Pronásledovaná

Pronásledovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108499/bmid_pronasledovana-bVG-108499.jpg 4 206 59

Pronásledovaná série

1. díl

Doktorka Sheila Tao je učitelkou psychologie, odbornicí na lidské chování. Dobře ví, že flirtovat s přitažlivým, okouzlujícím universitním studentem Ethanem Wolfem znamená zahrávat si s ohněm. Vlny spalující vášně v jeho objetí se střídají s pocity provinění. Konečně se zasnoubí s jiným mužem, který ji zbožňuje, a rozhodne se vzít vlastní život pevně do rukou. Ethan Wolfe ji však nehodlá nechat jen tak odejít. Když ji nemůžu mít já, nebude ji mít nikdo. Ethan má se Sheilou vlastní plány: připravit ji o zaměstnání, zničit její profesionální pověst. Donutit ji, aby tvrdě zaplatila za to, že ho odmítla. A zatímco Sheila se snaží čelit jeho útokům a nevyzradit přitom kolegům ani snoubenci svá nejintimnější tajemství, universitou letí zpráva o šokujícím zločinu - kdosi ubodal studentku, hvězdu atletického týmu. Kdosi roztáčí kolo násilí, sexu a vydírání. a Sheila se znenadání ocitá uprostřed hry na kočku a myš, s milencem, jemuž kdysi nedokázala odolat, s mužem, který se změnil v netvora a odmítá ji propustit ze svého zajetí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Baronet

Creep , 2011

zdendula31
09.12.2018 5 z 5

Z počátku jsem si myslela,že čtu ,,červenou"knihovnu,ale kniha příjemně překvapila...
Napínavá s překvapivým koncem...těším se na další.

Dela111
01.12.2018 4 z 5

Může vystudovaný psycholog přehlédnout psychopata ve své blízkosti? Nikdo se neumí přetvařovat líp než právě takový člověk. Nebo je všechno ještě trochu jinak?
Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem čekala, i když název je částečně zavádějící. Děj mě vtáhl, představa něčeho takového je děsivá, ostatně jako každé zvrácené chování, kterého je tu dost. I když všechno vypadá naprosto jasně, nějaké překvapení na konci čeká.
Dobře zpracovaný čtivý thriller, který nepostrádá napětí.

happy-smile
07.08.2018 4 z 5

Čekala jsem něco ve stylu pozdějších knih Wonderland a Řezník, a tak jsem byla zezačátku trochu zklamaná, protože to vypadalo na takový románek pro ženy. Nakonec se z toho ale vyvinulo psychologické drama ve stylu knihy Za zavřenými dveřmi. Ve výsledku musím říct, že to bylo napínavé a kdo má rád tento žánr, určitě neprohloupí.

Nixa
06.06.2018 4 z 5

Napínavá a velmi čtivá kniha! Na začátku jsem byla trochu zklamaná, ale ten konec? Opravdu skvělé zakončení knihy. Autorka se zařadila mezi mé oblíbence.

Serenity
26.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. přečteno jedním dechem. Mám ráda, když má kniha spád a děj pěkně ubíhá tak, že se mé myšlenky nemají čas toulat jinde

LP113
19.01.2018

Super, moc čtivé

HanaZa
16.10.2017 4 z 5

napinave a pro me dobre cteni...

mystar
09.10.2017 4 z 5

Čtení bylo napínavé, čtivé, strašidelné a konec byl zajímavý. Knížka se mi líbila.

Jane417
07.10.2017 4 z 5

Začatek byl docela zdlouhavý, ale konec to napravil, protože ten byl výborný! Příběh gradoval, napětí a akce vzrůstaly. Zvraty se odehrávaly do poslední stránky. Hlavní hrdinka, univerzitní profesorka Sheila Taoová má svoje tajemství, která nikdo nezná... ve skříni má spoustu kostlivců, o kterých neví ani její snoubenec Morris. Sheila žije divokým životem... má milence - svého studenta Ethana. Bohužel i Ethan má svoji temnou stránku a tu Sheile ukáže v plné síle ve chvíli, kdy se s ním rozejde a milenecký vztah ukončí. Chce žít normálně s Morrisem... Ethan se ale rozhodne, že jí to nedovolí! Skvělý thriller s nádechem erotiky, napínavý s dokonalým koncem! Dopadne vše dobře nebo ne...?

