Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/118080/prvok-sampon-tecka-a-118080.png 4.21316
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

pe.placha
včera

Knížku jsem četla až po "erotikonu", který se mi líbil o trochu více. Ale za přečtení rozhodně stojí.

Markushka
včera

Bavila jsem se nad příběhem čtyř kamarádů, kteří bilancují v poločase. Každý je jiný a přemýšlí o světě trošku jinak; bavili mě právě ty rozdíly mezi nimi, ale i to kamarádství, co je spojuje.. Přečetla jsem rychle, lehce a s úsměvěm..

laker4life
předevčírem

Kniha o chlapech, pro chlapy. Četl jsem po Erotikonu a nadchla mě víc. Dobře poskládaná parta, vtipně napsáno, skvělá oddechovka!

Věrča18
předevčírem

Tak tuhle knihu jsem přečetla až po Okamžicích štěstí. Jednodušší téma, čtivější, vtipnější, zábavnější však byla rozhodně.

amorito

Když jsem u kamarádek pátrala po nějaké opravdu vtipné a zábavné knížce od českého autora, bylo mi řečeno, ať sáhnu po Hartlovi, že tam se určitě nespletu. V rychlosti jsem si prohlídla i pár komentářů na DK a řekla si, že to s ním tedy vyzkouším.

Možná byla chyba na mé straně, že jsem čekala moc, nebo v celkovém naladění po přečtení jiných knížek... Žádný zázrak se totiž bohužel nekonal a poté, co jsem v polovině knížky pochopila, že už asi nemá smysl si natěšeně říkat: "Kdy už to přijde?", začala jsem být lehce zklamaná.

Na druhou stranu ale musím říct, že se mi knížka četla dobře, byla oddychová a místy i vtipná.

KristýnaBook

Celkem dobrá kniha, ale učitě patří mězi slabší od Hartla.

kikiodvi

Lepší 3*
Ideální společník na cesty ve vlaku (lehká, skladná...)!
O vtipné chvilky nebyla nouze a vždycky jsem se těšila, co se těm čtyřem stane. Hlavní postavy pro mě byly uvěřitelné, ale jak už je autorovým zvykem, některé situace dovádí dost do extrému. Byly momenty, kdy mně zrovna ty extrémy vadily.
Celkově hodnotím jako dobrou oddechovou knížku, i když by klidně mohla být více propracovaná. Hlavně závěr se mi zdál hodně zrychlený, jako by to autor chtěl co nejdřív ukončit.

DK197

Kniha se mi líbila. Patrik Hartl může být se svou tvorbou spokojený. Pátou hvězdičku ovšem ubírá fakt, že mi trochu trvalo se do knihy začíst a malinko uspěchaný konec, zdá se mi.

emma_belle

Celkem chápu úspěšnost autora a proč je tak In. Hodně mi připomíná Michala Viewegha - ale ne tím, že by ho kopíroval, ale tím, že při jeho knihách mám podobný pocit a taky nutkání je dočíst až do konce.
Přečteno i pokračování a těším se na další knihy.

sirojezkin
12. záříodpad!

Knihu jsem četla na doporučení kamarádek, které byly nadšené. Mě se nelíbila. Postavy se pohybují ve společnosti, ve které bych se nikdy nechtěla pohybovat a nepohybuji já. Mí kamarádi a já se bavíme jinými věcmi a řekla bych, že slušněji. Na můj vkus velice hrubé a sprosté. Další knihy už číst nebudu. Jinak pana Hartla jsem viděla několikrát v televizi a ani se mi nechce věřit, že to napsal on. Zdál se mi velice slušný a sympatický.

Doemit

Skvělá kniha na oddech, líbil se mi každý život i když bych asi nechtěla osobně prožít ani jeden z nich :D Patrik opět nezklamal, už ho v té knížce i vnímám, použití slov a výrazů pro něj typické :) Těším se na další knihy, jen tak dál!

