Podezřelý

Podezřelý https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430450/bmid_podezrely-USe-430450.jpg 4 463 108

Prokurátor série

< 3. díl

V roce 2014 byl Daniel Wyrwa ještě vojákem u 6. výsadkářského praporu v Glivicích, zatímco Maria Zimnická slibnou advokátní koncipientkou. Daniel neměl – jemně řečeno – zrovna nejlepší pověst. O jeho problémech se zákonem a drogami, o násilnických sklonech a také o tom, že byl namočený do nelegálních akcí, věděli všichni, tedy kromě Marie. Ale láska si přece nevybírá Marii se narodila holčička, Daniel skončil na odvykací léčbě a Maria se vdala za kamaráda z dětství a pak Pak to všechno začalo být rychlé, tvrdé, děsivé, bravurní a překvapivé, zkrátka takové, že vás to úplně pohltí. Fanoušci Pauliny Świst dostanou více, než čekali, zatímco její noví čtenáři si nepochybně záhy pořídí i její předchozí knihy! Tato spisovatelská hvězda září stále jasněji!... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Kontrast

Podejrzany , 2018

Micandy
22.08.2022 5 z 5

Mám zakoupenou celou trilogii a moc jsem od toho neočekávala, proto jsem příjemně překvapená. Akorát jsem omylem začala číst třetí díl místo druhého, to ale vůbec nevadilo.
Podezřelý byl mnohem akčnější než Prokurátor a více mě bavil. Děj je svižný, vtipný, místy peprný. Hlavní postavy se vyvíjejí a já jsem se rozhodně nenudila.
Autorku si dávám do oblíbených, její styl psaní mě chytl.

Lovana
17.08.2022 4 z 5

Poslední díl ze série Prokurátor a já jsem opět velmi spokojená.
Tentokrát se setkáváme s postavami, které už jsou nám docela známé z předchozího dílu a dost se také potkáme s hlavními postavami z předchozích dílů (až na Zuzannu, která se v knize víceméně jen mihne, ale zrovna u ní mi to vůbec nevadilo) a byla jsem ráda, že jsme se s těmito postavami setkali.
Na této knize mě hodně bavilo, jak se střídala přítomnost a minulost a krásně nám to odkrývalo, jak to se vztahem hlavních hrdinů bylo.
Kniha je stejně jako ostatní knihy autorky velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou během jednoho dne. Zdálo se mi, že v tomto díle podobně jako v Komisařovi nebylo až tolik sexu a bylo to více napínavé, ale to mi ani v nejmenším nevadilo.
Za mě je tento díl z celé série nejlepší a jsem moc ráda, že jsem se k sérii konečně dostala.

Hodnocení 4,25*/5*

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Já celou trilogii naprosto miluju. Autorka úžasným způsobem propojila svět těch, kteří stojí na správné straně zákona, s lidmi z posvětí. Miluju ty vtipné a cynické mužské postavy a chytré, cílevědomé ženy. Podezřelý nebyl výjimkou! Pro bad boye a holky s prořízlou pusou mám prostě slabost. Tady se mi navíc moc líbila linka s jejich dítětem, i když to bylo náročnější čtení tak svět drog a všeho nelegálního mi přišel na stránkách až zajímavý.

Omlouvám se za tolik superlativů, ale z těch knih jsem naprosto nadšená. Proto si je tak šetřím a čtu je jednou za čas. Hrozně se mi líbí, jak autorka nevěnuje tolik pozornosti milostným vztahům nebo erotické lince, naopak její knihy jsou místy až dramatické a nesou vlastnosti hodně dobrého thrilleru. Pokud vás nebere klasická romantika, ale máte rádi něco peprnějšího, než klasické thrillery, tak je tohle pro vás must have!

Michelleee
27.07.2022 5 z 5

Nedokážu říct, který díl se mi líbil nejvíce. Daniela a Marii jsem si oblíbila. Střídání minulosti s přítomností bylo super!

Toledo
07.07.2022 4 z 5

Z celé série hodnotím tento díl jako nejslabší, ale i tak za 4*.
Poprvé se tady střídá minulost a přítomnost a opět zde zasahují postavy z prvních dvou dílů, takže doporučuji číst postupně.
Jinak je dost podobné předchozím dílům, akorát se hlavní postavy znají již z minulosti.

Michaela1234
10.06.2022 2 z 5

Tenhle díl, už byla celkem nuda. Všechny díly byli podobné a už jsem fakt čekala co přijde. Mě se to prostě moc nelíbilo. Mám ráda krimi, ale tohle mě celkem zklamalo.

