtení to bylo vtipné a snad jen konec mi přišel poněkud rychle ukončen, tak trochu násilně. Každopádně i přesto kniha super a ráda ji doporučím dál.

Lyzarka79
29.03.2018 5 z 5

Jsem ve stejném věku a tak mi to připadalo hodně povědomé a blízké. V tramvaji jsem se zasmála i nahlas :) Moc fajn čtení.

druzickaster
23.03.2018 5 z 5

Pohodová oddychovka od středněvěkého autora pro nás středněvěké. Za sebe můžu říct, že nevím zda bych hru absolvoval, protože až takový odvazák asi nebudu, ale bavil jsem se u toho královsky a o to šlo. Takže rozhodně dám šanci i erotikonu. Jo a mrkněte na Všechnopárty kde je s autorem rozhovor, stojí to za to!

daPhytCZ
18.03.2018 5 z 5

Rychlé a oddechové čtení. K postavám mého věku jsem si po pár stránkách velmi rychle vypěstoval kladný vztah, a proto moje hodnocení není asi úplně objektivní.
Určitě se podívám i na další knihy tohoto autora.

Bukina
18.03.2018 2 z 5

Toto není literatura mého srdce.Do Erotikonu už nejdu.Za mě dvě hvězdy.

Leniii
18.03.2018 3 z 5

Byť je tato kniha prvotinou pana Hartla, četla jsem ji jako poslední a musím říct, že mě i nejméně oslovila. Z Okamžiků štěstí a i z Erotikonu jsem byla víc nadšenější. Jako oddechovka do vlaku fajn, ale asi jsem čekala víc, když jsem četla ty dvě předchozí..nicméně se mi líbí styl, kterým autor knihy píše, pana Hartla mám ráda :)

Sarrah
17.03.2018 2 z 5

Nerada odkládám nedočtené knihy a tak jsem ji tedy dočetla. Nevím, podle jistých komentářů mám pocit, že jsem asi četla úplně jinou knihu. Je to má druhá kniha od Patrika Hartla (dala jsem autorovi šanci ;-)) a myslím, že poslední. Není to můj šálek kávy.

LuciíŠvarc
14.03.2018 2 z 5

I když kniha vyšla jako první, četla jsem ji až jako poslední a oslovila mě nejméně. Z Okamžiků štěstí i Erotikona jsem byla urvaná, ale tady přišlo malé zklamání. Asi mi není ještě úplně blízká krize středního věku a pro tu jejich hru jsem nenašla moc pochopení, přišlo mi to přes čáru a kluci mi občas lezli na nervy. Mamka naopak byla s knihou moc spokojená.

Ouninka
13.03.2018 5 z 5

Výborný, čtivý...mělo to šmrnc...byla stejně skvělá jako Malý pražský erotikon, těžko soudit, která byla lepší...za mě mají 5* každá :) !!! Doporučuji všem jako oddychové čtení :) !

Nomia
12.03.2018 3 z 5

Jó krize středního věku je holt sviňa. Vtipná a čtivá knížka o čtveřici bývalých kamarádů, jejichž příběh opět začíná na školním srazu a jejich životy se nakonec krásně proplétají. Kniha se čte skoro sama a opět nechybí spousta humorných situací a vtipných hlášek. Jinak je to Hartl jako vždy, občas smutné, občas veselé, ale vždycky velmi lidské.

Erotikon mě nadchl, Okamžiky štěstí mě nechaly chladnou a Prvok, Šampón, Tečka a Karel mě opět utvrdili v tom, že Hartl humorné oddechové knížky prostě psát umí. Nemůžete očekávat veledílo, ale neskonalou zábavu ano.

Blančitos
11.03.2018 3 z 5

Jako oddechovka to bylo fajn, ale... Čekala jsem možná trošku více, než jsem dostala.

Whobey
11.03.2018 4 z 5

Trochu jsem se této knihy bála, prvně mi ji doporučila známá, která absolutně zbožňuje Vieweghovy příšernosti, což je řeka, do které už opravdu vkročit nechci. Nicméně když mi kolegyně v práci vrazila Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla do ruky, rozhodla jsem dát Hartlovi šanci.

A jsem ráda, že jsem tak učinila. Možná i tím, že jsem od toho nečekala nic závratného, mě ta kniha docela mile překvapila. Je to oddechovka, místy velmi zábavná, místy až tragická, ale výborně realistická. Styl psaní pana Hartla mi taky výborně seděl, příběh měl hlavu i patu, vtáhl do osudů čtyř přátel.

Prima kniha, jestli hledáte něco na oddech, je to to pravé! :)

babystar
06.03.2018 4 z 5

Čtivá kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah přes noc. Příběh čtyř kamarádů na životní křižovatce. Se svými problémy středního věku se vyrovnává každý jinak a řekla bych, že (až na jednoho) s čistým štítem. Na Malý pražský erotikon to však nemá. Podle mě je to kniha o mužích a pro muže, ale možná se pletu (viz jeden mužský komentář od FrankCastle).

Burák
06.03.2018 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se dost těšila. Líbil se mi název i námět společného boje dávných spolužáků s přicházející krizí středního věku. Od Hartla jsem četla předtím Malý pražský erotikon, který mě nadchnul, takže očekávání jsem asi měla opravdu velká.

Úplně zklamaná jsem nebyla, četlo se to velmi lehce a do čtení jsem se určitě nutit nemusela. Ale z až příliš šablonovitých charakterů hlavních postav, jejich osudů a z dost klišoidního závěru jsem byla trochu znuděná.

