Smlouva na život

Smlouva na život https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252999/bmid_smlouva-na-zivot-HJ9-252999.jpg 4 136 29

První linie série

Skvělá military sci-fi v duchu legendární Hvězdné pěchoty nebo novější Války starého muže. Píše se rok 2108 a Severoamerické společenství praská ve švech. Nemajetní občané, jako je Andrew Grayson, mají jen dvě možnosti, jak uniknout z obytných komplexů, plných zločinu a špinavého obchodu, kde je člověk odkázán na příděl dvou tisíc kalorií, obsažených v jídle bez chuti. První možností je vyhrát v loterii a získat letenku na některou z mimozemských kolonií. Druhou možností je vstoupit do služby. Výhra v loterii je vzdáleným snem, a tak se Andrew rozhodne dát se k ozbrojeným složkám s vidinou pořádného jídla, slušného žoldu a nakonec možná i letenky pryč ze Země. Jakmile však zahájí zdánlivě slibnou kariéru, brzy zjišťuje, že dobré jídlo a kvalitní zdravotní péče jsou draze vykoupeny… a že v osídlené galaxii číhá daleko větší nebezpečí, než jaké představují vojenští byrokraté nebo gangy, ovládající chudinské čtvrti.... celý text

Romány Válečné Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print

Terms of Enlistment , 2013

PeterPetrik
10.07.2018 5 z 5

Cakal som jednoduche sci_fi bez rozumu, ale som velmi prijemne prekvapeny, pripomenulo mi to hru original war z detstva. Zajtra sa pustim do dalsieho dielu. :)

RunningWolf
01.02.2018 4 z 5

Lepší než Hvězdná pěchota
Lepší než Marináci (Kteří jsou jen akce,akce,akce)
Svižné,chytlavé,hrdina není žádná sr.... ale nesmrtelný rozhodně také není

KAREL6725
31.01.2018 5 z 5

Tohle se doopravdy povedlo , výborná military scifi. Spokojenost četlo se to moc dobře, za mě plný počet hvězd.

Ecdo
12.12.2017 5 z 5

Kniha mě mile překvapila svým svižně psaným příběhem. Nebylo to složité, tudíž jsem se neztrácel v obsahu. Oddechové čtení, ale poutavé. Hned se pouštím do druhého dílu, což samo o sobě mluví za vše.

Diabel
04.11.2017 4 z 5

Strašně zbožnuji válečné filmy. Dávám si je ale moc nahlas, což by sousedy moc nenadchlo, tak jsem si řekl, že to udělám jinak a něco si spíš přečtu. Tak jsem si našel tohoto autora. Ze začátku jsem se dost bál, že to nedopadne dobře, když je to jeho prvotina, ale je to právě naopak. Marko Kloos má velký potenciál na psaní military sci-fi.
První díl zbrusu nové série čtenáři představí nelehkou situaci obyvatel přelidněné Země a jejích kolonií, které se potýkají se stejným problémem. Autor nás z pohledu hlavního hrdiny - armádního nováčka Andrewa alespoň částečně zasvětí do vojenského drilu a náročného výcviku.
Můžete se těšit na nadmíru dramatické válečné operace, do nichž se vojenské složky neustále zapojují, a do kterých máme vhled skrze osobní zážitky Graysona. Autor zamyšlí rozjet pořádnou ságu a tak v první půlce knihy čtenáře seznamuje s tím, jak to chodí v armádě budoucnosti.
Celkově příběh prakticky nikde nezaostává a čte se krásně svižně. Je to především díky tomu, že se v každé kapitole něco děje a to je jedině dobře. Za mě velký plus.
Kloos si s knížkou dost vyhrál a je vidět, že jí psal několik let. Má výborně popsanou vojenskou hierarchii, útoky se zbraněmi, strategie a taktiku. Děj je dost napínavý, akční a není nijak předvídatelný, což mě dost potěšilo. Autor průběžně vykresluje psychologii jednotlivých postav a to i vedlejších. Nestalo se mi, že bych si k nim nenašel cestu a v průběhu čtení mi hrdinové přirosli k srdci. Hlavní postavu Graysona jsem si oblíbil hned. Je to sympaťák se štěstím a smůlou zároveň, ale mrzelo mě, že nedostal tolik prostoru v přímé řeči. Sice se dozvíte vše o jeho osobě, co si myslí v průběhu děje, ale rozhovory – s přáteli, rodinou a dalšími postavami, tak těch tu bylo opravdu málo. Třeba to autor napraví v další knize. Nechám se překvapit.
Co se týká popisu bojových scén, tak při nich máte pocit, jako byste tam v tu chvíli byli s četou také a bojovali až do posledního dechu. Třebaže se ale většina instruktáže podobá výhledu z jedoucího vlaku, v podstatných chvílích je rychlost nízká tak, aby si je čtenáři stačili užít a až do dna vychutnat příběh i zdejší atmosféru...
Ve finále bych knihu stoprocetně doporučil všem fanouškům vojenské fikce, sci-fi a fantasy. Pro mě to bylo příjemné překvapení a určitě si přečtu další díl.
Našel jsem jen jedno mínus a to zvláštní skladbu vět. Tu a tam. Někdy mi to nesedlo...

