Prokurátor

Prokurátor https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430823/bmid_prokurator-12j-430823.jpg 4 870 229

Prokurátor série

Třicetiletá a mimořádně atraktivní Kinga Błońská je šťastná žena. Tedy vlastně byla. Dlouhá léta žila po boku jednoho muže a jako brilantní advokátka dosahovala řady úspěchů v soudní síni. Teď jí však štěstí přestalo být nakloněno. Nestačilo, že přistihla svého muže při nevěře, ale navíc se musela zhostit případu nebezpečného zločince zvaného Šedivák. A co hůř, tento zločinec je její nevlastní bratr, s nímž už hodně dlouho neměla – a nechtěla mít – vůbec nic společného. Nešťastné události posledních týdnů se pokouší dostat z hlavy na diskotéce. Poprvé ve svém životě ji popadne chuť zachovat se nezodpovědně… a podaří se jí to snad až příliš. Skončí v bytě jistého Łukasze, kterého jen krátce předtím poznala na tanečním parketu. Po extatickém milostném dobrodružství se – uspokojená sexuálně, ale s morální kocovinou – nepozorovaně vytrácí domů. O pouhých pár hodin později však zjišťuje, že smůla se jí na paty přilepila snad definitivně. Ten „milenec na jednu noc“ je totiž prokurátorem, který vede vyšetřování případu jejího nevlastního bratra. A aby toho nebylo málo, všechno nasvědčuje tomu, že mimopracovní styky Kingy a Łukasze nezůstanou jen u jednoho žhavého setkání.... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: ekniha , Kontrast

Prokurator , 2017

Lenka.Vílka
13.08.2019 1 z 5

Základní anotace je dobrá. Nebudu lhát. Protože já si hned vzpomněla na knihy od Julie Garwood. Ty mě moc nebavily. A tohle je podobné. Trochu. Jenom je tam víc sexu. Sexu, který mě většinu času nebavil a byla jsem ráda, že už je hotovo. Ale to mi nevadilo, protože se ukázalo, že ostatní děj není (ze začátku) špatný. Já mám totiž v oblibě erotické thrillery, ale těch je pomálu. Spíš vychází erotické romány, které si hrají na jakýsi děj, možná i na thriller. Ale na druhou stranu je škoda, že to prokouknete tak rychle. Scény, které mohou skončit jenom tím jedním způsobem. Situace, které by měli skočit jinak, ale skončí jenom tím jedním způsobem. Vlastně i ta sprostá mluva mi zde nesedla. Jako kdyby nám autorka chtěla ukázat, že jsou její hrdinové "prostí z lidu", přestože oni se tak zvenčí nechtějí prezentovat. Nevím, jaký byl původní text, ale že se ty dva potkali na diskotéce? Pokud je čtyřicátník na diskotéce, je to zoufalec nebo uchýl, nebudem si lhát. Tudíž doufám, že je místo "ztraceno v překladu". Jinak to vyznívá dost uboze a zoufale.

Jenom je škoda toho častého střídání pohledu. Třeba po jedné stránce, které asi má přidat na údernosti. Jenže první půlka pohledu je dost často druhá polovina pohledu toho druhého. Prostě situace na sebe nenavazují. A to tam bylo dost často. Nebýt tohohle, tak je kniha podstatně kratší. Nepotřebuju to znovu číst. Já nezapomněla, co se dělo stránku zpátky! Fakt ne.

Bibi23
13.08.2019 5 z 5

Prima pohled ze dvou stran - muže a ženy. Dobře se četla.

