Prokletý maturiťák

Prokletý maturiťák https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118095/bmid_proklety-maturitak-ipT-118095.jpeg 3 377 78

Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy! Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár - protože o to přece jde, že ano? To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka... Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká... prokletý maturiťák!... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Domino

Prom Nights From Hell , 2009

helena19
15.02.2014 5 z 5

Skvělý.. nikdy mě nenapadlo, že mě knížka zaujme, když je každá povídka od jiné autorky.. Hodně se mi líbilo i společné téma Maturiťák, ale abych pravdu řekla, ty autorky, od kterých jsem už nějakou knížku četla tak to bylo poznat podle stylu psaní.. například Stephenie Meyer píše pořád stejně někdo by řekl, že nudně, ale já si to nemyslím..

Terry.89
08.01.2014 3 z 5

* Likvidátorčina dcera - Meg Cabot
jde o první povídku a přiznám se, že mě nijak zvlášť nenadchla. Meg má přitom urřitě na víc, což v žánru fantasy předvedla sériií Mediátor

* Kytička na ruku - Lauren Myracle
od autorky jsem zatím nic jiného nečetla, ale pokud se mi ta možnost v budoucnu naskytně, nebudu váhat. Povídka je opravdu moc vydařená, jemně strašidelná a člověka při jejím přečtení příjemně zamrazí. Je to jedna z nejlepších povídek z celé knihy.

* Madison Averyová a smrťák - Kim Harrison
ze začátku mě povídka nijak zvlášť nezaujala, potom se ale příjemně rozvinula a nakonec jsem byla celkem zklamaná, že už je konec. Možná kdyby autorka pokračovala dál, mohl z krátké povídky vzniknout zajímavý fantysy román

* Přísně tajné - Michele Jaffe
vážně moc pěkná povídka, já osobně ji považuji za druhou nejlepší v celé knize. jen mě zklamalo, že už se nedozvím, jak to bylo s Mirandou dál, zaujalo mě to :)

* Peklo na zemi - Stephenie Meyer
všemi opěvovaná autorka fantasy ságy Twilight, se dle mého názoru moc nepředvedla. Povídka mě niajk zvlášť nezaujala, dokonce mi přišla celkem nudná.

Celkový dojem:
Přestože se mi zdá, že ani Meg Cabot a ani Stephenie Meyer se nijak zvlášť nevyznamenaly, kniha přesto určitš za přečtení stojí. a jak už jsem se zmiňovala jednoznačně u mě vedou povídky od Lauren Myracle a Michele Jaffe.

Ruxandra
27.11.2013 1 z 5

Jediné, co mi celou dobu čtení běželo hlavou bylo: "Proč?!?". Proč jsem si tu knihu vůbec půjčovala? Ani jediná z povídek, na které jsem našla chuť je přečíst, mě ničím nezaujala. Napsané je to naprosto účelově a stejně tak působí vybrání autorů - hlavně aby se to prodávalo a zalíbilo pubertálním dívkám. Můj názor je takový, že tohle si klidně mohli odpustit...

lilwejnka
17.11.2013

Půjčila jsem si tu knížku v knihovně, ale z těch 5 příběhů se mě líbily jen 2 tak to si jí domů kupovat nebudu ....

Apathe
04.09.2013 4 z 5

Knížka jako celek je velice zajímavá. Některé povídky byly velice hezké, jiné mě trošku zklamali. Ale každá spisovatelka je jiná a není se čemu divit.

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Zprvu jsem se v příbězích nemohla vyznat, hledala jsem mezi nimi souvislost a až teprve na konci jsem zjistila, že na sebe vlastně navazovat nemají. Ale jinak se mi kniha líbila, Nejvíc asi příběh od Kim Harrison a Meg Cabot.

bowlly
08.08.2013 4 z 5

Všechny příběhy jsou moc krásné. Velice dobře se to četlo...Každá povídka úplně jiná...super knížka

Niki
16.06.2013 4 z 5

Celkem čtivé příběhy, nejvíce se mi nelíbila do S. Meyer, na kterou jsem se nejvíce těšila, ale ani jsem ji nedočetla. Ostatní příběhy byly suprové.

baru.hanusova
25.05.2013 3 z 5

Nejvíce se mi líbila část od Stephenie Meyer a Lauren Myracle ostatní díly mne moc nenadchly :)

mercedes1j8
24.05.2013 5 z 5

V knihovně jsem si to půjčila v přesvědčení, že půjde o jeden příběh, takže mě překvapilo, že to jsou jednotlivé povídky, ale i tak to bylo dobré...

