Rande s knihomolkou

Rande s knihomolkou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486614/bmid_rande-s-knihomolkou-LuO-486614.jpg 4 260 67

Průvodce knihomola série

Pro Kinsley jsou knihy celý její život. Nejen, že pořád něco čte, ale spolu se dvěma kamarádkami vlastní knihkupectví v malém městě v Montaně. A zatímco její přítelkyně mají své lásky, ona si vystačí s fiktivními muži. Až do chvíle, kdy kamarád jejího bratra Josh z legrace navrhne, že jí pomůže najít přítele. A tak začíná série roztomile trapných schůzek, jejichž účastníci nemají u Kinsley šanci… žádný z nich ji totiž nepřitahuje tolik jako právě Josh.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Bookworm's Guide to Dating , 2020

wendulka321
29.03.2022 5 z 5

Hezké, sladké, vtipné a i když už od začátku bylo celkem jasné jak to dopadne tak mě cosi nutilo číst a číst a číst dokud nebyl konec.

petulkapeta
27.03.2022 5 z 5

"Vedu pestrý osobní život, děkuju za optání."
"Jasně, tak děsně pestrej, že jsi napůl zamilovanej do Kinsley."
"Nejsem napůl zamilovanej do Kinsley."
"Pardon. Jsi úplně zamilovanej do Kinsley."
"Nejsem do ní zamilovanej."
"Možná jsem trochu nahluchlá, dítě moje, ale rozhodně ne natvrdlá."

Tak Kinsley me na začátku nastvala,jak muze knihomolka hodit s knihou,kdyz se ji nelibi dej,to se proste nedela.. Jinak babca i deda nemeli chybu a milovala jsem casti,které vyprávěl Josh. Toho jsem si zamilovala hned.

Betty96
25.03.2022 4 z 5

Po přečtení této knihy si připadám strašně stará. Před 10ti lety jsem četla autorčinu sérii The Game. Vím, že jsem z knížek byla velmi nadšená a všude je sháněla, abych si je mohla koupit. Když jsem zjistila, že autorce v čeština vyšla další kniha měla jsem ohromnou radost a těšila se jako malá. Nějak nevím, ale na to, že hlavní postavy byli tentokrát opravdu dospělé (okolo 30), tak mi to přišlo strašně naivní. Asi to bude tím, že už pár knížek z červené knihovny mám za sebou, ale tohle bylo nějak málo peprné :)

petusska01
20.03.2022 4 z 5

Nie je to zlé, nie je to úžasné. Na sériu the Game sa to (zatiaľ) nechytá, aj keď v príbehu boli časti kde som sa aj pobavila. Kingsley je taky nezvyčajný typ knihomolky, podľa anotácie som si ju predstavovala trochu inak. Ale bola iná, zaujímavá a nebola nudná, okej. Josh bol nuda no. Trosku mi opäť vekovo nesedelo ich správanie, ale ten vek som nejako vytesnila potom. Celkovo by som zhodnotila, že príbeh neurazí asi nikoho ale asi ani len tak hocikoho nenadchne. Ešte vkladám nádej do ďalších častí, kde sa bude riešiť Holley a tajomný Sebastian.

Gracinka
18.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinové mě moc bavili, ale zklamalo mě, že se dali dohromady v podstatě hned a půlku knížky řešili, kdy a jak to říct bráchovi.
A co mi teda neskutečně vadilo, tak to, že Kins hází knížkami. Opravdový milovník knížek si knížek váží a ne že s nimi mlátí lidí.

Michalka98
08.03.2022 2 z 5

Kniha mě neurazila ani nenadchla. Četla jsem ji krátce po knize S láskou, Lukov od M. Zapaty, a bohužel mi oba příběhy přišly dost podobné - zejména co se charakteru postav týče. Po těchto knihách si kladu otázku, zda se opravdu každý skoro třicátník v USA chová jako puberťák. Přesto mě Zapata bavila víc, a proto tady jednu hvězdičku ubírám.

Eva P.
06.03.2022 3 z 5

Docela fajn oddechovka, která ale ničím nepřekvapí. Příběh Kinsley a Joshe mě bavil, a to ostatní kolem byl možná až moc velký bizár a drama. Další díl série si ale ráda přečtu.