Ouninka
11.08.2019 5 z 5

Paulina Swist mě nadchla....Prokurátor byl úplně jiný než všechny ostatní knihy tohoto žánru, které jsem četla....kniha se mi moc líbila...byl tam sex, napětí, zápletka.....v knize nebylo ani místečko,které by bylo nudné....kéž by vydaly všechny její knihy - toto bylo povedené dílko!!! :-)

HaniSebi
01.08.2019 5 z 5

V rámci žánru romány pro ženy se mi kniha líbila moc. Viděla jsem jí ovšem zařazenou i mezi thrillery, dobrodružství, napětí a to si tedy nemyslím. Napětí možná ano, ale jinak mi to přišlo jako pěkná červená knihovna s detektivní zápletkou. Polská jména mi nevadila vůbec, je to polská autorka, tak je pochopitelné, že se tam objeví polská jména. Jak už někdo zmiňoval níže, líbilo se mi, že se ani na konci nestal z Lukasze romantický blekotající idiot. Knížka se čte opravdu dobře a rychle. Samozřejmě skoro každý téměř hned uhodne, odkud unikají informace, protože tam zase není tolik postav, aby se dalo splést, takže velký objev není žádným překvapením. Atraktivní je tady právnické prostředí, díky kterému se kniha jakž takž odlišuje od jiných harlekýnek. Co se týče obálky, tak za mě lepší tohle než například něco stylem Sexy farmáře nebo Udatného horala.

Nuttelka
31.07.2019 5 z 5

Teda, tak to mi sedlo jak prdel na hrnec... Opět přečteno za jeden den, jen tedy to oslovení "holčičko" mi rvalo uši a trošku problém s polskými jmény, ale to je maličkost.
Už teď se těším na další knihu od autorky :-)

magdalena2377
30.07.2019 2 z 5

Tak toto mě mrzí. Chápu,že se to mohlo někomu líbit, ale já k nim bohužel nepatřím. Nemůžu si pomoci,ale ten chlap mi byl tak nesympatický,že víc už to ani nešlo. Hodně mi vadilo přeskakování mezi postavami. Ještě jsem neviděla napsané to tak někde jinde než v této knize a snad už neuvidím. Jak můžou napsat žhavý sex, břitký jazyk a nekonečná jízda. Nekonečné to vážně bylo,opravdu.

DomenicaRisa
28.07.2019 2 z 5

Kniha mě nenadchla ani neurazila. Všichni vyzdvihují vtip a sarkasmus hlavní hrdinky, ale nějak mi to přišlo jako slabý odvar - znám lepší. Problém pro mě bylo jméno Kinga a jeho české skloňování, rvalo mi to oči. Lukasz docela snesitelný, víc mě ale zaujal jeho bratr. Když byl zmíněný únik informací, hned jsem věděla odkud vítr vane, takže překvapení se pro mě nekonalo v tomto. Právnička nejsem, takže věrohodnost prostředí zhodnotit nemůžu.

adriane9
21.07.2019 4 z 5

Nemůžu uvěřit jak někdo z Polska dokáže bejt tak skvělej ve psaní :-). Přečteno za dva dny, užila jsem si to od začátku do konce a těším se na druhej díl. Hlavní hrdinka mi neskutečně sedla povahou i chováním, Lukasze miluju to je jasný no a taky je tu dost odkazů co vás zaujmou, tak třeba název jezera, nebo to jak vlastně vypadá sporťák audi A3 nebo že ta whisky neni Queen Mary ale Queen Margot protože jsem ji pila taky a v neposlední řadě je Taylor Swist fakt děsná ale její Wildest dreams je super. No umřu, fakt třída ta paní Columbová alias Paulina alias bůhvíjak se v reálu jmenuje !

