Provařená

Provařená https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344056/bmid_provarena-OyJ-344056.jpg 4 162 68

Jak být dobrou mámou, když si neumíte poradit sama se sebou? Když vás táhnou do hlubin zoufalství drogy, dluhy, posedlost štíhlostí a taky osamění? Osmatřicetileté Sylvii, dvaadvacetileté Kamile a šestadvacetileté Alici život naložil na cestu pořádný batoh starostí. Otcové jejich dětí nejsou také zrovna ideální. Jeden feťák, další rocker, třetí workoholik. I oni nejspíš hledají své odpovědi. Jak být dobrým tátou, když jste dítě vlastně nechtěl? Nebo když se bojíte, že budete jako váš otec? To by rád věděl osmatřicetiletý Patrik, rocková hvězda, která má podle ostatních naprosto všechno. Stačí to ale na vyrovnání se s prázdnotou a starými křivdami, které ho sžírají? I když hrdinové příběhu mají své bolesti a smutky, najdou v sobě vnitřní sílu odrazit se ode dna a plnit si své sny. Ponořte se do příběhu o přátelství, naději a také o tom, že život není vždycky tak marný. Zvlášť když do něj vstoupí děti…... celý text

JancaMia
20.01.2021 4 z 5

Pohádka pro velký holky o tom jak to chodí ... jen ten konec je moc sladkej, nicméně v pohádkách totak bývá , v životě bohužel ne ...

hlentilka
18.12.2020 4 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha, kdy autorka prováže dějovou linii prvního setkání s hlavní hrdinkou, nenapravitelnou narkomankou, s příběhem neznámé ženy, která jí chtěla pomoci, ale narkomanka ji ukradla peníze, aniž by věděla, že jí tím život přehodí na úplně jinou kolej. (Velká hra osudu).Po několika letech se obě dvě ženy setkají, aniž by o sobě věděly, že svým jednáním jedna druhé změnila život. Konec - přeslazený happy end.

playada
16.12.2020 5 z 5

Knížka se čte dobře, proto těch pět hvězd. Ikdyž musím souhlasit s některými zdejšími komentáři, že působí trochu naivně. Příběhy žen jsou reálné, do stejných potíží se může dostat každý. Ale, jak z nich vcelku bravurně vybřednou, to se mi zdá přitažený. V životě to takhle asi nechodí...

czerwa
15.08.2020 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé (holky)...
Četlo se to hezky a i mě zajímalo, jak to s hlavními hrdinkami dopadne, Patrikova perspektiva mi nicméně připadala zbytečná a i v ní jsem pozorovala spíš ženské uvažování.
Na léto celkem milá oddechovka.

1alena1
26.02.2020 4 z 5

Knížku jsem si vzala na dovolenou a líbila se mi. Není to žádná literatura na Nobelovu cenu, ale je to o tom, že i když se člověk dostane "shodou okolností" nebo lépe řečeno výběrem špatné společnosti kolem sebe až na dno, ta naděje - odrazit se ze dna - vždy je, jen se musí strašně moc chtít a ne pokaždé se to povede. Ty shody náhod jsou v knížce lehce přitažené za vlasy, ale je to čtivé a "holkám" určitě fandíme.

Lucyna229
17.02.2020 5 z 5

Drsný příběh, který dodá naději, že život není zas takovej sráč, přestože se v něm dějou špatný věci. Četla jsem skoro nonstop, jak jsem se nemohla odtrhnout. Baví mě lehký styl psaní i jednoduchá mluva, je to jakoby ti lidé stáli vedle mě, dovedu si je přesně představit. Líbí se mi střídání postav v jednotlivých kapitolách, jejich úhly pohledu, perfektně popsané nitro. Pořád jste v napětí, co se stane, bojíte se, fandíte, brečíte, nechápete, rozumíte..

kiraa
03.02.2020 2 z 5

A já byla ke konci už doslova uvařená. Jako brambor. Příběh hodný spíše do periodik typu Chvilka pro tebe, Překvapení a dalších podobných vhodných na zátop. Všechno to bylo takový nějaký nereálný, naivní a místy úplně blbý. Některý úvahy “provařených” a vzájemný zdvořilostní dialogy příšerný, zápletka směšná. Klady: jakžtakž čtivý a ne moc dlouhý. Ale to si nesmím vzpomenout na Sylvu a popovou star Patrika Pelanta ... oumajgot :)

Sibel
21.01.2020 4 z 5

Provařená byla čtivá. Utvrdila mě v přesvědčení, že svět je malý a lidé se mohou nacházet v nějaké námi nepochopené situaci, s chováním, které nám osobně není blízké, ba dokonce ho odsuzujeme. To však neznamená, že jsou tito lidé špatní a zlí. Nikdy nesuďme dle vzhledu, prvního dojmu či toho co,, jedna paní povídala".

