Protože tě miluji

Protože tě miluji https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/677/mid_protoze-te-miluji-9Jl-677.jpg 4 315 96

Jednoho dne se v losangeleském obchodním středisku ztratí pětiletá Layla, dcera úspěšného psychologa Marka Hathawaye a známé houslistky Nicole. Marně po ní pátrá policie i zoufalí rodiče. Nikdo je nekontaktuje, nikdo nežádá výkupné… Mark celou situaci neunese - odejde od své ženy, opustí zavedenou praxi a přestane se stýkat i se svým nejlepším kamarádem Connorem McCoyem. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije Mark na ulici a doufá, že dcerku přece jen najdou. A pak se dívenka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela. Kde celou tu dobu byla? Kdo se o ni staral? Proč se teď vrátila? A proč se náhle její matka chová tak podivně? Policie i otec čekají na odpověď, ale Layla mlčí. A když konečně promluví, její slova nejenže nic nevysvětlují, ale činí záhadu ještě větší...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Parce que je t'aime , 2007

Knižní střípky
18.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četla již kdysi dávno a před pár týdny jsem na ni narazila u nás v knihovně....pamatovala jsem si na ni, že jsem ji tehdy poprvé zhltla jedním dechem, ale nebyla jsem si schopná vybavit, jak přesně to nakonec dopadlo? Proto jsem si knihu půjčila domů opět....A opět jsem ji zhltla během jednoho dne a také již chápu, proč jsem vytěsnila z mysli, jak kniha dopadla....kniha je výborná, čtete jedním dechem, nutí Vás to číst dál a dál, protože se nemůžete dočkat, jak to vše vlastně je....ale pro mě je strašně smutná....je mi moc líto, co se stalo...dá se říci, že i na určitý happy end v knize dojde, ale.....

Leniiis
28.01.2016 4 z 5

Zajímavě napsaná knížka, která se dobře čte. Já teda nejdříve podle čtení obsahu myslela, že bude knížka trochu jinak koncipovaná. Ze začátku jsem četla tak nějak normálně, ale čím víc jsem se blížíla ke konci, tím víc jsem to hltala. Zakončení příběhu takovým způsobem jsem vubec nečekala, ale asi to prostě do toho příběhu nějak tak zapadlo a prostě to asi tak mělo být.

petra3242
12.01.2016 4 z 5

Zajímavý příběh, ve kterém se prolínají osudy všech hlavních postav. Je to trochu zamotané, ale jak knihu čtete, vše do sebe zapadá. Trošku mi vadilo vracení se do minulosti, takže bych asi celou knihu poskládala trochu jinak. Kniha je jinak super, přečetla jsem ji během několika dnů.

domcza21
29.12.2015 5 z 5

knížka, kterou můžu číst pořád dokola... jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla :)

bookcase
28.12.2015 5 z 5

Tak tohle bylo něco naprosto úžasného a výjimečného. Četla jsem celé odpoledne a nemohla se odtrhnout. Krásné, smutné, dojemné. Nemám dalších slov, jen doporučuju - přečtete si to.

doroth28
02.09.2015 5 z 5

Kniha, kterou nemůžete odložit. Prostě skvělé!

kety76
24.05.2015 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, všem doporučuji přečíst !

Sofi4332
16.04.2015

Super!

Caithlyn
04.04.2015 5 z 5

Nemám slov. Báječná kniha se spoustou zvratů. Vzbudí v člověku spoustu pocitů a konec knihy ve vás nechá určitý pocit ještě pár hodin po přečtení :)

tatomymo
02.01.2015 5 z 5

Nejsilnější kniha, jakou jsem kdy četla. Dojala mě už na dvacáté straně, pak stále napínala a ke konci mi stekla slza po tváři podruhé. Tolik lásky, naděje a zklamání, bolesti, ztvárnil autor perfektně. Tato kniha, kterou jsem četla dlouho do noci, se ihned stala obdivovanou a mou nejoblíbenější. Klobouk dolů před panem spisovatelem :-).

MichelleS
01.12.2014 2 z 5

Už nevím, odkud jsem měla tip na tuhle knížku, ale mne nenadchla. Čtivost a množství zvratů jí neupírám, ale většině postav nějak nevěřím. A ten konec to totálně pohřbil.

Veeria
07.07.2014 3 z 5

Poskytne mnoho překvapení a zvratů....

Terezk-a
15.04.2014 5 z 5

Naprosto boží knížka!
Velmi čtivý a dojemný děj. Myslíte si, že víte jak to skončí, ale nakonec zjistíte, že je to úplně jinak, než jste si celou tu dobu mysleli.
Určitě doporučuji!

kam-pak
07.02.2014

Knížku jsem poměrně dlouho sháněla. Je mi to moc líto, ale mně to nesedlo.

j.a.n.a.k.
27.01.2014 5 z 5

Příběh mne pohltil, že jsem musela stále číst a číst, což jsem zvládla během jednoho dne. Závěr jsem si nechala na den druhý a nechápala jsem....byl tak překvapivý. Každopádně krásná kniha, napínavá. Ten úplný závěr pro mne až moooc dobrý ;-). Jinak doporučuji a jak si přál autor....konec neprozrazuji:-).

Lindulinek
16.11.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla!!!!

Lidka
01.07.2013 5 z 5

Je tu napsáno spousta superlativů , i mne ta kniha nadchla a moc se těším na další autorovy knihy. On sám na posledních stránkách říká, jak moc mu záleží na tom, aby čtenář byl spokojen, že je to pro něj hnacím motorem.

Já za sebe dodávám, že to bylo celé skvělé, jen škoda, že mu došel dech právě v klíčovém finiši. Přišlo mi to, že nám chtěl udělat radost:-)

Anne Leyyd
12.06.2013 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a musím říct, že byla ještě MNOHEM LEPŠÍ, než ta první.

Guillaume Musso je mistr ve vytváření komplikovaných a zamotaných příběhů, ve kterých se ale VY JAKO ČTENÁŘ, dokážete skvěle orientovat.

Příběh byl originální, se složitými charaktery postav a naprosto NEČEKANÝM rozuzlením. Tak nejméně 7x jsem si představovala, jak to bude dál a jak to dopadne a sekla jsem se pokaždé. Pokaždé příběh změnil směr o 360° a já pořád tápala v nejistotě – a přesně to je skvělé, protože můžete být překvapeni a to jsem opravdu na konci byla.

Super kniha, skvělý příběh a pokud od Guillaume Mussoa ještě vyjde nějaká kniha v češtině, hladově se na ni vrhnu ;-)

kneslova
12.06.2013 5 z 5

výborná kniha, přečteno za večer

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

výborně napsáno,. konec mě moc převapil