MilackovaN
27.05.2022 4 z 5

Za mě byl tento díl nejlepší z celé série. Líbil se mi vhled do minulosti vztahu Daniela a Marie, a jeho celkový vývoj v průběhu let.

Tereyciiik
24.04.2022 4 z 5

Podle mě, měli všechny tak nějak stejný dej, sice jiný zaporak, ale i tak. Ve všech knihách jsem měla ráda všechny postavy, krasně k sobě dohromady pasovali. Za mě byl zbytečně moc sprostý, ale takový asi tento žánr je. Každopádně touto sérii mi krásně utekla nemocenská.

katallinka
15.04.2022 4 z 5

Rozhodně méně akční a napínavý díl, ale pro mě asi nejlepší. Skvěle to odsýpalo, dvě dějové linky byly obě stejně dobré a knize přidávaly na čtivosti. Daniela jsem si oblíbila už minulém díle a tady mě bavil ještě víc. Jen je mi moc líto, že tato série skončila.

tanecnica
20.03.2022 4 z 5

Podle mě nejlepší díl z celé série. Pro mě byl nejpřehlednější, co se týče postav, děj byl méně akční a proto pro mě více uvěřitelnější. Sfoukla jsem to fakt rychle a s nadšením, teď ale nevím, co číst dál. Tímhle jsem se dost namlsala. Asi zkusím i další knihy autorky...

Pája699
10.03.2022 3 z 5

Příběh Daniela a Rýsky je krásné zakončení série. I když tento díl řadím jako nejslabší. Tento příběh mě zase tak nenadchnul, jako předešlé dva. Moje chyba je tedy ta, že jsem měla velké prodlevy od čtení v pořadí dílů. Proto mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a věděla kdo je padouch a kdo klaďas :-) Styl a humor se mi od autorky líbí, proto určo sáhnu i po jiné knize.

tatjana1737
03.03.2022 3 z 5

(SPOILER) ''' POZOR SPOILERY !!!

Trochu mne zklamal výběr ústředního hrdiny, čekala bych někoho z "těch kladných" typů Strzeleckého nebo Bartiho a ne Daniela, který se ve dvojce zrovna nevyznamenal. Předně musím ocenit, že děj je tentokrát vyprávěn nejen střídavě z pohledů Ryšky a Daniela, ale i střídavě v přítomnosti a s náhledy do minulosti. Krimi zápletka tentokrát byla hlubší a drsnější, ale pro mne možná právě pro to neuvěřitelnější, a tak hodnotím jako nejslabší díl série. Věřím ale, že i Podezřelý si své ctitelky najde, a je dost dobře možné, že kdybych nečetla předchozí knihy, bylo by moje hodnocení vyšší. Hlavní hrdiny pohromadě drží vlastně jen ten skvělý sex, jinak všechno hovoří proti tomu, aby byli spolu. Ono je to celé taková pohádka pro dospělé... Tedy, pohádka s hvězdičkou. Poněkud přes čáru mi přišel Kamilův skon, to na mne působilo jako vyloženě pro efekt a bylo zcela zbytečné. Sice mi to autorka v závěru trochu osvětlila tím, že Ryščin manžel byl vlastně cílem kvůli svému dědictví, ale i tak... A opět si musím povzdychnout, proč hlavní hrdina nemůže alespoň jednou mít nějakého důstojného soka v lásce, proč ten manžel vždycky musí být takový chcípáček, nula a ubožák?

Opět musím doporučit sžíravou recenzi Magdy Melicharové na iLiteratuře. Já sama bych asi mluvila víc zaobaleně, ta dáma mi ale promlouvá z duše :-). Kupříkladu to, že prokurátor a jeho parta si vlastně dělají, co chtějí. Porovnám-li třeba s Případy 1. oddělení, které reflektují naše reálie, tam hrdinové mnohem více ctí literu zákona...
Citace: Hrdinové dělají vše pro to, aby si je čtenář nemohl zamilovat, přesto Świst dokáže upoutat a občas i vykouzlit křivý úsměv na tváři.

I když autorka svoje knihy píše jako přes kopírák, je vidět, že se přece jen trochu vyvíjí. Z hlediska prodeje knih má našlápnuto vcelku slušně, takže věřím, že ze svého světa ještě hodně vytěží. Kupa vedlejších postav má potenciál, takže pokud Świst vymyslí dostatečně nosnou dějovou linku, třeba dojde i na jejich příběh plný sprostých slov, sexu bez zábran i bez obalu (nejednou i bez ochrany), slovních přestřelek a popkulturních odkazů. Sem tam nějaké to slovo z právní teorie, aby to působilo věrohodně, neuvěřitelná zápletka a krutopřísný padouch s vlastními mindráky... ale vlastně proč ne? :-)

koolsavage
23.02.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale podle mě to byl nejslabší díl, třeba tím, že zápletka už byla trochu míň uvěřitelná, chování Ryšky někdy na pár facek. Ale tohle je takové srovnání mezi jednotlivými díly, obecně jsou knihy Pauliny Świst hodně velká zábava.

