Prokletý maturiťák

Prokletý maturiťák https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118095/bmid_proklety-maturitak-ipT-118095.jpeg 3 377 78

Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy! Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár - protože o to přece jde, že ano? To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka... Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká... prokletý maturiťák!... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Domino

Prom Nights From Hell , 2009

Kate.S
28.11.2012 3 z 5

Nebylo to tak špatný, ale vckrát to číst nebudu:)

pet-kyval
19.11.2012 2 z 5

[043/12] (ebook) Nejspíše už nějak měknu, ale nebýt té jedné jediné povídky, možná by mé srdce pookřálo a dala bych tomu slabé tři hvězdičky. Dostala jsem totiž mnohem víc, než co jsem od této pisatelské sestavy čekala a dvě povídky mi dokonce přišly, že kdyby se ještě trochu autorky snažily, dostaly by je na velmi dobrou úroveň.

Jednoznačným kamenem úrazu celé sbírky je ‘Kytička na ruku‘. Ze všech je nejnaivnější a klidně bych mohla přísahat, že ji napsal adolescent. Dialogy nejpokleslejšího charakteru, postavy dětinské až hanba a hlavně, hlavně nesmysly. Nejvíce mi ale asi vadil ten konec. Bylo by přeci tak jednoduché, kdyby se hrdinka trošku zamyslela a přála si něco jako: ,Ať se vše vrátí před ten okamžik, než jsem si kytičku koupila.‘ Vše by se vyřešilo a konec s bubákovinou. Pokud ovšem chtěla z kytičky udělat ten nejzáludnější artefakt na světě, měla svou hrdinku naučit vyslovovat svá přání opravdu dvojsmyslně, aby pak výsledek odpovídal lidské chybě.

Mezi slabší se také řadí, hlavně námětem, povídka první (‘Likvidátorčina dcera‘), která stylově pokulhává, ale hlavně nepřichází s ničím navíc. Vykrádá populární béčkový seriál, proti čemuž nic nemám, jen ten námět autorka přenesla do kategorie céčkové. Navíc mě docela naštvalo, že si potomka nejslavnějšího pseudoupíra představuje jako dítě árijských SS, když přitom jeho otec snad ani ve svém genofondu nic takového mít nemohl. Ale budiž, mhouřím oko seč to jde.

Naopak mě mile překvapila superhrdinská záležitost ‘Přísně tajné‘, která je, opět až na dialogy, docela dost povedená a beru ji jako nejlepší počin z celé sbírky. Za ní o celý sáh snaživě klopýtá ‘Madison Averyová a Smrťák‘, která měla zajímavý potenciál, ale přišlo mi, že si na sebe autorka upletla bič. Příliš rozsáhlé téma a do povídky jen těžce uchopitelné. No a ten konec… raději nic. A co doposud nezmíněné ‘Peklo na Zemi‘? Řeknu vám, že jsem to moc nepochopila. Nezaujalo, nenadchlo a celé mi to přišlo bez nápadu. Ale oproti Kytičce to tolik knihu neshazuje.

xxiixxi
01.11.2012 2 z 5

Za mě tedy tato kniha opravdu ne. Po přečtení se cítím dost deprimovaná, ani jedna z povídek neskončila dobře. Navíc to bylo opravdu velmi pubertální, hlavně první dvě povídky. První, Likvidátorčina dcera, podle mě chtěla být hrozně cool, ale vyznělo to úplně přiblble. Kytička na ruku mi nahnala trochu mrazení, ale hlavní hrdinku bych vlastnoručně uškrtila a celé to byl dost hloupý příběh. Smrťák se mi naopak celkem líbil, až na to že skončil tak v polovině vyprávění, než bych uvítala. Přísně tajné - no nenadchne neurazí. Peklo na zemi bylo určitě o level výš... Ale celkově nicmoc, čekala jsem daleko víc - možná tajemno, ale hlavně romantiku a možná nějaké ty přípravy na ples atd, přitom ten byl většinou jen záminkou k udělání nějaké blázniviny.

Dandulka
13.09.2012 5 z 5

Pěkné, nenáročné čtení.

TessDragon
01.09.2012 2 z 5

Teda popravdě jsem očekávala něco lepšího.Knížka mě docela zklamala.Z 5 povídek se mi nejvíce líbilo Peklo na Zemi,Likvidátorčina dcera taky byla zajímavá.Přísně tajné už byl jen slabý odvar.Madison Averyová a Smrťák mě teda moc nezaujala a Kytička na ruku byla úplně nejhorší.

Senza Jenka
15.07.2012 4 z 5

Celkem vtipné a zajímavé povídky. Trochu pro puberťáky, ale některé motivy byly dobré. Duchařina pro náctileté.

