Prokletá věž

Prokletá věž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441633/bmid_prokleta-vez-zhd-441633.jpg 4 113 34

V uličkách kolem přístavních doků šlo o život vždycky. Jenže teď tu začínají mít problémy i někdejší páni temných zákoutí a nočních přepadů. Nový vládce zlodějského podsvětí jde tvrdě po své konkurenci a všem jeho protivníkům začaly krušné časy. Lovka a její banda musí zmizet. Bez peněz se ale nový život začíná těžko, a tak se rozhodnou pro zatraceně riskantní akci, na kterou ale potřebují dostat z vězení nejlepšího zloděje všech dob. Jenže ten celou partu před lety zradil, a i když jsou to jen oni, kdo jej dělí od zhoupnutí se na provaze, najít ztracenou důvěru nebude jednoduché. A to je ještě čeká ta nejtěžší zlodějna všech dob – poklad v prastaré čarodějné věži. Odměna ovšem stojí za to. Nový román Michaely Merglové přináší plnokrevné fantasy dobrodružství ze světa, kde se dýka a odvaha dokážou postavit i mocné magii.... celý text

Dragell
29.09.2020 3 z 5

Když se začnou v městských stokách objevovat mrtvoly v tak znetvořeném stavu, že byste to ani nejhoršímu nepříteli nepřáli, začne to mezi zloději vřít. Ti nebožtíci totiž pocházejí z jejich řad a všechno to začne ve chvíli, kdy se v jejich hierarchii začíná probojovávat k moci ten proklatý elf. Každý se snaží zaobstarat jak umí a Kubrún se svojí partou myslí jen na útěk, zmizení v jiném městě. Jenže pro takovou kličku je potřeba spousta zlata a tu můžou najít v začarované věži, odkud se doposud nedostal nikdo živý. Jenže ji také nehodlali vykrást zloději, ale jen nějací nezkušení ňoumové, tak proč by to tentokrát jim nemohlo vyjít?
Dobrodružná výprava, v jejíž ústřední roli se objeví místo statných rytířů a dam v nesnázích partička lapků toužící po zlatě. Co dokáže mrštnost a vychytralost proti magii ne zrovna přátelského kouzelníka? To můžete zjistit v Prokleté věži, kde proti sobě stojí netradiční soupeři.
Co mne trochu mrzelo, že ačkoliv se v hlavní roli objevuje hned několik zlodějů, žádný z nich vás nedokáže nijak oslovit, dostat se vám pod kůži. Charaktery jsou takové zlomené, bez života a pro mne nejsympatičtější osobou se nakonec stal samotný elf, který pouze dokresluje příběh, neboť právě z něj jsem nějaké ty tužby, cílevědomost a touhu po životě viděla.
Příběh je pečlivě zakončen, dokonce takovým způsobem, že vás opravdu překvapí, ba přímo šokuje. Ale i přesto si spisovatelka dala tu práci, aby vytvořila skulinku, chodníček pro další možný díl, tak se nechejme překvapit, zda s bandou zlodějů setkáme znovu.

Anushka1
25.09.2020 4 z 5

Druhá kniha autorky se dost výrazně liší od její prvotiny. Ta byla o hrdinských činech. Tady se naopak dostáváme do zlodějského podsvětí plného intrik a vražd a trochou dávky magie.

hanzmb
08.09.2020 4 z 5

Meč a magie v podání mladé české autorky. Asi spíš 3,5*. Ten zbytek je za odvahu, se do této spíš chlapské oblasti pustit. Ono je to taky znát, těch soubojů a magie si užijete spíš až v samém závěru. Hodně času strávíte rozebíráním vztahů hlavních postav. To v tomto druhu literatury moc nenajdete. Na druhou stranu raději tento styl než to, co předvádí Žamboch v posledních dílech Baklyho.

pobijecmuch
07.09.2020 1 z 5

(SPOILER) Ještě po 100 stránkách jsem nevěděl co čtu. Tato pohádka, historický román, nebo snad fantasy, nemá totiž žádný děj. Knihou se pořád prohání nějaký Lišák a Myšák a chybí pouze Šibeničák. Ještě je tam Bručoun, ale dalších šest trpaslíků se tam už neobjeví. A jen se zbytečně kecá, filozofuje a maximálně se otevřou nějaké zámky od dveří. A nejhorší jsou ty holé věty o dvou slovech.
Někdy přemýšlím, zda vydání takové knihy není škoda papíru. Co by na to asi řekli mladí ochránci našich stromů a přírody. Tady prostě česká fantasy dostává pěkně na zadek.
Dávám jednu hvězdu jen za to, že to napsala (asi) začínající česká autorka. Pro příště, ale doporučuji se vykašlat na na současnou literární módu fantasy a napsat třeba dobrý romantický román pro dívky.

dpxcz
25.07.2020 4 z 5

U prvotiny jsem prohlásil, že Merglová je bohyně. Bohužel u této knihy to už prohlásit nemohu. Ale!!! Kniha se mi líbila a docela se povedla, ale z mého pohledu nedosáhla na Píseň oceli. Každopádně jsem pln očekávání další Michaeliny knihy.

