Rande s knihomolkou

Rande s knihomolkou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486614/bmid_rande-s-knihomolkou-LuO-486614.jpg 4 260 67

Průvodce knihomola série

Pro Kinsley jsou knihy celý její život. Nejen, že pořád něco čte, ale spolu se dvěma kamarádkami vlastní knihkupectví v malém městě v Montaně. A zatímco její přítelkyně mají své lásky, ona si vystačí s fiktivními muži. Až do chvíle, kdy kamarád jejího bratra Josh z legrace navrhne, že jí pomůže najít přítele. A tak začíná série roztomile trapných schůzek, jejichž účastníci nemají u Kinsley šanci… žádný z nich ji totiž nepřitahuje tolik jako právě Josh.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Bookworm's Guide to Dating , 2020

LilianaFalcon
29.09.2022 3 z 5

V životě by mě nenapadlo, že mi nějaká knihomolka bude lézt na nervy, ale stalo se.

Hypatia1010
06.09.2022 3 z 5

Je to sice příjemná oddechovka, ale přece jen jsem čekala něco trochu lepšího. Děj je od samého začátku celkem předvídatelný, což by zase tolik nevadilo. Jak už tady zaznělo v předchozí recenzi, nedovedu si představit skutečného knihomola, který by takto zacházel s knihami. Od raného dětství mě učili se ke knihám chovat s úctou a respektem, a pořád tak činím, chovám se hezky dokonce i k těm knihám, kde se nachází velké množství pravopisných chyb a překlepů.
Josh mi byl velice sympatický, ale Kinsley jsem občas nepobrala. Kterého chlapa by zajímala docela obšírná přednáška o ženských měsíčních potížích? Nehledě na to, že se hrdinka považovala za introvertku, ale podle mě se tak moc nechovala. A také jsem v příběhu očekávala trochu víc akce. Příběh samotný nebyl špatný, i když mohl být trochu víc propracovaný. Hodnotím jako lepší průměr, kniha celkem pobaví a je to celkem fajn oddechovka.

JankaV80
06.09.2022 3 z 5

Asi jsem čekala něco trochu jiného, když mělo jít o knihomolku, její lásku ke knihám a její problémy s randěním. Co mě hodně nepříjemně překvapilo byla skutečnost, že člověk milující knihy a označující se za knihomola, hází s knihama a používá je jako "zbraň". Vždyť přece ten, kdo knihy zbožňuje a Kinsley je dokonce prodává, protože je spolumajitelkou obchodu s knihami, by s nimi něco takového nedělal (nebo se pletu)? Zbytek bylo průměrné, i když odpočinkové, čtení s předvídatelným závěrem. Jestli chcete číst něco, u čeho nemusíte přemýšlet a chcete romantiku, pak je to ta správná kniha.

adela2230
05.09.2022 5 z 5

Takový krásný jednoduchý romantický příběh. Neměl extra žádné zádrhely, škoda, že není více rozpracovaná hlavní postava, co vice bude zaměřena na "knihomolství", ale i tak je to super příběh.

KateTheBlogger
04.09.2022 2 z 5

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného. Nalákala mě její obálka, název a fakt, že jsem ji viděla opravdu všude. Abych nijak neovlivnila své dojmy z knihy, nečetla jsem dopředu žádné recenze. Bohužel se ukázalo, že knížka nesplnila má očekávání. Příběh byl opravdu hodně předvídatelný od prvních stránek a ani zmínky o HP můj dojem nijak nezlepšily. Od knihy, která má slovo knihomolka v názvu, čekáte, že bude prošpikovaná literárními narážkami a občas si budete muset jména některých postav a děl vygooglit. To ale rozhodně není tento případ. Pokud hledáte oddychovku, na kterou brzy zapomenete, je to ta správná kniha.

KaMal
03.09.2022 2 z 5

Za mě slabé. Příběh nulový, hodně se mluví a rozebírá, ale nic moc se neděje, hlavní postavy se chovají jak puboši a ne 25+, a "knihomolka" že je introvertka? Tak to teda dost rázná, navíc s prořízlou pusou...

Annyshga
03.09.2022 5 z 5

Na tuto knihu mě nalákal už samotný název. Po přečtení recenzí jsem neměla velké očekávání, ale opak se stal pravdou. I když se jedná o klasický romantický příběh, kde je vám jasné, jak vše dopadne, vůbec mi to nevadilo a čtení jsem si vážně užila. Stránky jsem hltala jednu za druhou a za pár hodin bylo dotčeno. Děj je vyprávěn z pohledu Kinsley a Joshe, musím přiznat, že víc mě bavil spíš ten chlapský pohled na věc. Knize nechybí ani pořádná dávka humoru v podobě pošťuchování této dvojce, u kterého jsem se vážně nasmála. Jestli hledáte knihu co vás přivede na jiné myšlenky mohu jen doporučit .

whiolet
09.08.2022 3 z 5

Zvláštní knížka.
Nebylo to tak špatne jak jsem si myslels, že to dle hodnocení bude, ale některé popisy situací ( třeba debata o menstruaci? Děkuju pěkně, to je na malou noční můru) mě přímo iritovaly.
Josh byl super, ale Kinsley byla chvílemi přímo otravná.
Suma sumárum je to průměrná oddechovka.

