Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211/bmid_prokleti-salemu-ecv-211.jpg 4 2343 322

Jerusalem's Lot je poklidné městečko v Nové Anglii. Jenže pod jeho starosvětskou slupkou se skrývá zlo, které jen čeká na to, aby je někdo probudil. Každý něco skrývá, všichni tu mají na duši škraloup. Duchovní, otec Callahan, nezřízeně pije a v Bohu už nevěří, sedmnáctiletá Sandy McDougallová bije své roční dítě, když zlobí, Bonne Sawyerová je muži nevěrná prakticky s každým, koho potká. A k tomu všemu na město z kopce shlíží opuštěný a strašidelný Marstenův dům, který zničehonic začal někdo obývat. A nikdo netuší, že právě odtud v podobě upíra, pana Barlowa, a jeho pomocníka Strakera přichází apokalyptická zkáza. Nejméně ze všech pak průměrný spisovatel thrillerů Ben Mears, jenž se do Salemu po letech vrací, aby tu našel ztracený klid... Raný Kingův román Prokletí Salemu buduje dusivou atmosféru hrůzy postupně a v hypnoticky pomalém tempu. Nečekejte happy end, nečekejte jednoznačné rozdělení na dobro a zlo, protože nejhorším zlem není člověku nadpřirozená bytost, ale on sám.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Salem's Lot , 1975

tovlasek
03.01.2015 4 z 5

Dle mého názoru zcela výjimečná a skvěla kniha od krále horroru. Z mého pohledu v této knize nebylo tolik až tak strašidelných momentů, jako tak skvěle popsaný život města, který byl v této knize naprosto uvěřitelný, leč jsem se v některých momentech bohužel ztrácel ve vedlejších postavách, naštěstí to nebylo zas tak drastické a nehráli zas tak důležitou úlohu v celém příběhu, i tak na mě kniha působila, že si skutečně dokáže vytvořit vlastní živoucí svět. Upíři mě příjemně překvapila, King zkombinoval klasické vyprávění o upírech, což mě jako jejich "fanouška" velice potěšilo, hlavně v dnešní době plné pseudo upírů. Jedna z mála knih, kde jsem posledních 50 stránek, přečetl na jeden zátah a se zatajeným dechem pozoroval jak kniha dopadne, a musím přiznat, že mne konec nezklamal.

alice0054
28.12.2014 2 z 5

jedna z posledních, která mi chyběla. Nevím čím to, ale zatím taky jediná nedočtená. Děj mě nechytil ani trochu a po velkém snažení jsem knihu za polovinou odložila. Možná jí dám časem ještě jednou šanci, ale momentálně je pro mě tím nejslabším, co jsem od mistra dostala do rukou...

Makoves
12.12.2014 4 z 5

Prvních sto stránek mě trošku nudilo, až jsme si říkal, že tohle není King, ale pak to Stephen opět slušně rozjel, nicméně jedna hvězdička jde dolů.

Séboun
22.10.2014 5 z 5

Brilantní dílo - něco mezi Nezbytnými věcmi (Straker a jeho obchod) a Drákulou (prostě upíři). Moc se mi Prokletí Salemu líbilo.

5/5

FooD
20.08.2014

Jsem z toho zmatenej... Ve Vlcích z Cally šel po Callahanovi Barlow pořád, ne?

LadyAn
18.08.2014 5 z 5

skvělá a rychle přečtená ... když se člověk začte už nepřestane chce prostě vědět jak dopadne :-D

Chipsonator
03.08.2014 4 z 5

No musím přiznat že mi překvapivě dlouho trvalo než jsem se pořádně začetl (tak 200 stránek, což je u mistra neobvyklé), ale když už jsem se do toho dostal, tak jsem si tuhle upírskou jízdu nemohl vynachválit. Skvělé charaktery, parádní záporáci, krev, napětí, strach, zhnusení a.....a....A....Otec Donald Callahan! S Otcem jsem se poprvé setkal v Calla Bryn Sturgis a hlavně kvůli němu jsem se těšil na Prokletí Salemu. A nezklamal, Donald je prostě řízek (fuu, už abych věděl jak dopadne to jeho pronásledování Susannah a Mii)! 85%

heavy66
27.07.2014 5 z 5

"Ať lampa paprskem se vloudí ve stíny,
Jediným císařem je císař zmrzliny!"

