Propast smrti

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/big_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4.31056

Kate Marshallová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls, 2021

Kniha Propast smrti

Butterfly340
předevčírem

Tak tohle bylo hodně dobrý!

Knihu už jsem měla v knihovně vcelku dlouho a pořád jsem její přečtení odkládala. Důvodem bylo především to, že minulý díl (Mlha nad Shadow Sands) se mi zas tolik nelíbil. Měla jsem obavu, že u Propasti smrti zažiju zklamání. To se však rozhodně nekonalo.

Kniha se četla jedním dechem. Bavilo mě, jak Kate s Tristanem pomalu sbírali pomyslné dílky skládačky, přičemž nakonec vše zapadlo tam, kam mělo. Závěr byl uvěřitelný a ne příliš překombinovaný.
Zároveň je úžasné, že přestože se v knize objevují i kapitoly s pohledem vraha, tak nám jeho totožnost není prozrazena a napětí tedy při četbě zůstává.

Jmen se v knize vyskytuje požehnaně, ale nějak jsem neměla problém s jejich zapamatováním a odlišením postav.
Co se týče množství lgbt postav... Kniha je z tohoto prostředí, tudíž je zcela logické, že se v ní homosexualita bude vyskytovat ve větším než obvyklém množství. Moc nechápu komentáře, které tohle vytýkají...

Abych to však shrnula - Propast smrti doporučuji všemi deseti.

Jaruš7

Audiokniha.
Případ v němž do tajemství "propasti smrti" má možnost nahlédnout jen vrah.
Anglie se shovívavostí k homo vztahům má ve své ostrovní výjimečnosti i svérázně záludné zločiny.
Takže jsme díky autorově znalosti opět v prostředí jenž se v české literatuře tak hojně nevyskytuje.

Jak to chodí, v čím se chodí a kam to dojde, když to zajde až k neschůdnosti.

Je to dráždivá výzva pro agenturu bez zakázek.
A tak kdo se moc ptá, někdy až moc se doví.

Autora si musím servírovat s přestávkami, přílišnost kazí osobitost v lecjakých směrech.
Čtivé.

Kamilajznik

Robert Bryndza prostě nikdy nezklame. Napětí od začátku až do konce. Za mě prostě parádní čtení!

klarinka9974

Rozhodně to není topka, ale musím říct, že se mi to líbilo. Už jsem si zvykla na autorovo psaní, že mi nevadí vůbec nic. Spíš se mi hodně líbí, že začátek, už od první stránky vás hodně naláká a navnadí na celý příběh a jisté odhalení. I když se příběh občas táhnul i tak se mi konec líbil a snad i můžu říct, že někdy v půlce jsem to tušila. Super, já miluju Bryndzovi knihy a těším se na další.

Kája95

Největší zklamání od Bryndzy. Kniha se neuvěřitelně vleče, “ … vystoupali po schodech a u vchodových dveří ….” Nekonečně se opakující popis krajiny, počasí a zbytečností - např. Názvy značky sporaku , co kdo pije, jak vypadala šlehačka na kávě atd atd. Téma homosexuality je už taky docela dost vykradené. A v poslední době hojně používané. A závěrečný rozhovor s vrahem ? No to snad ne

JanaB20

Čtivé od první stránky.

Etule

Mám tuhle dvojku prostě ráda. Dokonce víc než Eriku. :D Případ byl opět zajímavý, konec překvapivý. Sice jsem odhadla, kdo je ve skutečnosti tím vrahem, ale ne úplně přesně. Těším se na jejich další případy.

malýčtenář

Zdá se mi třetí díl o něco slabší, než předchozí díly. Plno jmen , ve kterých jsem se ztrácela. Musela jsem se občas vrátit , abych si ujasnila, kdo je kdo. Přesto mi trvalo, než jsem se začetla a až ke konci to dostalo ten správný spád.