Adel822
01.03.2022 2 z 5

Od knihy jsem mněla velké očekávání a to byl asi můj problém. Hlavní hrdinka a její smysl pro humor my nesedl ale hlavního hrdinu jsem si od začátku zamilovala a myslím že je to kluk kterého by si přála každá knihomola. Ve výsledku když se jejich povahy spojily tak byla hlavní hrdinka snesitelnější. Domov důchodců a kachny byli příjemným zpestřením celého příběhu. Hlavní zápletka my bohužel také moc nesedla přišla my banální a zvládla by se vyřešit rychleji. Nelituji že jsem si knihu koupila a přečetla, určitě se pustím i do dalších dílů ale nebude to takoví ten zlatý klenot knihovny ke kterému se rádi s napětím a šimráním v břiše vracíte. Také se mi moc líbí obálka ta se vážně povedla.

Ella161
24.02.2022 3 z 5

No… od knihy jsem rozhodně měla jiné očekávání. Už jen kvůli tomu, že jí Ola přirovnávala k Zapatě. A s ní to tedy nemá rozhodně nic společného. Zapata má mnohem lepší knihy. Každopádně nebyla až tak špatná. Byla vtipná, i když občas mi ten humor přišel až nucený. A hlavní hrdinka byla knihomolka, takže je jasné, že knihu jsem si musela koupit.

Jak už jsem se zmínila, hlavní hrdinka byla knihomolka. Docela mě štve, jak tady to knihomolství bylo vykreslené. Není totiž vůbec pravda, že se bavíme jen o knihách (tedy alespoň u mě). Máme i jiné koníčky a je logické, že necpeme naše názory na nějaké knihy lidem, kteří vůbec nečtou. A to tady Kins dělala, čímž mě fakt štvala. Dokázala jednou rande prohlásit za příšerné jen kvůli tomu, že někdo neměl na knihu stejný názor jako ona? To mi přišlo už fakt přehnané, ale budiž. Navíc vůbec není pravda, že knihomol je takový outsider. Přeci neznamená, že když čteme, tak jsme automaticky hned svatoušci a podobné věci. Já nevím. V tomhle mě Kins vážně štvala, ale musím uznat, že něco jsme měly společné. Třeba to, že když začala mluvit o knihách, tak nevěděla, kdy přestat (a to má asi každý knihomol, ne?). Já jí měla ráda, ale nedokázala jsem se s ní nějak zvlášť ztotožnit. A to i přesto, že to byla knihomolka. Musím jí ale nechat, že byla vážně milá a hodná. Ačkoliv občas svou nešikovností působila otravně, tak to nedělala schválně. A moc se mi líbil její vztah s bratrem. Vždycky jsem chtěla staršího bratra (bohužel se mi nepoštěstilo ani s mladším) a ona ho měla vážně úžasného. Bylo hezké, jak tam pro sebe byli za každé situace.

Troufám si říct, že nejvíc pozitivní na knize byl Josh. Josh byl fakt zlatíčko a někdo, do koho jsem se hned zamilovala. Byl vtipný, hodný, přátelský a hlavně milující. Byl to skvělý kamarád, který pomohl za každé situace. Navíc byl strašně sladký ke Kins. Jen mě štvalo, že své city držel pod pokličkou tak dlouho.

Závěr je takový, že kniha neurazí ani nenadchne. Je to skvělé čtení na odpočinek. Kniha se čte sama. Určitě od ní neočekávejte nic velkého, jako já. A rozhodně od toho nečekejte druhou Zapatu, do té má totiž daleko. Nevím, jestli si tenhle konkrétní díl ještě někdy přečtu, ale druhý si rozhodně koupím.

ancaciz
24.02.2022 4 z 5

Tahle kniha mě bavila hlavně proto, že máme s hlavní hrdinkou dost podobný nekorektní humor a definuje nás láska ke knihám. Bavila jsem se, knihu jsem přečetla za dva dny a moc se těším na další knihy od autorky.

Darktherka
24.02.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka. Žádný hluboký příběh, nic k zamysleni. Prostě romantická oddechovka. Plusovy bodík je, že je hlavní postava knihomolka, i když já bych knížkou nehodila.

Zuzana215
23.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Zhltnuto za pár hodin.. fajn oddychovka, která byla svižná a z velké části i vtipná.. Možná to má tak málo %, protože děj je celkem nenáročný a čtenářky čekají nějaké to WOW. Každopádně styl vyjadřování mi k hlavní představitelce moc nešel. Možná jsem očekávala šedou myšku, vzhledem k tomu, že se jednalo o knihomolku :)...ale to jsem já taky a to neznamená, že jsem nudná :))

knihomolkaJani
22.02.2022 3 z 5

Tato kniha je milá, rychle se čte, ale v ději se toho až moc neděje. Kinsley je fajn, ale občas se chová až moc dětinsky, ale Josh celý příběh zachraňoval. U knihy jsem se nasmála, ale patří mezi ty slabší
Velmi hezký námět, ale ne až tak dobré provedení.