Salem se mi líbí! Mám pár oblíbených scének - třeba jak Ben a Jimmy čekají na patologii, až se vzbudí paní Glicková. To je nářez, jako když v originále Van Helsing čeká na hřbitově na Lucy!
A hlavně, pořád je všechno špatně a ještě horší, umírají kladní, dobří, blízcí a milovaní, strach je všudypřítomný a žádný happy end se nekoná!

helmiczka
23.07.2014 3 z 5

Brilantne napísané, ale príbeh je tak trochu "obyč"

Milda58
30.06.2014 4 z 5

V porovnání s tím, co už jsem od Kinga přečetl (není to ještě zdaleka všechno), musím říci, že napsal lepší věci. Během čtení mě napadlo, že je to předloha pro "béčkový" film. A ejhle, pak jsem zjistil, že příběh byl skutečně zfilmován a převážně je hodnocený jako "béčko". Nedá se popřít, že by se kniha nečetla svižně, ale to mi u mistra Kinga už jaksi nestačí. Dávám 4* jen proto, že jsem zde našel jeden dobrý citát a pro tohoto autora mám zkrátka slabost :)

Filatov
23.06.2014 5 z 5

"Barlow a Straker - Vybraný nábytek". Kniha je přesně taková, jakou jí Stephen avizoval. Na salem´s Lot nezapomenete a já si myslím, že na malého Glicka škemrajícího za oknem a ostatní upíry opravdu jen tak nezapomenu. Mrtvých přibývá jak na běžícím páse a městečko se v mrtvé obrací. Prokletí Salemu má skvělé postavy - Ben Mears, Mark Petrie, Susan Nortonová, ale i otec Callahan se stali mými oblíbenci, ale co je nutné vyzdvihnout. Stephen King se s nimi nemaže a do cesty jim staví různá příkoří, ať už je to ztráta jejich blízkých či něco jiného. Upíři prostě ovládli Lot a zdá se, že jediný kdo s nimi může vytáhnout do bitvy je jedině Ben...Celá kniha mi vlastně připomínala novodobý souboj s upíry a popisy všech rituálů a příprav na bitvu byly lahůdkou.

Nelik
21.05.2014 5 z 5

Moje několikátá Kingova knížka ale poprvé jsem se po večerech, po zhasnutí, sama doma bála.. I když jsem ve čtení měla i několik dní přestávku, do děje jsem se pokaždé rychle vrátila. Rozhodně nejde o tuctový upírský příběh..

Misan1993
01.03.2014 5 z 5

Nejlépe pojatí upíři co jsem zažil, kam se na to hrabou postavičky ze stmívání :) Další perfektní dílo S.Kinga :)

sipkulka
24.02.2014 5 z 5

Zase jedna moc pěkná a čtivá knížka od kinga .

jakear
13.02.2014 5 z 5

Po trochu pomalém rozjezdu se z ničeho nic dostává úžasné akce, která končí až samotným koncem knihy. Kniha má úžasné postavy. Je tady skvěle vykreslený vztah mezi hlavními protagonisty. Co dodat, jedna z nejlepších knih, co jsem četl, líbila se mi dokonce více než legendární a neustále opěvované Osvícení.

Jossie
29.01.2014 4 z 5

Já upírská témata vyloženě neám ráda a Prokletí Salemu jsem četla jen kvůli Temné věži, protože tato kniha je s ní nejvíc spojená a jako taková byla nakonec fajn.

Scorpisek
26.01.2014

Upíři už jsou dost ohraní,ale v tomto podání se mi moc líbili a dokonce jsem se jich poprvé bála.První kniha od Kinga a stoprocentní nadšení.Přečetla jsem ji jedním dechem,skončila jsem v noci a neusnula jsem...super :-)

Shimy
07.01.2014 5 z 5

Moje vůbec první knížka, kterou jsem od Kinga četla, a zatím se mi i nejvíc líbila. Vážně moc povedená :)

namoki
26.12.2013 4 z 5

Tuhle knizku jsem cetla az po Temne vezi a hodne mile me prekvapilo, jak s ni souvisi. Stejne jako nektere dalsi Kingovky. Cetla se moc dobre a i pres klasicke, ohrane upirske tema, me moc bavila

Scathia
23.12.2013 5 z 5

Co k tomu dodat... do konce bez dechu :-)