Romalu
03.08.2022 2 z 5

Nejde o první knížku autorky, kterou jsem četla. Měla jsem větší očekávání, bylo to celkem milé čtení, ale spíš asi pro mladší dívky.

girdi
06.06.2022 4 z 5

Dala jsem hvězdy a zapomněla na komentář, takže s pár měsíčním zpožděním napravuji. Bylo to moc prima oddechové čtení. Vlastní knihkupectví je sen asi každé knihomolky a všechny ty milé knižní narážky mě samozřejmě taky moc bavily. Děj je zcela předvídatelný, ale čte se to fakt hezky. Milý romantický příběh, kde se hrdinové chovají trošku moc dětinsky, na to kolik jim je, ale zachraňují to kamarádské vztahy a potrhlí senioři :-D

andulka1406
19.05.2022 5 z 5

Perfektní odpočinkové čtení. Mě kniha moc bavila. Je tu spousta knihomolských hlášek. Pravidla na začátku každé kapitoly byla moc fajn a vtipná.
Parádní čtení hlavně pro knihomolky, ikdyž je to předvídatelné.

Ivet_V
16.05.2022 4 z 5

Chtěla jsem odpočinkové čtení a to jsem taky dostala, ale nevím. Hlavní hrdinové mi nesedli. Jména vedlejších postav se mi pletly. Dějová linka byla nudná a předvídatelná. Knihu jsem dočetla jen protože jsem ji musela vrátit do knihovny.

narisa
13.05.2022 5 z 5

Tak tato kniha se mi moc líbila. Bylo to pefektní pohodové čtení na odreagování a hlavně mě velice potěšila absence nějakého velkého dramatu. Josh byl suprový, milý a vyrovnaný. Prostě sympaťák, co si na nic nehraje a nestřídá ženský jak na běžícím pásu. Kinsley byla také zajímavou postavou. Já sama jsem velkou knihomolkou už od patnácti, ale jsem opravdu introvertka. Kdežto Kinsley se nezdá. I když moc nemusí lidi a nejraději si někam zaleze s knihou, tak je ve skutečnosti dost velká drsňačka, co si nenechá nic líbit. Opravdu osvěžující. Navíc jsem se dost nasmála. Jo a autorčin jazyk byl někdy peprnější, ale krásně mi to k tomu sedlo. Navíc přidávam plusové body za super partu přátel a za skvělé scény se staříky. Bylo úžasné číst o tom, jak své prarodiče milují. Takže za mě rozhodně ano. Skvěle čtivá a zábavná jednohubka. Doufám, že přeloží i zbytek série.
Rozhodně doporučuji.

kkubelkova
04.05.2022 2 z 5

Tuhle knížku jsem četla po několika knížkách klasické literatury (Austen, Shakespeare atp.), tudíž to bylo celkem příjemné odreagování. Ale měla jsem od toho lepší očekávání. Čekala jsem lepší zápletku, nějaké drama, čehož jsem se nedočkala. Zkrátka, jak napsala uživatelka 'Elion', kniha neurazí, ani nenadchne. Pokud chcete knihu, u které lze vypnout, určitě doporučuji Rande s knihomolkou.

Elion
25.04.2022 4 z 5

Tohle je, podle mě, další z mnoha knih do kategorie Neurazí ale ani nenadchnou.
Protože jsem tuhle knihu četla skoro hned po jiné stejně zaměřené knize, měla jsem s čím srovnávat.
Kniha nám podle anotace slibuje zápletku mezi milovnicí knih co neumí randit a klukem, co jí pomáhá na seznamovací aplikaci nacházet chlapy na rande.
‍️‍
Upřímně jsem čekala trochu víc drama a ne to, že se dají dohromady tak rychle a nakonec řeší společně úplně jiný problém.
Celkově na mě kniha, i přesto, působila mile. Postavy byly napsané dobře ale mě osobně tam chyběla nějaká větší zápletka.
Jediné pořádné knihomolské drama pro mě bylo to, že holka která miluje knihy nade všechno na světě s ní hodí o zeď??!!
Tak to určite ne, člověk co miluje knihy s nima rozhodně o zeď nehází! To moje srdce plné knih skoro nerozdýchalo.
Takže, pokud to mám shrnout, hledáte-li knihu u které nechcete nijak přemýšlet a naopak chcete úplně vypnout a neřešit co se stane na další stránce, tady je. Tohle je nejlepší adept.

kristy.books
19.04.2022

Na túto knihu som sa veľmi tešila (mám rada príbehy o knihomoloch), no musím povedať, že nakoniec som z nej bola sklamaná. Nebola úplne zlá, ale rozhodne som mala vyššie očakávania.