Vendulik
23.05.2013 5 z 5

Jsem velice překvapená. Myslela jsem si , že bude knížka o ničem ale moc mě bavila. Byla nápaditá a moc pěkné povídky. Mohly by autorky napsat druhý díl :)

Enefersis
13.04.2013 2 z 5

Povídka od Meg, na kterou jsem se nejvíc těšila, mě zklamala. Dvě hvězdičky za Kytičku na ruku, u které jsem se příjemně bála. A zbytek byl nejspíš tak zajímavý, že si po pár měsících ani nepamatuju, o čem to bylo…

barborelka
11.04.2013 2 z 5

Tak jsem se na tuto knihu moc těšila, hlavně kvůli S.Mayer no a byla jsem moc zklamaná. Nevím jestli to bylo tím, že nemám ráda povídky ale spíš ne...ani jedna nebyla ničím zajímavá, bylo to takové plitché povídání o ničem...

Liv
25.03.2013 1 z 5

Popravdě řečeno kniha mě zklamala. Čekala jsem víc. Nejlepší na té knížce je asi její přebal.

Lira
10.03.2013 4 z 5

Nevím, jak knihu hodnotit, jelikož se mi nějaké příběhy příliš nezamlouvali. Asi půl na půl. Příběhy nějaké šly, ale další byl trochu zmatek. Bylo mi také líto, že u jednoho z příběhů není pokračování.

jennaniston
05.03.2013

Celou dobu jsem nevěděla co od knihy čekat.Každou chvíli jsem byla nad něčím zaražená.Musím říct že některé příběhy v knize jsou vážně moc pěkné ale některé jsou až moc nadpřirozené a nemožné. Pokud se rádi bojíte a máte rádi dobrodružství a napětí je to kniha pro vás.Pokud máte rádi zamilované romány tak se asi zamyslete jestli do toho chcete jít :DD
Pro mě fajn-sem spíš na ty romány ;))

Maybee
20.02.2013 3 z 5

Ze začátku jsem byla dost rozpačitá. Po prvních dvou povídkách jsem myslela, že ani nedočtu. Meg mám sice moc ráda, ale rozpracovanější a delší příběhy jí prostě sedí víc, a z Kytičky na ruku jsem byla ještě rozpačitější - místo očekávané děsuplné atmosféry, příběh působil strašně vyumělkovaně a až směšně.Poslední tři povídky mě ale překvapily. Na to, jak byl začátek knížky dost slabý.V Přísně tajné bylo téma maturiťáku sice přesunuto nejmíň na třetí kolej, ale příběh mě bavil a ukecanost hlavní hrdinky v určitých situacích prostě neměla chybu. :D Madison a Smrťák na tom byla už o něco hůř (hlavně to zpracování), ale námět byl zajímavý. No a nakonec - ze závěrečné povídky jsem si odnesla ujištění, že Stephenie opravdu psát umí. Její část byla čtivá, asi nejvíc odpovídala názvu celé sbírky a člověk se konečně dočkal i říznutého punče, tancování a nějaké té rvačky.Takže za Peklo na zemi a Přísně tajné přidávám hvězdičku, kdyby nebylo nich, považovala bych tuhle knihu celkem za ztrátu času.

Holubicka87
20.01.2013 2 z 5

Knihu jsem nedočetla do konce a to, co jsem přečetla jsem spíš jen tak proletěla...stále jsem čekala na něco, co nepřišlo.

Honey0105
06.01.2013 2 z 5

Opravdu mě zaujaly jen dvě povídky. Jedna víc, druhá míň. Stephanii Meyer moc nemusím, ale v téhle sbírce mě její povídka poměrně oslovila (když to porovnám s těmi povídkami, které v knize byly obsaženy), líbil se mi námět a nápad, ale zas zcela upřímně.. nebyla to taková sláva, jak by si člověk myslel.. No a nejvíc mě oslovila povídka od Jaffe Michele. Četlo se to dobře a nápad se superženou byl zajímavý, žádní další upíři a tyhle blbosti.
No a i když to říkám nerada, tak ostatní povídky nestály za nic. Osobně mám ráda Meg Cabot a kvůli ní jsem se dala do čtení téhle knihy (a to i když povídky zrovna dvakrát nečtu), ale její povídka mi přišla opravdu směšná a zklamalo mě to.
Přijde mi, že tahle sbírka přišla na pult skoro zbytečně, protože se nedá říct, že by šlo o nějaké zajímavé a strhující dílo, kdyby se neobjevila Jaffe Michele asi bych sbírku pojala jako literární odpad.

Kůstka
03.01.2013 3 z 5

Čekala jsem opravdu něco jiného.. Myslela jsem, že hlavním tématem ve všech povídkách bude maturitní ples.. Asi tak ve 3 se jen mihl v jedné větě, že jako teda bude no.. Čekala jsem popis maturitního plesu, komu se roztrhli šaty, kdo si šaty polil, kdo koho zmlátil.. Toho jsem se dočkala až v poslední povídce od S. Meyer, která se mi asi tak jediná trochu líbila.. Ale upíři, nadpřirozené schopnosti, posmrtný život? Achjo.