Provařená

Provařená https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344056/bmid_provarena-OyJ-344056.jpg 4 162 68

Jak být dobrou mámou, když si neumíte poradit sama se sebou? Když vás táhnou do hlubin zoufalství drogy, dluhy, posedlost štíhlostí a taky osamění? Osmatřicetileté Sylvii, dvaadvacetileté Kamile a šestadvacetileté Alici život naložil na cestu pořádný batoh starostí. Otcové jejich dětí nejsou také zrovna ideální. Jeden feťák, další rocker, třetí workoholik. I oni nejspíš hledají své odpovědi. Jak být dobrým tátou, když jste dítě vlastně nechtěl? Nebo když se bojíte, že budete jako váš otec? To by rád věděl osmatřicetiletý Patrik, rocková hvězda, která má podle ostatních naprosto všechno. Stačí to ale na vyrovnání se s prázdnotou a starými křivdami, které ho sžírají? I když hrdinové příběhu mají své bolesti a smutky, najdou v sobě vnitřní sílu odrazit se ode dna a plnit si své sny. Ponořte se do příběhu o přátelství, naději a také o tom, že život není vždycky tak marný. Zvlášť když do něj vstoupí děti…... celý text

zandu
15.09.2022 5 z 5

Prostě život... skvělý příběh
***
„ Život není Hollywood, děvenko," pokračuje babička a dá mi kamarádskou herdu do zad. Docela to bolí.
„A někdy je pěknej sráč, " dodávám.
"Jo, je pěknej sráč , to máš recht . Ale tak to prostě je. A musíš si umět najít to nejlepší. A já myslím, že to nejlepší jsi právě dostala. Teď máš šanci žít život dobrej, tak si to nezkaž."
***

Aknel26
07.09.2022 4 z 5

Velké překvapení. Knihu jsem si půjčila úplně náhodou, neměla jsem žádná očekávání - a teď jsem až zaskočená tím, jak moc se mi líbila.

ElissEm333
06.09.2022 5 z 5

Simona Votyová se stala mojí oblíbenou autorkou. Její knihy se čtou jedna báseň a příběhy v nich jsou lidské a uvěřitelné. Její postavy si oblíbíte, ačkoli jim občas musíte jejich chování lehce odpustit. Miluju!

L.Helena
31.08.2022 5 z 5

Skvělý čtenářský zážitek, knížka mě až neskutečně bavila, doslova jsem hltala stránku za stránkou. Sedlo mi jak téma, tak i styl vyprávění příběhu. Moje první knížka od této autorky, už jsem si přinesla z knihovny další a moc se na ni těším.

uzivatel1190
12.08.2022 5 z 5

Střídání dějových linek, svižný styl psaní, zajimávý děj, příjemné čtení, určitě zkusím i další knížky od této autorky.

99jana99
06.08.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo od první stránky. Za mě nejlepší kniha paní Votyové a je mi jedno, jestli je to uvěřitelný příběh nebo ne, rozhodně je to příběh čtivý. Doporučuji.

Wabinka
07.07.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od Simony Votyové a zase se mi líbila. Sedí mi i styl psaní. Svým postavám nakládá teda opravdu problémů až až, nejinak je to i tady, v příběhu Alice, Kamily a Sylvy. Ale život přece není vždy peříčko.

Kerberos
30.05.2022 4 z 5

Osudy tří žen s kterými se život nemazlí, každá má nějaký problém, který je dostihne. Feťačka Kamila bere těhotenství jako pokyn osudu aby se sebou něco udělala. Sylva chce dítě a tak svede dobře situovaného spolužáka a využije ho. Alice žije ve zlaté kleci ,cítí se sama. Náhoda je všechny tři svede dohromady a navzájem si pomohou.

Mišák240
25.05.2022 5 z 5

Kniha mě chytla už od začátku. Příběhy tří žen, se kterými se osud nemazlil, které se snaží odrazit ode dna a chtějí začít žít nový lepší život. Ráda si přečtu další autorčiny knihy.

mirinda973
20.05.2022 4 z 5

Asi mám novou oblíbenou autorku.
Skvělé čtení, těžké osudy 3 žen, které se propletly.
Doporučuji

aralka
25.04.2022 5 z 5

Většinou mě odrazují všechny knihy, které mají štítek "pro ženy", ale jelikož jsem od této autorky četla už Myší díru a ta se mi moc líbila, dala jsem šanci i této knize a udělala jsem dobře. Čtenářsky velmi atraktivní odpočinková kniha... dobře sestavený příběh tří žen, jejichž životy se protnou... trošku zidealizované a sladkobolné s velkým množstvím náhod, nicméně napínavé, extrémně dobře se to čte, myslím, že paní spisovatelka odvedla dobrou práci, kniha si nehraje na nějakou hodnotnou literaturu, což je patrné i z grafického zpracování obálky , je to prostě kniha zábavná se vším všudy :-)

Karinkanakari
01.04.2022 5 z 5

Tři ženy, každá jiná, ale jejich osudy se spojí. Je to čtení nabité emocemi. Spousta těžkostí, závislosti, problémy. Už si říkáte, že to vypadá dobře, ale zase se to zvrtne. Je to napínavé až do konce. Poněkud ale depresivní. Přesto se mi to líbilo.

Pepina19
19.01.2022 4 z 5

Moc hezké čtení. Nelehké osudy tří žen jejichž cesty se setkají.

Kanimůra2
15.01.2022 4 z 5

Váhala jsem jestli dát 5*, ale nakonec ne.
Kniha se čte výborně. Námět a zpracování pořád dobrý. Ale nějak jsem čekala konec. Nevím, co jsem čekala, ale nějaký konec. Za mě se nedostavil. Příběh divně vyšuměl. Ale určitě jdu hledat další knihu.

sasankava
10.12.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, celý den jsem se těšila na to, až si večer sednu a začtu se o osudů tří žen. Kniha se četla sama. Každá z žen má svého kostlivce ve skříni, řeší hlavně životní karamboly, ale celkově kniha nepůsobila vůbec pesimisticky. Vyhovuje mi styl psaní a trochu bych si ji dovolila přirovnat k Simoně Monyové ..... konečně jsem našla náhradu. Určitě doporučuji.

myšpa
28.09.2021 4 z 5

Čtivá kniha, zajímavé osudy.

MirkaProk
21.04.2021 5 z 5

Tak tato kniha se mi strašně moc líbila. Velmi čtivě naspáno. Zajímavé osudy všech postav. Sylvě, Alici a hlavně Kamile jsem fandila, aby se dokázaly vypořádat se svými problémy a dokázaly se z toho dna odrazit. Všechny hlavní postavy mi byly sympatické, tedy až na Patrika, ten mi lezl na nervy. A velké sympatie měl i Lukáš a jeho babička. Určitě doporučuji k přečtení.

26Mirka
29.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se sama.Autorčin styl psaní mi sednul. Ráda si přečtu další knihu.

Nymfadora.T.
26.03.2021 4 z 5

Čtivé, pěkně napsané, souhlasím, že trochu pohádka, ale proč ne...

Ctenarka22
20.02.2021 5 z 5

Autorka dává naději, že se dá zvednout i ze samého dna. Ukázala, jak vědomě, ale i nevědomě člověk ovlivňuje osudy dalších lidí. Kniha mě nenechala ani na chvíli vydechnout a vtáhla mě totálně do děje. Četla jsem jedním dechem.