Beruska18
29.09.2017 4 z 5

Napínavé čtení, nenudila jsem se ani chvilku ...

edith79
23.09.2017 5 z 5

Další napínavá, tajemná a působivá kniha od Jennifer Hillier, která se pomalu, ale jistě pro mě stává další Joy Fieldingovou. Mám moc ráda překvapivé konce a tady se to Jennifer podařilo perfektně, vážně docela nečekané rozuzlení. Z jejích knih jsem prostě nadšená a budu netrpělivě vyhlížet další.

hs777
01.07.2017 3 z 5

Řezník byl výborný, proto jsem se velmi těšila na další knihu Jennifer Hillier. Nadšená ale nejsem a nemyslím si, že by to bylo jen velkým očekáváním. Nic originálního, jen trochu nevšední úchylka hlavní hrdinky, ale jinak bez napětí, bez překvapení a konec víceméně očekávaný. Dávám tři a kousek hvězdičky a překlad názvu je opravdu scestný.

maličkán
09.12.2016 5 z 5

Tak za mě teda 5 hvězd , byla jsem nadšená. Od začátku až do konce jsem byla napnutá, jak se bude vyvíjet dál. Takové rozuzlení jsem vůbec nečekala. Zkusím se také podívat po dalších knihách od autorky.

Izu
09.11.2016 2 z 5

Nelibilo.Hlavni hrdinka byla nesympaticka nymfomanka a alkoholicka, jeji pritroubly snoubenec pro zmenu alkoholik.....50 odstinu sedi s par vrazdama.Profesorka psychologie ktera do nikoho nikdy nevidela viz.manzel c.1.Asi studium v Plzni.Konec knihy neprekvapil.Ani trochu originalni.

Janeee
06.10.2016 5 z 5

No co dodat... Naprosto napínavá kniha, která mě po sté stránce nenechala myslet na nic jiného. Do této chvíle jsem o autorce neslyšela a píše opravdu skvělým způsobem. Budu se muset podívat i po jejích dalších knihách. :-)

DoragonAi
01.10.2016 5 z 5

Knížkou jsem byla nadšená
Ale vážně.
Jelikož se příběh lehce dotýkal tématu psychologie, tak jsem nemohla od knížky odtrhnout oči.
I když to nebyl úplně obvyklý příběh, tak mě oslovil.
Myslím, že je to ten typ knížek, kdy vás to vážně zaujme a nebo doslova odradí.

melien
30.09.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, sice název knihy je poněkud zaváděcí a čekala jsem od knihy trochu něco jiného, ale i tak mi kniha přišla napinava a konec mě opravdu prekvapil.

pagac17
10.09.2016

Knihu jsem nedočetl, působila na mě nepřehledně a příliš rozvláčně. Předchozí kniha Řezník se mi líbila. Tak se to stává.

Lenka.Vílka
24.07.2016 5 z 5

Takže Pronásledovaná. Kniha s naprosto debilním překladem názvu, který tím společně s anotací uvádí čtenáře v pořádný omyl. Čekala jsem proto Stalkera, ne Criminal Minds. Knížka začíná rozchodem, a to společné co bylo předtím, je zmíněno pouze okrajově (to mě potešilo). Proto jsem doufala, že to "pronásledování" dostane víc prostoru než "věznění". (V ten moment jsem se teprve podívala na originální název knihy.) Ale...dokonale napsaná kniha, jejíž konec mě dostal, protože jsem ho nečekala. Že je to takhle?! Rozhodně se pustím do dalších knih autorky a to pokračování by mohlo být super (jenom už ne další Radiohead, ať to nepůsobí, že jsou divná sebranka).

Rodaw
10.05.2016 4 z 5

Skvělý thriller, díky kterému jsem objevila další svou oblíbenou autorku!! :)
Téma stalkingu a pronásledování mě baví a tyhle všechny knihy mají společnou jednu věc: jsou až mrazivě reálné a člověka to vždycky tak nějak "trkne", že pokud potkáte psychopata, je problém...
Za mě určitě super záležitost a moc se těším, až si přečtu i další knížky od autorky!! Už tady na mě kouká Wonderland :))

učitel a žák stalking

Jennifer Hillier