Tereza99

Skvělá oddechovka, která pobaví a můžete u ní s klidem "vypnout mozek". :-)

Dardos

Kniha se mi libila, fajn pribeh o ctyrech kamaradech, ve kterem jsem se neztracela. Skvele hlasky a zapletka.
Za me doporucuji :)

petulka.sasanka

U knihy jsme se bavila!!!! Mám rada styl, kterým je kniha napsaná. Hartl se začíná stávat mým oblíbeným spisovatelem ;-)

vavria01

Přečteno jedním dechem.

sd1992

Abych se přiznala, tak nečtu české autory.. Bohužel mi naše literatura nic moc neříká... Takže čtu z 98% pouze knížky od zahraničních autorů. Ale Patrik Hartl?!! Tak tomu jsem se rozhodla dát šanci, protože spousta lidí v mém okolí jej chválí.. tak jsem si řekla, proč to nezkusit? A NELITUJI!! Pro mě fakt milé překvapení... Ze začátku jsem měla trochu obavu z toho, že knihu Prvok, Šampon, Tečka a Karel vlastně vypráví 4 muži.. ale je to právě super.. skoro jako nakouknout za oponu jiné světa :D Je skvělý se do toho vžít a zjistit jak vlastně přemýšlí muži :D oddechové a lehké počteníčko... jedním dechem :)

gargamelka

Oddychová knížka, která má spád a pozoruhodné dějové linky jednotlivých hrdinů.

VeronikaaH

Lepší knížku jsem si o prázdninách u moře snad ani nemohla přečíst. Mega vtipné počteníčko, které je čtivé od první věty až po tu poslední a nemá žádné slabší pasáže. Dokonalá oddychovka. Bože, chci pokračovánííí

evajs.evajsek

Jak už jsem psala u Malého pražského erotiku - pro mě pohodové čtení. Má to spád, dobré hlášky.

annettka1098

Perfektní oddychovka, četla se sama.

Daenerys

Ale jo. Nápad pěkný, čte se to svižně, ale nějaké extra nadšení to ve mně nevyvolalo.

wiolca

Líbilo a s chutí si přečtu další Hartlovky, který vyjdou. Knížka se mi opět četla lehko a těžko jsem se od ní odtrhavala.

archzuza

Skvělá oddechovka :)

janecek1748

Až tak mě tato kniha nepobavila,jak jsem čekal.Trochu mi to prijde až přehnané tak vysoké hodnocení.Na druhou stranu,proti gustu...

amenufus

Pohodové, příjemné čtení, zkrátka klasická Hartlovka :) Možná v tomto případě byl děj méně spletitý než obvykle, což vůbec nebylo na závadu.

jaja10

knížka se mi moc líbila

maciasek

tuto knížku jsem četla jako druhou po Malém pražském erotikonu a líbila se mi ještě víc, vtipné, trefné, člověk se u toho opravdu pobaví. Jedním slovem oddychovka

Danago

Další skvělá knížka od Patrika Hartla. Já žasnu kde on na ty nápady teda chodí. Knížka je super vymyšlená.
Na mnoha místech jsem se musela od srdce zasmát a na jiných jsem zase měla slzy v očích. Jak moc nečtu české autory tak Patrik Hartl si mě naprosto získal. Už jsem přečetla všechny jeho knížky a ani jedna mě nezklamala. Moc se těším až vydá zase nějakou další, snad mu nedojdou nápady.
Opravdu krásná knížka. Rozhodně doporučuji.

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a je perfektně načtená a celkově zpracovaná.

JaLesaPanJames

Po precteni erotikonu jsem byl zvedav jestli me Hartl dokaze i podruhe bavit od zacatku do konce a ten kluk to dokazal!

evis_ka

Pro mě stejný případ jako u erotikonu. Knížka pěkná, hezky napsaná, vtipná, zajímavý děj, zápletka, všechno...prakticky tomu nic nechybí. Kromě nějaké té "jiskry", kterou já potřebuji, aby mě kniha uchvátila.

česká literatura prvotina

Patrik Hartl