Rande s knihomolkou

Rande s knihomolkou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486614/bmid_rande-s-knihomolkou-LuO-486614.jpg 4 260 67

Průvodce knihomola série

Pro Kinsley jsou knihy celý její život. Nejen, že pořád něco čte, ale spolu se dvěma kamarádkami vlastní knihkupectví v malém městě v Montaně. A zatímco její přítelkyně mají své lásky, ona si vystačí s fiktivními muži. Až do chvíle, kdy kamarád jejího bratra Josh z legrace navrhne, že jí pomůže najít přítele. A tak začíná série roztomile trapných schůzek, jejichž účastníci nemají u Kinsley šanci… žádný z nich ji totiž nepřitahuje tolik jako právě Josh.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Bookworm's Guide to Dating , 2020

Ivuska.09
14.02.2022 3 z 5

Kniha není špatná, zápletka jednoduchá, ale čte se dobře. Ale příběhy podobného tipu už asi nejsou pro mě. Úplně nechápu zařazení do kategorie "román pro ženy". Spíše se domnívám, že se bude líbit o něco mladším čtenářkám...

hana1039
13.02.2022 5 z 5

Jó, tohle je přesně víkendová kniha, zábavná, vtipná, sarkastická, nemusíte namáhat své mozkové buňky, prostě si ji jen v klídku užíváte, a to je to, co občas v této hektické době potřebujeme, takže se budu těšit na další díly :-))

nofreeusernames
12.02.2022 4 z 5

Tohle mi tak sedlo! Trošičku mi to připomínalo moje vlastní příběhy, jen je tu hlavním hrdinům kolem pětadvaceti a je to víc sexy Ale jinak je tam popkultura, #feelgood romantika, dost ostrý humor, zajímavě pojmenované kapitoly, velká dávka knihomolství a je to volně navazující série, kde se každý díl soustředí na jinou postavu.

Je to mega oddychové čtení, neřeší se tam nic hlubokého a jde o to, jak se Kinsley dá dohromady s Joshem, který jí pomáhá s randěním a je nejlepší kámoš jejího bratra, takže zakázané teritorium. Od první věty víte, jak se to bude vyvíjet a jak to skončí, ale vůbec vám to nevadí, protože projet si to písmenko po písmenku je děsná zábava.

Jedna věc mě ale fakt dost naštvala. Hlavní hrdinka nesnáší filmovou adaptaci Harryho Pottera a vězně z Azkabanu, kterou já naopak úplně miluju. A vzhledem k tomu, jak ráda to vášnivě probírá, tak bychom se hned na prvním rande pohádaly