Summer7
18.07.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla během tří dnů. Ze začátku jsem měla strach, aby to nebyla erotická slátanina na styl 50 odstínů, bez hlavy a paty, protože jsem po ní šáhla v knihkupectví dost narychlo, ale ono ne a byla jsem příjemně překvapena. Zajímavý styl psaní z pohledu, jak ženského, tak mužského. Kniha ubíhá hrozně rychle a svižně, žádné dlouhé vykecávání a natahování, zárověň je to velmi čtivé a návykové.Neočekávejte žádnou romanťárnu, ale drsný, sprostý a co hlavně reálný pohled,žádné růžové brýle tam nikdo nemá. Jediné co mi trošku vadilo jsou ty polská jména no ... :))

havrmoni
16.07.2019 5 z 5

Od první věty mě kniha vcucla do děje a nepustila až do konce. To je jediný přirovnání. Žádný přiblblý přerod drsňáka do romantickýho žvanila. To si cením. Moc hezky napsané, líbil se mi styl a napětí. Drsné scény i sexy chlap. Jojo dostala mě tato autorka a už se těším na další. Mám ráda tento styl krimiromantiky jestli se to tak dá říct, Garwood, Drake, James.

Lee7
11.07.2019 4 z 5

Knížka pro mě byla překvapením, nečekala jsem, že mě bude bavit. Drsná a vtipná komunikace mezi hlavními hrdiny byla osvěžující. Brácha jako zaporá, proč ne. :)
Jen konec byl na mne snadno vyústěný.

Irsaf
09.07.2019 5 z 5

Četlo se to samo...
Bavilo me to...

mirka2558
03.07.2019 5 z 5

úžasná úžasná úžasná ! prečítala som ju za jeden deň a mimoto som sa tešila kedy sa k nej vrátim. páčilo sa mi, že tam nieje zbytočné naťahovanie, všetko k veci . 5 hviezdičiek a určite odporúčam!

vera4669
30.06.2019 5 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu jízda. Pro mě veliké překvapení. Obálka mě nezaujala a v knihovně jsem ji stále přehlížela na úkor jiných (teď musím říct, že neprávem), skvělý ač jiný styl psaní a místy jsem se opravdu nasmála.

Majuš333
23.06.2019 5 z 5

Pre mňa veľké prekvapenie :) Super kniha :) Zvláštny štýl písania, ale zvykla som si veľmi rýchlo :) Kinga bola hubatá a Lukasz blbec, opäť kombinácia hlavných postáv, akú mám rada :)

Cometka
18.06.2019 5 z 5

Na úvod musím říct, že tady platí "Nesuď knihu podle obalu". Obal hrůza, knížka fantastická. Příběh pěkně plyne a je v něm vše, co má být. Za mě super překvapení, doporučuji.

Falda
18.06.2019 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Od knihy jsem dle přebalu a anotace čekala zcela něco jiného, ale byla jsem velmi mile překvapena. Děj knihy byl naprosto skvělý a překvapující!

Mellisek
16.06.2019 5 z 5

Knize dávám plný počet bodů a to z více hledisek. Jinak je opravdu neobyvkle psané - jsem zvyklá na změnu pohledů aneb ona/on/ona, ale tady se to mění v situacích a to je na tom to zábavné. Za další už někdy v první čtvrtině známe tu prvotní záplatku a na to běžně čekáme mnohem déle.
Kniha je velice podrobně psaná jde zde spíše o příběhovou linii než sexuální scény.
Je upřímná a dle reality - žádné sluneční brýle.
Líbila se mi byť bych jí z románů pro ženy přesunula do detektivního žánru.

Schalli
12.06.2019 3 z 5

Kniha nijak neurazila, no ani nenadchla. Obvykle přečtu 200 stran za pár hodin. Přečíst tuhle knihu na dovolené, mi trvalo 5 dní... neměla jsem potřebu se k ní vracet.

KnihomolkaKatka
06.06.2019 5 z 5

Kniha je napsaná z pohledu Kingy a z pohledu Lukasze, který mi byl od začátku sympatický. Nejedná se pouze o čistě erotický román, naopak bych řekla, že je knížka spíš detektivní. Přesto tam nějaký ten sex také najdete. Největší pecka je posledních cca 100 stran. Příběh není nijak uměle natahovaný a prožíváte ho společně s postavami.
Vyskytují se zde i sprostá slova, která si myslím, plně patří do kriminálního prostředí.