Lutzinka
21.02.2022 3 z 5

Těžko v tomto žánru ještě může něco šokovat, dostala jsem přesně to, co jsem čekala.
Předem je jasné, co se stane, kdy to praskne i jak to celé dopadne.
Oddechovka s trochou humoru.
Můj věčný problém je, že se mi málokdy líbí hlavní hrdinky. Tady jsem taky úplně Kinsley na chuť nepřišla, přestože je knihomolka.
Josh to celkem zachraňoval, ale přidávám se k ostatním, tu chemii mezi ním a Kins jsem taky hledala marně.

Knihomolka97
20.02.2022 2 z 5

Rande s knihomolkou je pro mě opravdu velké zklamání. Nebudu se nějak víc rozepisovat. Kromě začátku, který byl slibný, mi kniha vůbec nesedla. Nudný, plochý děj. Postavy, kterým je ke 30 let a chovají je jako náctiletí. Dělali z komára velblouda a zbytečné draaaamaa. Kdyby byli mladší, bylo by to asi uvěřitelnější. Co mi ze začátku přišlo vtipné, už pak bylo spíš trapné.
Skoro nulová chemie mezi hlavními hrdiny a ani na úplném konci jsem Kins nevěřila její city k Joshovi po jednom jejím prohlášení.
Josh byl úžasný a jeho kapitoly to trochu zachraňovaly. Také se mi líbila Joshova babička.

Pokračování si přečtu čistě z důvodu, že věřím, že příběh Sebastiana a Holley bude mnohem lepší.

ivousekk
18.02.2022 4 z 5

Po dvou valecnych romanech jsem potrebovala neco hodne nenarocneho. Takze jsem hledala nejakou romantickou oddychovku. A tato splnila ucel skvele. Jen mi na Kinsley vadil jeji styl komunikace, nekdy zbytecne hruby.

Nuttelka
17.02.2022 2 z 5

Jedna hvězda za to, že je Kinsley knihomolka a druhá hvězda za to, že je spolumajitelka knihkupectví, tím bohužel má chvála končí.
To byla taková nuda a jak já se na knihu těšila. Na to, že je všem skoro 30, celou dobu jsem měla pocit, že čtu o -náctiletých, protože v tomto věku řešit to, co tomu řekne bratr??? Ne ne a ne... Nuda, bez nápadu, žádný nový překvapivý děj a jakože vtipné scény mi přišly i trapné, jak to autorka bere na dřeň, aby to bylo "knihomolsky" vtipné :-( Ach jo, je to škoda...

Hatshepsut
17.02.2022 3 z 5

I přesto, že je zde hodně sarkastického humoru, který mám ráda, něco tomu chybělo. Více chemie mezi hlavními představiteli? Nicméně prarodiče hlavních hrdinů byli neuvěřitelně vtipně praštění. A ty jejich kachny! :-))

Ralemo
17.02.2022 5 z 5

Skvělá jednohubka! Začátek mě vážně pobavil! Jak se Kinsley rozčilovala nad tou knihou, přesně jsem viděla sebe.

Každopádně zajímavý příběh o milovnici knih a problému s randěním. Josh byl skvělý! Takového prince si přeje každá slečna, nenápadně se snaží pomoct najít své tajné lásce partnera a nakonec dosáhne čeho chtěl. Každopádně provokování a neustálá výměna názorů (většinou hodně sarkastických) mezi hlavními hrdiny byla skvělá! Vážně mě to bavilo.

Jednoduchá zápletka v podobě problému s jejím bratrem, čekala jsem větší drama. Ale je to kniha, do které se člověk začte a chce vypnout okolní realitu, neodtrhne se, dokud nevidí konec.

Super pobavení bylo u prarodičů a jejich kachní přehlídce. To dokázalo knihu odlehčit. Není to žádný promakaný příběh se spoustou zápletek, každopádně za přečtení určitě stojí. Oproti klasickým tématům jako šéf a podřízená atd, si myslím, že je to super změna. Proto hodnotím plný počet hvězdiček. :)

tefree
14.02.2022 1 z 5

Tak toto se nepovedlo. Anotace zněla pěkně, mám ráda tento typ příběhů, ale zpracování mi vůbec nesedlo. Autorka se přehnaně snažila o to být vtipná, což za mě vyznělo spíš trapně. Chemie mezi postavami žádná, zápletka v podstatě žádná, postavy nijaké až nesympatické. Celé to na mě působilo jako hodně špatně napsaná Wattpad story. Za mě vyhozené peníze.