TamaraKrejčí
15.11.2019 5 z 5

Tato knížka mě potěšila hned 2x za to, že jsem jí našla ve slevě, a že se mi prostě líbila.
Je napsána svižně, stroze, někdy až dost...avšak téma není růžové, je to o zoufalých lidech, kteří dělají zoufalé věci. Mají k tomu své důvody a, že našli sílu se odrazit ode dna, jenom fajn. Celou dobu jsem jim držela palce.

ZuzanaHabi
07.11.2019 5 z 5

Opravdu skvělá knížka do pohody i nepohody, kterou přečtete jedním dechem. Strašně me bavila!

mysterygirl
17.10.2019 4 z 5

Osudy tri zen, ktere se spolecne prolnou v pribehu, vas vtahnou do deje, ze nebudete chtit knihu odlozit

Olous1
18.08.2019 4 z 5

Příběh tří žen, Silvie,Kamila a Alice mají opravdu drsný život. Ale dokáží se s ním poprat a odrazit se od samotného dna.Takové letní počteníčko.

_Janina_
30.07.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha, která mě bavila a zaujala. Pěkně napsané, děj má smysl a posloupnost, otevírá témata ne úplně známá "normálnímu" člověku.

BoženaN
26.06.2019 5 z 5

Zhltla jsem to jedním dechem. Líbí se mi jak syrovost příběhu, tak syrový druh psaní.

kuky921
09.04.2019 4 z 5

Knížka o životě, který se s nikým nemaže a že je důležité věřitv lepší budoucnost. Na čtení v MHD je to prima.

alzbeta4340
26.12.2018 4 z 5

Příběh zadlužené Sylvie, abstinující narkomanky Kamily a "zelené vdovy" Alice - patří i přes pěkně popsané společenské problémy do žánrového čtení pro ženy. To proto, že takhle snadno se životní problémy dají řešit jen v literatuře.
Nicméně je to čtivá knížka. Měla jsem ji nachystanou do čtenářské výzvy 2019, jen jsem nakoukla, a posléze jsem zjistila, že jsem ji tak nějak nedopatřením celou přečetla ještě letos...

katina
19.12.2018 5 z 5

Po delší době přečteno jedním dechem.

Jananika
13.12.2018 5 z 5

Ten příběh mě dostal. Skvělé, ráda si od autorky přečtu i další knihu.

nikola6894
05.11.2018

Lehký, čtivý a docela dost svěží příběh. Nepochopené a docela dost tabu témata sou podána neotřele a kniha se čte jedním dechem. Těžká a složitá až neřešitelné situace jsou potlačeny do pozadí a jsou vyřešeny skoro bez potíží a bez jediného zádrhelu. Fascinující...Taková být realita dnešní doby...A lidé kolem...! Nádherný a růžový přiběh třech mladých dam. Famooozní...!

DominaCZ
04.06.2018 1 z 5

Mně se to nelíbilo, protože agitačky za dětnost nemám ráda a tady to nebylo o ničem jiným.
I smažka přestane smažit jen pro štěstíčko svýho hrášečku, kterej je mimochodem běžným a jediným označením zárodku, což je otřesné označení budoucího mimina. Něco jako fazolka.
Jen tak ze všech stran k nim přicházejí pomocné ruce a tuny peněz a radostí.
Smažky se ujme cizí rodina zcela bez potíží v jedné vteřině...
Příliš sluníčkovský, postavy nesympatický.
Ukázkový děj v kostce: "Jsem čtyřicítka a nic nemám. Nutně potřebuju někoho sbalit a uhnat, tak jdu na sraz a vychrápu se se spolužákem. Schválně si narvu jeho spermíky do jóni prstíkovou metodou a pak mu budu vyhrožovat přes smsky že od něj chci desítku, ale protože on je milionář, tak si mě v klidu vezme a budeme sooo happy " ♥.... ideální téma pro dnešní ženský,
Jedna za čtivost a určitou reálii.