Ku Kinsley som si nenašla cestu, nebola mi zrovna sympatická. Neznášam, keď v knihách vykresľujú knihomoľov tak, ako vykreslili Kinsley. Áno, aj ja čítam veľa, rada sa o knihách rozprávam, odporúčam svoje obľúbené knihy, ale len vtedy, keď o to niekto stojí. Nikdy by som nikoho nenútila si niečo prečítať, ani by som ho neodpísala, keby sa mu náhodou nepáčila rovnaká kniha ako mne. Potom sa nečudujme, že majú ľudia vo všeobecnosti o knihomoloch skreslené predstavy, ako keby to boli nejakí čudáci.

Najviac ma zabila jedna scéna s menštruáciou...Nemyslím si, že by sme sa mali báť rozprávať o menzese, veď je to prirodzená súčasť života každej ženy, ani sa za to netreba hanbiť, ale opisovať to takto... nechutne? To vážne nie! Normálne ma prešla chuť na obed, keď som to čítala.

Josh mi bol sympatický a naozaj som ho obdivovala, že to s Kinsley dokázal vydržať. Jemu som ešte verila, že má Kinsley rád, ale jej zaľúbenosť prišla z ničoho nič a pripadalo mi to také...neprirodzené.

Čo sa týka postáv, väčšine pomaly tiahlo na tridsiatku, ale správali sa ako teenageri. Keby som nevedela, koľko majú rokov, tipovala by som im tak 17, možno aj menej. Áno, niekedy to bolo vtipné, no boli tu miesta, keď už to pre mňa bolo až trápne.

Kni-holka
04.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Pomiňme opět několik překlepů, které se ani této knize nevyhnuly. To se nedá nic dělat. Zaměřme se ale hned na názvy kapitol, které nesou vždy nějaké pravidlo a při přečtení toho prvního jsem se rozesmála. A ještě víc, když jsem přečetla první stránku. Knihomolky, nemusíte se bát, že v tom jste sami. Nejste. Je nás víc, co si s knihami povídáme, hážeme je, mlátíme jimi ostatní, odmítáme je číst, když se hlavní postavy chovají jako pitomci, smějeme se nad nimi a naše slzy zkrápějí jejich stránky. Ano. Vítejte v klubu.

Takže, první pravidlo zní: "Zkus občas mluvit i o něčem jiném než o knihách." Hmmmm, no, dobře...ehm...jo...všem se hrozně omlouvám

Pravidlo 2: "Knižní přítelové nejsou skuteční. Bohužel." Sakra!!! Proooč?

Pravidlo 8: "Rande není debatní kroužek. Nezajímá ho, kolik je ve 3. díle Harryho Pottera (film) faktických chyb." Zásadně nesouhlasím. To je totiž důležitý, že jo ségra?
Atd...

Kniha mě bavila od začátku. Ano, trochu mě hlavní hrdinka štvala, protože jí je sice 26 let, ale je celkem neschopná co se randění týče (což je samozřejmě účel knihy), ale jako holka jako pardon, ale opravdu nevědět, co si vzít na sebe? A navíc, na mě tam bylo až moc vulgarit jak od Kinsley, tak od Joshe. A třešnička na dortu. Na to, že je to YA knížka, tak ta jejich sexuální scéna, tak za tu by se nemuseli stydět ani v 50 odstínů šedi. Jako vážně.

A proč je randění tak těžké? Protože kdyby to bylo jednoduché, tak nikdo není single. A žili šťastně až do smrti.
KONEC.

pavlikova9332
03.04.2022 5 z 5

Krásná vtipná oddechovka. Těším se na pokračování

Laf
03.04.2022 4 z 5

Příjemná oddychovka pro nenáročné. Četla se mi dobře, ač od začátku je jasné, jak to dopadne. Také nechybí ani humor a plus rozhodně dávám za to pošťuchování mezi postavami a skvělé hlášky. Jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst a jsem zvědavá na příběhy dalších postav.

Mitculka
31.03.2022 3 z 5

První třetina byla úplně skvělá a strašně mě bavila. A vlastně to bylo příjemné čtení, rozhodně jsem se k tomu nemusela nutit nebo tak něco. Pár věcí mi ale docela vadilo a bohužel to knize v mých očích ubralo body.
V první řadě postavy - ze začátku mi přišli všichni zajímaví a fajn, postupně jsem si ale všímala, že jsou vlastně všechny stejné. Neviděla jsem žádný rozdíl mezi Kinsleyinými kamarádkami a víc a víc mi splývalo, která co řekla a udělala. S čestnou výjimkou Ivy, která z řady totožných holek vystoupila tím, že byla těhotná. Všechny ostatní pak bohužel působily jako křoví bez výraznějších osobnostních rysů.
Další rušivá věc byli dědečkové a babičky v domově pro seniory. Části s kachnami byly vtipné, o tom žádná, zas jsem ale měla problém s těmi postavami. Opět byli všichni ,,starouškové” jako přes kopírák, všichni hrozně akční a urýpaní, ať mi to na staré lidi přišlo opravdu moc. Hodně jsem se taky pozastavovat nad tím, že všichni hojně řešili sexuální život hlavních hrdinů. Ne jejich vztahy, ale jejich sex. To mě k představě babiček a dědečků opravdu hodně nesedělo.
Takže tak. Premisou mi to bylo hodně sympatické, ale bohužel skrz ty postavy jsem to vnímala jako takový průměr.