SONP
11.07.2020

Zajímavé - z autorčiny prvotiny jsem byl úplně odvařen, u Prokleté věže jsem zatím ve 40% a vůbec jsem se nedokázal začíst. Snad za to může výrazný young adult odstín tohoto příběhu o skupince mladých zlodějů, k nimž jsem si vůbec nedokázal najít cestu. Bohužel momentálně odkládám bez hodnocení a zkusím to někdy znovu, snad to podruhé půjde lépe...

zluk
25.06.2020 5 z 5

Příjemné překvapení v místním kapánek zatuchlém fantastickém rybníčku. Je to svěží, odsýpá to. Občas se objeví nějaký zajímavý postřeh. Postavy jsou pestré, jejich chování uvěřitelné. M. Merglová a K. Sněgoňová vlítly na českou fantastickou scénu, aby zastínili své slabší mužské kolegy (Kotleta, Fuchs), kteří převařují pořád ten samý lógr až do zblbnutí a jejich schopnost překročit hranice je prachmizerná. M. Merglová naopak směle může konkurovat Sapkáčovi.

renefer
15.06.2020 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, jenom mi tam chyběla nějaká hlavní postava. Celé se to točilo kolem skupiny lidí, z nichž nikdo nebyl ani vyložený klaďas ani vyložený záporák, možná až na Kobrúna, ale i jeho jednání se dalo celkem pochopit. Příště pro nás čtenáře, kteří se potřebují aspoň částečně ztotožnit s nějakou hlavní postavou, prosím aspoň jednu hlavní postavu a ani to nemusí být klaďas :)

Maedros
04.06.2020

Příjemná klasika, která se čte sama. Pro mě občas trošku chaos v postavách, než jsem si je dokázal zařadit, za koho vlastně "kopou", ale jinak fajn.
Konec, nekonec stejně jako u předchozí knihy celkem překvapivý....? Zajímalo by mě, zda budou nějaká pokračování nebo ne?

Archie
03.06.2020 3 z 5

Predchozi knihou me Merglova dostala, ale Prokleta vez mi tolik nesedla. Nejak jsem se nedokazal dostat k postavam, ktere mi pripadali ponekud genericke a samotny pribeh mi prisel mozna az prilis jednorozmerny a videoherni (dlouhy pruchod dungeonem). Porad se to krasne cte, ma to prijemne fantasy propriety (kontrast brutality a pohadkovosti, carodejna vez, cernokeznik, ozivle mrtvoly.. mlask), jen se mi do toho tentokrat tolik nechtelo. 3-4 hvezdy.

LukBook
28.05.2020 5 z 5

Za mě skvělá fantasy a jedna z nejzajímavějších českých autorek tohoto žánru. Taky teda pěkná řezničina. Více v recenzi v odkazech

martina1199
25.05.2020 4 z 5

Myslím, že se kniha povedla. Líbily se mi postavy, i zápletka. Chvilkami to bylo opravdu pěkně drsné čtení, zvláště scény v čarodějově věži. Přiznávám, že se mi moc nelíbilo, jak autorka naložila s postavou Myšína. Taky jsem kroutila hlavou nad čarodějovým osudem, ale teď už asi chápu, proč to autorka takto pojala. Přiznávám, že vyústění celého příběhu mě trošičku zarazilo. Žila jsem v přesvědčení, že to bude samostatný román, ale zakončení příběhu tomu podle mě moc neodpovídá. Ovšem pokračování si ráda přečtu, pokud nějaké vyjde :-)

Kroana3
24.05.2020 5 z 5

Zatraceně čtivé, brutální, strašně krátké.
Perfektní záporáci, zrada a zoufalství v úhledném balíčku.

Boží knížka!

Dinik
21.05.2020 5 z 5

Pro mne zatim prekvapeni tohoto roku, velmi dobre napsano, ctive, skvele postavy a po dlouhe dobe vyborni zaporaci. Tesim se na dalsi autorcinu knihu.