Takže jako knížka na víkendové oddechové čtení to obstojí, ale podruhé už bych to nečetla.

evelýny
04.03.2018 5 z 5

To byla parádní jízda! Patrik Hartl mě opět svým vtipným textem nenásilně přesvědčil, že moje povinnosti mi neutečou. Dlouho jsem již tak nesprintovala do cíle, jako u této knihy. Poháněla mě moje neuvěřitelná zvědavost, jak tento navzájem propletený příběh čtyř spolužáků dopadne. Pomůže jim neutuchající přátelství vyřešit jejich krize středního věku?
Cílová páska protržena a mně nezbývá, než dát těmto chlapům, kteří se na chvíli pokusili vrátit do dob dětských her a malin nezralých, sbohem.

P.S: Mějte se pěkně, Prvoku, Tečko, Šampone, Karle... Bude se mi po vás stýskat.
A víte co? I ve mně jste aspoň na chvíli vzbudili touhu provést nějakou bláznivinu :-))) A za tento fakt přidávám dvě *, protože to se hned tak někomu dlouho nepodařilo.

Patrik Hartl vsadil na jednoduchost a vsadil dobře, protože v jednoduchosti je síla.
A upřímně: i já bych od tohoto autora uvítala ,,něco" v televizi.

kap66
04.03.2018 1 z 5

Pomůžu vám: kap66 je hnidopišská megera (vy, kteří milujete slovník Patrika Hartla, mě nazvete mnohem, mnohem hůř). Protrpěla jsem se do konce a vůbec jsem nevnímala, že to má být knížka vtipná a oddechová. Důvodem je autorův styl - napíšu odbytý a ledabylý, myslím si ale, že - jak to napsat mile? - autor neumí dobře česky.
Jednu hvězdičku dávám za dialogy. I za nimi má autor potřebu něco dovysvětlit: dva ajťáci mluví o Karlovi, který je tajně poslouchá, jednoznačně ho charakterizují, nazvou ho i jménem, ale autor pro jistotu dodá, že Karel neměl pochyby, o kom mluvili. I tak je škoda, že dialogy autor nevyužil víckrát; nejhorší jsou souvětí, ve kterých vše opisuje.
Na každé stránce je několik vět začínajících spojkou "a", někdy i ob jednu větu: "A že se neodvažuje vyjít do lékárny pro prášky. Těžce nesla, že ji opouští. A on to moc dobře věděl. Zároveň si ale... A tak matce jasně řekl,..."
Autor si opravdu hodně oblíbil přirovnání - vybírám: přilepila se k němu jako suchej zip, je jak osina v prdeli, držet se jak hovno košile, připadal si jako lízátko do prdele, jako hovno zabalený v atraktivním celofánu, jako kretén, zprcal by ji jak římskej voják,...
Použití obecné češtiny je v pořádku, ale vadí mi kombinace obecné a spisovné v jedné větě: "...aby se neztrapňoval DÝL, než bylo nezbytně NUTNÉ." "...jestli nechce jít s KLUKAMA raději do JINÉ hospody."
V některých větách něco přebývá: " Začala mu SPROSTĚ nadávat, co se jí sere do života." "Chtěla jít tančit, ale jak Karel, tak i Šampón se vymluvili, ŽE NEJDOU". Některé by potřebovaly překopat: "Saša je naprosto nepraktický expert na komplikace." (Tím je asi myšleno, že je nepraktická a ještě k tomu expert na komplikace.)
"Drobností" už jsou chyby v interpunkci a velkých písmenech.
Vy ani nevíte, jak ráda dávám hodně hvězdiček a jak ráda se vyjadřuji o knížkách kladně! Vůbec není pravda, co píšu na prvním řádku. Jsem laskavá a vděčná čtenářka. Tady to ale vážně nešlo.

Mrzenka
01.03.2018 3 z 5

Taková pěkná oddechovka, ostatně jako všechny knížky od Hartla.

kofina
27.02.2018 4 z 5

Po erotikonu a okamžicích už mě Hartl nepřekvapil a splnil očekávání, kdy jsem po něm sáhla s touhou po příběhu ze života a lehkém, nenáročném čtení, snad i s trochou zábavy. No.. tohle všechno dostanete, jen ta zábava tentokrát trošku pokulhává. Takový milý příběh, který bych nebrala úplně jako obohacení české literatury. :)

FrankCastle
25.02.2018 2 z 5

Ležela v práci na stole u sekretářky, tak jsem se zeptal, jestli si ji můžu půjčit. Asi není náhoda, že drtivá většina komentů je tady od žen a dívek, a že jsem se k ní dostal taky z rukou ženy. Neoslovilo mě to, asi to fakt píše o chlapech pro ženy, protože je to jak z reklamy na Coca Colu, kde je život tak hrozně fajn a všechno a všichni jsou hrozně cool...dámy, všichni nejsme jako postavy z románu...naštěstí/bohužel (vyberte si podle osobních preferencí). Takže pro mě první a poslední dílo autora, které jsem vzal do ruky.

Amy27
24.02.2018 5 z 5

Knihu mi doporučila náhodou jedna zákaznice v obchodě a já jsem ji velmi vděčná za to, že jsem zase mohla objevit vynikajícího českého spisovatele. Kniha mě neskutečně bavila. Smála jsem se nahlas v kavárně, v šalině i v práci. Je to první knížka v mém životě, která mě bavila od první stránky.

Jo... a přečetla jsem ji za dva dny, to jinak nejde! :D