Protože tě miluji

Protože tě miluji https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/677/mid_protoze-te-miluji-9Jl-677.jpg 4 315 96

Jednoho dne se v losangeleském obchodním středisku ztratí pětiletá Layla, dcera úspěšného psychologa Marka Hathawaye a známé houslistky Nicole. Marně po ní pátrá policie i zoufalí rodiče. Nikdo je nekontaktuje, nikdo nežádá výkupné… Mark celou situaci neunese - odejde od své ženy, opustí zavedenou praxi a přestane se stýkat i se svým nejlepším kamarádem Connorem McCoyem. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije Mark na ulici a doufá, že dcerku přece jen najdou. A pak se dívenka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela. Kde celou tu dobu byla? Kdo se o ni staral? Proč se teď vrátila? A proč se náhle její matka chová tak podivně? Policie i otec čekají na odpověď, ale Layla mlčí. A když konečně promluví, její slova nejenže nic nevysvětlují, ale činí záhadu ještě větší...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Parce que je t'aime , 2007

Mirkaha
14.05.2013 5 z 5

Úžasná knížka, která mě okamžitě vtáhla do děje. A ten nečekaný závěr! Opravdu skvělé a vřele doporučuji.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Super kniha, četla jsem jí jedním dechem. Napínavá!

playada
12.03.2013

Uff. Nemůžu za to, ale jevilo se mi to jako slátanina :-(. Moc se omlouvám fanouškům tohoto spisovatele. Ale důležité je, že jim se to líbí !!

Kamilajznik
06.03.2013 5 z 5

Super kniha, četla jsem jí jedním dechem. Napínavá, zajímavé téma.

Beaver
19.11.2012

Skvělá kniha, o poznání slabší než Budeš tam, ale i tak vysoce nadprůměrné počtení, zvládl jsem to za dva dny. Konec hodně překvapivý a naprosto nečekaný. Jako určitou náhražku za jeho oceněný román A potom si sežeňte film Afterwards, který byl předlohou.

skulenka
07.10.2012 5 z 5

Výborná kniha, zajímavé téma, velmi reálné. Překvapující konec osudů ze začátku naprosto tří cizích lidí. Určitě by stálo za to, si knížku přečíst znovu s vědomím, jak to vše dopadlo a užít si ji tak z úplně jiného úhlu.

Malejhoch
06.10.2012 5 z 5

Jednoduše geniální!

Lusa
09.05.2012 5 z 5

Ze začátku jsem nějak nemohla uvěřit, že by mě příběh dokázal strhnout, byl samozřejmě zajímavý, moc zajímavý, ale ještě to nebylo nic tak velkého, abych to přečetla naráz, až poslední kapitoly mě donutili na jeden zátah knížku dočíst a ke konci mnou projelo zamrazení. Tohle jsem opravdu nečekala, opravdu moc skvělý příběh.

Luca287
13.03.2012 5 z 5

Napínavé čtení, nemohla jsem se od knihy odtrhnout...přečetla jsem ji jedním dechem za odpoledne... :-))) zajímavý příběh, nic podobného jsem zatím nečetla a tato kniha je od tohoto autora moje první a zdaleka ne poslední...

rose
26.02.2012 4 z 5

Napínavý, strhující příběh, zajímavé postavy, neobvyklá zápletka. Příběh mě chytnul hned od začátku a nemohla jsem se odtrhnout. Rozuzlení je hodně překvapivé, ale ten úplný závěr mi trochu zkazil dojem. Bylo to takové jako z nějakého hollywoodského filmu – všichni se mají rádi se všemi, všichni našli štěstí, Ona a On budou žít šťastně až na věky věků.. , řekla bych, že by se ten příběh dal odvyprávět i bez toho. Ale jinak super čtení.

Saiiint
24.01.2012

Miluju tu knížku . Přečetla jsem si ji jednou (musím uznat, že závěr mě naprosto dostal), přečetla jsem si ji podruhé, potřetí, ... a ano, pořád mě baví . Některé pasáže ( a není jich málo) mám dokonce podtržené, protože mě prostě uchvátili . Tahle knížka je originální a má své jedinečné kouzlo ! Ze 100 možných bodů dávám 101 ! :)

gfdsa123
18.10.2011 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem a hned se zařadila mezi mé TOP. Děj je překvapivý a napínavý od začátku do konce.

Tytyna
11.10.2011 4 z 5

Výborná kniha...rozuzlení opravdu překvapí;-)

-Lenicka-
16.05.2011 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, úžasný příběh! Už dlouho jsem nečetla nic tak skvěle napsaného! Jen ten závěr mne tedy trošku zklamal .. ale můžu všem doporučit, úplně vás to chytne, úplně vás to vtáhne! Nejlepší! :-)

Honey0105
21.03.2011 4 z 5

Tak hned po knize "Budeš tam?" jsem si sehnala i toto dílo. Byla jsem ale trochu naštvaná, protože jsem si knihu sehnala až v neděli večer (nestihla jsem jí ani rozečíst) a přede mnou školní týden, říkala jsem si, že budu ráda, když si budu moc přečíst pár stránek večer. Knížku jsem si ale vzala do školy, kde jsem přečetla skoro dvěstě stran. Doma jsem během chvíle dočetla zbytek a nezbaralo mi to ani celý den, ale víceméně pár chvilek.
Tento autor mě opravdu zaujal už zmíněnou knihou "Budeš tam?" a tohle dílo se mi také velice líbilo. Asi bylo trochu slabší, než předchozí kniha (dávám také pouze čtyři hvězdy), ale rozhodně bylo stejně dobře čtivé. Když začínáte číst, tak vám přijde líčení zvláštní a říkáte si, že se vám to bude číst špatně, ale u mě je opak pravdou.
Hodně se mi líbily některé flash-backy a asi nejvíc mě zajímala postava Alyson. Nemohla jsem si ale navyknout na Nicole, ta mi moc sympatická nebyla, ale překousla jsem to.
Musím ale přiznat, že jsem četla pozorně a zamýšlela se nad danými situacemi. Hlavně, když jsem dočetla, tak jsem o tom docela přemýšlela. Říkala jsem si, jaké by to bylo a jak bych to všechno zvládala já. Přišlo mi ale šílené jen na to pomyslet. Pro mě tahle kniha hodně znamená, protože jsem nad tím hodně dumala. Hodnocení není úplně na 100% a to jen kvůli jedné části. Vlastně více méně kvůli finální části, kdy vše vyjde napovrch. Nebudu prozrazovat, co mě odradilo, protože sám autor hned na začátku upozorňuje, že nemáme svým přátelům sdělovat konec.
Trochu mě mrzí, že hned nemůžu čapnout další knížku od autora a začít číst. Doufám, že se v budoucnu do Čech dostane dalších překladů knih od Mussoa (omlouvám se, ale opravdu nevím, jak přesně to vyskloňovat).

Ivik774
02.03.2011 4 z 5

Kniha napsaná krásně. Nejdřív jsem nevěděla co od této knížky čekat a nakonec mě svým koncem ohromila.