Omy
12.07.2012 3 z 5

Nebylo to tak špatné, jak jsem očekávala, navíc mě mile překvapila povídka od Stephenie Meyer, Peklo na Zemi, ta se mi zdála nejlepší :)
Ostatní teda slabota, hlavně Kytička na ruku.. strašná blbost - ta holka si mohla přát cokoli, např. aby byl její kluk normálně živý a aby z něj neodpadávaly kousky. Až příliš se autorka snažila vdechnout tomu trochu horrorový nádech (což se stejně moc nepovedlo) a nedomyslela to.

ciniminisek
03.07.2012 2 z 5

No čekala jsem od toho víc.Nejvíc se mi líbila asi povídka Likvidátorčina dcera.Kytička na ruku mě zklamala,chtěla jsem jiný konec.No znovu si to určitě nepřečtu.

Lenisk@
03.07.2012 1 z 5

Na knize mě zklamalo už jen to, že se jednalo o soubor povídek (ovšem jedná se pouze o můj problém). Poslední povídky jsem ani nečetla, předchozí mě moc nezaujaly.

trynitrix
30.06.2012 3 z 5

Přesně ddychovka ale znám lepší tohle byl takový průměr většina povídek se mi nelíbila nebo ne nelíbila ale nějak nezaujala.

johisa
09.05.2012 4 z 5

Super knížka, povídky se mi určitě líbily, některé víc některé míň. Nejlepší je podle Likvidátorčina dcera a Přísně tajné.

trpaslyk
22.04.2012 3 z 5

Pohodové, oddychové povídky, které spojuje motiv maturitního plesu a také to, že se kolem vždy motají nějaké nadpřirozené bytosti. Jednou jsou to upíři, jindy démoni, setkáme se i s anděly nebo blíže neurčenými nadpřirozenými postavami. Někde zůstane konec otevřený, někde čeká čtenáře happyend, jinde to dopadne špatně. Fajn oddychovka.

Rose18
17.04.2012 4 z 5

Všechny povídky jsou úžasné a napínavé, ale nejvíc mě oslovil příběh 'Kytička na ruku'. :)

bookcase
03.02.2012 4 z 5

Povídky v této knize jsou velmi čtivé a napínavé, autorky čtenáře doslova vtáhnou do děje. Prokletý maturiťák by neměl chybět v knihotéce milovníků fantasy literatury, kteří mají rádi tajemné příběhy s nádechem romantiky.

VeverQa
15.01.2012 4 z 5

No teda, čekala jsem lepší. Koupila jsem si tu knihu jenom proto, že jedna z autorek byla Stephenie. První příběh, likvidátorčina dcera- no jako, trochu divný, moc nenadchl, druhý byl úžasný, fakt se mi líbil, třetí byl nedokončený a kapku divný. Poslední dva jsem ještě nečetla, protože kámoška (nebudu jmenovat) měla tu knihu strašně sdlouho půjčenou!!! Takže já nevím. 3 až 4 hvězdičky, stejně jako KateCullen jsem čekala že se autorky spojí a napíšou jeden příběh.

KateCullen
08.01.2012 4 z 5

Příběhy o nadpřirozených bytostech mám ráda, ale tohle se moc nepovedlo. Čekala jsem, že se autorky spojí a napíší jeden příběh dohromady (já vím, aby se shodlo 5 lidí, to asi jen tak nejde) nebo aspoň že každá napíše jednu svou kapitolu, ale takhle to bylo... prostě jako povídky. Některé byly dobré - třeba od Lauren Myracle Kytička na ruku, měla v sobě něco, co mě oslovilo, ale jinak takové nic moc. Ale třeba jednou, až se budu nudit a nebudu mít co číst, po ní určitě sáhnu a přečtu si ji znovu.

lolle2311
28.12.2011 2 z 5

Já si dovolím nesouhlasit.. Nadpřirozeno, tajemno, atd.. mám v knihách ráda, dokonce moc ráda, a proto jsem se na knihu těšila. Hrozně mě však zklamala. Líbila se mi jen povídka od Meg Cabot, zbytek jsem přečetla jen protože prostě nedokážu odložit nedočtenou knihu. Jsem si ale jistá, že se k ní už nevrátím. Jednou stačilo. Ale co člověk, to názor, proto doporučuji přečíst a utvořit si vlastní názor.

Emmgirl
12.12.2011

Co k tomu dodat.. Sbírka povídek o nadpřirozených bytostech všeho druhu, jenž se proplétají s normálními smrtelníky v situacích, které by svou jednoduchostí nijak nevybočovaly od normálu. Autorky skvěle zvládly propojit normální život, díky čemuž nám jsou krátké příběhy tak blízké, s prvky něčeho nereálného. Právě to je zřejmě to, co každou povídku dělá čtivou. I když jsou tam 'démoni' a figuruje zde Podsvětí, není to přehnané, ale naopak takové přirozené.
Možná to zní hloupě, ale při čtení Vás jednotlivé povídky obdaří příjemným nenuceným dojmem, a i když jsou s prvky fantasy, nechybí ona důležitá fakta, která propojí čtenáře s vlastním každodenním životem.

A zvlášť pokud potřebujete na hodinu literatury nějakou povídku k rozboru díla, skvěle poslouží. ;)