Pedruska01
12.02.2022 5 z 5

Páni. Anotace zněla dobře, takže jsem absolutně neváhala. Vzala jsem ji do rukou hned, jak mi dorazila domů. Od samého začátku mě to neskutečně chytlo, hrozně dobře a rychle se to čte, je to hrozně vtipné, bavila jsem se fakt královsky. Je to hrozně hezká a milá oddechovka, romantika, co sice není asi nejoriginálnější, ale je krásně zabalená v knihomolském balení a dokáže chytnout za srdce. Bylo mi to blízké i věkem, nemám výtky. Tohle je za mě totálně povedlo.
Hlavní hrdinku Kinsley jsem si oblíbila hned, hrozně mě bavila a byla mi neskutečně blízká, v mnoha ohledech. Šestadvacetiletá majitelka knihkupectví (no, co si víc přát jako milovník knih), co knihy bere smrtelně vážně, holka, co bydlí v domě po dědovi, má kolem sebe okruh skvělých přátel, bratra a jeho nejlepšího kamaráda. Bavil mě její vtip a sarkasmus, reakce, hlášky. Líbilo se mi, jak spíš žije s fiktivními postavami, než aby žila opravdu, natož randila. Ráda jsem ji sledovala a zajímali mě další její kroky. Nemám nic, co by se mi na ní nelíbilo, ba naopak. Byla skvělá a moc jsem si ji užila.
Druhý hlavní hrdina Josh byl totální miláček, který mi ukradl srdce. Jako fakt jsem si ho hned zamilovala, to jinak nejde. Devětadvacetiletý chlap, pracující na stavbě, nejlepší kamarád bratra Kinsley s vlastním domem a tajnými city. Měla jsem ho strašně ráda. Jako dámy, takového prostě chcete. Jen málo kdo z chlapů udělá to, co on pro svou holku, když má své dny s rudou armádou. :D Ne, prostě se mi neskutečně líbil a držela jsem mu palce. Byl neskutečně hodný a správný, takže si to prostě zasloužil. Nemám opět co vytknout. Snad jen škoda, že není skutečný. :D Člověk i těm psaným postavám nakonec závidí, jako já Kins. :D
Líbil se mi ten příběh, byl postavený na jednoduchých základech, ale skvěle to fungovalo. A především i to okolo. Jako šílení senioři v důchoďáku, především s kachnami, a dále jejich kamarádi, vztahové trable nebo lehké myšlenky co dál, když jim táhne na 30 a už to prostě není jen ta bezstarostná zábava. Odehrávalo se to na malém městě obklopeného přírodou, kde se všichni znají a o toto bylo snad milejší. Líbily se mi i děvčata Holley a Saylor. Byla to dost sehraná trojka se stejným velkým a krásným knihomolským koníčkem. Především na konci bylo jasné, komu bude patřit další příběh - Holley a Sebastian (ten týpek a hlavně jejich příběh mi teď bude vrtat hlavou a samou zvědavostí se asi zblázním), a pane bože, hrozně se na to těším! Jako vážně mě to děsně zajímá a vážně doufám, že se ho u nás dočkám, byla by škoda, kdyby ne!
Každopádně je to skvělá, čtivá, vtipná a pohodová a milá kniha, která se musí líbit snad všem. Upřímně mě překvapuje a zároveň mrzí dosavadní ohlas a hodnocení. Škoda. Velká. Však věřím, že se to rychle obrátí. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a ten příběh prožívala s nimi. Dost jsem se nasmála anebo měla pernamentně přihlouplý úsměv na tváři, bavilo mě to a dost jsem si to užila. Nechtěla jsem knihu pustit z rukou, vtáhlo mě to a jen otáčela stránky. Styl víc než v pořádku, sednul mi a líbil se mi, včetně střídání pohledů hrdinů - hodně dobře napsáno. Bylo to příjemné a romantika dobře fungovala, chytlo mě to a moje dušička tančí oslavný taneček. :D Rozhodně bych to doporučila a samozřejmě hodnotím plným počtem. Opravdu krásná kniha a na pokračování se těším! Autorka si mě získala jednoznačně. Jinými slovy mi to sedlo jak prdel na hrnec, neuvěřitelně. :)

Kešu1981
11.02.2022 1 z 5

Humor - nula
Vtip - nula
Jiskření - nula
Chemie - nula
Obálka - hrůza
Ona - absolutní děs běs
On - milej, snaživej...a za to dávám jen tu jednu hvězdu, jinak to byla akorát ztráta času a vyhozený prachy z okna.

Kudík
11.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Evidentně není knihomolka jako knihomolka. Doslova mi dala zabrat první stránka, kde má Kinsley vyjadřování "dlaždiče" a její zacházení s knihou, kdy se hlavní hrdinka nechovala dle jejích představ, bylo až trestuhodné. Následně se její chování, až na vztahové snobství, zlepší. Josh byl zase až neuvěřitelný (ve smyslu dokonalosti), ale co já můžu vědět, jak naše protějšky přemýšlí. ;)
Až v průběhu čtení mi došlo, že dojde i na další spolumajitelky knihkupectví U Knihomolky a můžeme se těšit na trilogii s Holley a Saylor. Za úschovnu potřeštěných staříků a hlavně kachny dávám * navíc, protože u přehlídky jsem opravdu nemohla. :)

aley
10.02.2022 5 z 5

Na knížku jsem neměla žádné nároky. Chtěla jsem si odpočinout od povinné četby. Proto knížka byla ještě lepší než jsem čekala. Ve většině příběhu jsem si myslela, že jsem to já.