Mirkatka
22.01.2022 5 z 5

Daniel není zrovna vzorem ctnosti, pohybuje se za hranicí zákona, bere drogy, účastní se nelegálních zápasů. Jediný, kdo to netuší je Marie, s níž čeká dítě. Ta ale prozře, nechce Daniela vidět, odmítá, aby se stýkal se svou dcerou. Stojí ho spoustu úsilí Marii přesvědčit i ochránit. Kniha se četla sama, Paulina Świst dokáže zaujmout. Občas bylo těch vulgarit až dost.

Petraj365
15.01.2022 3 z 5

Myslím, že nejslabší díl. Sice tam bylo napětí, ale nějak mě to nebralo. Vše bylo takové rychlé..

adela2230
15.01.2022 5 z 5

Velmi dobře napsané. Mělo to spád, skvěle se to četlo, napínavé až do konce. Trochu bych zlepšila prolínání mezi roky, ale jinak opravdu super.

lihate
13.01.2022 5 z 5

Pane jo... Tenhle díl byl jako zakončení série nejsilnější. Napětí, že by se dalo krájet na kilometry daleko. Nechyběl erotický náboj, spousty obratů v ději, trochu romantiky a všeho, co u knih od Pauliny asi očekáváme. Hrozně moc se mi i líbilo, že vlastně prolínala minulost před pár lety se součastností a že vše byla nakonec dokonale propletené. Lukasz, Daniel a Radek... Teda to je dream team... Oni jsou ještě víc než Simir Gerkhan, nezadržitelný, neovladatelný, ničeho se nezaleknou a vyřeší naprosto všechno. To bylo až nereálný.
V tomhle díle taky bylo o dost víc násilí, což nevím, jestli na mě zrovna působí pozitivně. Asi díky tomu teď nějaký čas knihu nechci ani vidět, ale věřím, že jednou si ji s nadšením přečtu znovu.
Při prvním díle jsem si říkala, že si budu sérii dávkovat. Druhý díl jsem zhltla ve vlaku, během pár hodin a třetí díl už byla jen otázka pár hodin, než jsem ho rozečetla. Celá série neuvěřitelně rychle plyne. Paulina píše krátké kapitoly, jezte se fantasticky čtou a navíc veškeré napětí knihy vám zabrání knihu odložit na delší dobu.
Myslím, že se tímto autorka zapojuje do řady mých oblíbených autorů a její knihy od teďka budou mít čestné místo v mě knihovně.

"Víš, proč se bojím vodky s džusem? Protože po vodce s džusem se nebojím vůbec ničeho."

"O ničem moc nepřemýšlím. Pokud totiž o něčem moc přemýšlím, tak mě to tak nějak děsí!"

"Neexistujou tvrdý lidi, jsou jenom špatně, nebo dobře připravený."

ElikaS
05.01.2022 4 z 5

I když bych to po první knize neřekla, musím uznat, že se mi celá tato série líbila. Prostředí gaunerů a mafiánů v eroticko-romantickém románu mám ráda a když se k tomu přidá trochu originality, ve smyslu že hlavní postavy stojí na straně zákona, i když teda občas je potřeba přivřít oči, tak je to super.
Tenhle díl se mi asi líbil ze všech nejvíce. Líbilo se mi střídání dvou časových linek a postupné odhalování toho, co se vlastně mezi Danielem a Mariou stalo, i závěrečné poměrně napínavé rozuzlení.
Jasně, občas je to trochu přitažené za vlasy, ale to v rámci tohohle žánru tak nějak očekávám, takže mi to vůbec nevadí.
Celkově jsem si autorku oblíbila a určitě se pustím i do jejích dalších knih.

KaileyBlot
25.12.2021 5 z 5

Úžasný! Občas mě přeskakování v čase mátlo, ale dodalo to knize hned větší rozměr a nepůsobila jen tak jednoduše. Celá série byla velmi podařená. Každá kniha mě nutila číst dál a dál! Moc doporučuji.

johana3160
20.12.2021 3 z 5

Trochu me rozcilovaly dve casove linky.. tohle nemam rada… jinak to byl celkem prumer. Slusny pribeh a na styl autorky uz jsem si zvykla.