Moje hodnocení knihy je 8/10

Aires
02.08.2017 4 z 5

Akční příběh, který má potenciál. Vojenský dril, přestřelky, nejmodernější technika a nebezpečné akce. To vše vás rychle vcucne do příběhu. Ovšem pak následuje určitý zvrat a najednou tu máme knihu úplně jiného druhu (sci-fi). Celkem zajímavý skok, ale působí to trochu zvláštně. Sci-fi část příběhu by si zasloužila více stránek a lepší propracování.

sebikus
24.07.2017 3 z 5

Taková military-sci-fi jednohubka. Krátké a dle mého, nevyužitý potenciál.

Ládja
25.05.2017 3 z 5

Komentář může obsahovat spoilery!!! Jako proč ne. Další dobré béčko u kterého člověk nemusí nějak moc přemýšlet a děj odsypává. Jsem prostě zmlsanej Fabianem, Webrem a dalšími, kteří jsou úplně na jiném levelu než toto dílo. Ale svůj účel splňuje. Až...až na posledních padesát stránek. Vše bylo v pohodě až se tam objeví hlavní problém, který určitě bude rozveden v dalších knihách...ale je to prostě takové divné. Uspěchané, dalo by se z toho vytřískat mnohem a mnohem více...

trudoš
17.02.2017 4 z 5

Život v armádě je krásná věc. Tedy v okamžiku, kdy jediná druhá varianta je dožívání v otřesných sociálních podmínkách. Jenže každá legrace končí ve chvíli, kdy dojde na první krev. A když se přidá lámání kostí, přejde úsměv i toho nejotrlejšího šprýmaře.
Výhodou Marka Kloose je důvěrná znalost vojenského prostředí. To se promítá jak do samotného výcviku, tak především do kamarádských vztahů mezi spolubojovníky, kteří jsou často tím jediným, co stojí mezi vámi a smrtí. Autor přitom nic neidealizuje, naopak se drží nohama pevně na zemi a dává hrdinům ochutnat stejnou medicínu, jakou ordinují oni sami. Umně se zde prolíná špinavé zázemí Soudce Dredda se zběsilou akcí Černého jestřába a s bojovým nasazením Hvězdné pěchoty. Kloos přitom z každého vybírá to nejlepší a tvaruje to do svébytné podoby, která se rychle zažere pod kůži. A přestože zpočátku působí vyprávění přímočaře radikálním dojmem, nenápadné drobty dávají tušit, že v dalších dílech nebude nic tak černobílé, jak se prozatím zdá.

válečné sci-fi

Marko Kloos
německá, 1971
2017  83%Smlouva na život
2017  82%Evakuace
2018  82%Blokáda
2020  84%Dezerce
2021  75%Protiúder

Kniha Smlouva na život je v