Přitažlivost planety Krypton

Přitažlivost planety Krypton https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493852/bmid_pritazlivost-planety-krypton-DFG-493852.jpg 4 422 422

Románový debut oblíbeného herce, scenáristy a režiséra. Neobvyklý vztah Martina a Veroniky trvá s přestávkami několik let. Oba mladí lidé si dopisují ve virtuálním prostoru zvaném Planeta Krypton. Jejich příběh lemují témata jako hledání domova, budící se sexualita, láska a složité rodinné vztahy. Odvážné vysvlékání dětských šatů a cesta k dospělosti jsou vzrušující, ale náročné procesy a Martinovi i Veronice je komplikují jizvy z minulosti. Dali si slib, že naživo se nikdy nepotkají. Dodrží ho?... celý text

Nomia
12.06.2022 4 z 5

"Nikdy se nepotkáme, nemáš se čeho bát. Všechno je dovolený."

Říká se, že internet snese vše, můžeme si hrát na to, že jsme to, co nejsme, ale můžeme i odhalit svoji duši do naha.
Planeta Krypton je oboje. Každý přece toužíme najít nějaké útočiště a spřízněnou duši a přes drát je to mnohdy jednoduší. Na povrch často vyplave i to nevyslovitelné.

Nečekejte jen obyčejnou love story ve stylu - Žijeme online, myslíme online, milujem online, skončíme offline. Tohle je spletitý příběh plný šrámů na duši.

"V setkání s přeludem jmenem Martin se skrývalo nebezpečí, že by mohl zmizet a přestat pro ni v životě znamenat to, co dosud. Být možností, že v té jediné místnosti, kde se svítí, bude i teplo. Dokud věřila, že taková místnost na světě je, mohla se k tomu upínat."

nikollne
08.06.2022 5 z 5

Knihu Přitažlivost planety Krypton jsem přečetla jedním dechem a ještě několik dní po dočtení knihy ve mně příběh stále zůstává. Vyprávění z pohledu hlavních postav Veroniky a Martina bylo natolik autentické, že jsem se do obou postav naprosto vžila. Během čtení se mi emoce střídaly jako na horské dráze a já jsem s postavami zažívala všechny starosti i radosti. Kniha otevírá velmi citlivá, intimní, vážná a těžká témata. Příběh Vás zároveň neustále překvapuje a vždy, když začnete mít pocit, že tušíte vývoj, tak přijde něco neočekávaného.
Kniha je dechberoucí a naprosto Vás vtáhne do děje a osudů hlavních hrdinů. Já mám po přečtení chuť si lehnout na Piarisťák, zaposlouchat se do zvuku přijíždějícího vlaku z lesa na Vlčkově nebo se projít kamennou chodbou v Kremsmünsterském gymnáziu, a především si také vytvořit takovou svojí vlastní planetu… Román Jiřího Mádla jen dokazuje, jak multitalentované osobnosti u nás máme a já se už těším na jeho další knižní výtvor. :-)

terryaknihy
06.06.2022 5 z 5

Knihu jsem dočetla včera a stále ve mně velmi rezonuje. Snažím se vymyslet nějaké kloudné shrnutí, které by vás na tuto nádhernou knihu nalákalo, ale když se vracím zpátky do jejího příběhu, tak začínám znovu natahovat k slzám...
Příběh Martina i Veroniky je naprosto odlišný, ale přesto je pojí zajímavý vztah, kdy si prostřednictví Xchatu vytvořili bezpečné místo pro svěřování svých problémů. V příběhu postupně sledujeme, jak se na nich podepisuje čas, jak se u nich střídají partneři a jaké zažívají strasti v rodinných situacích. Kniha mě v několika částech rozbrečela a Jirka má u mě obrovskou poklonu, protože se věnoval spoustě těžkých témat a přesto to zvládl naprosto bravurně zpracovat. Pro ty postavy budete dýchat a budete jim přát, aby se na ně usmálo štěstí.
Dovolím si trochu oponovat tady k jednomu komentáři, rozhodně mi kniha nepřišla, že by byla oddechová. Jakmile si během pár stran zvyknete na Jirkovo psaní, tak si nemáte čas oddychnout. :)
Je to neskutečně reálný lidský příběh, který se mě velmi dotkl a myslím si, že si v této knize každý něco najde. Velmi bych si přála, abyste dali knize šanci, protože tohle je jedna z českých knih, které si místo ve vaší knihovničce zaslouží.
ZE SRDCE..... :)

SSTknihy
03.06.2022 4 z 5

Veronika i Martin si do života nesou vážně pěkný ranec problémů. Oba hledají cestu k tomu, co od života, druhých i sebe navzájem chtějí a čekají, co dokážou a kam až sahají jejich osobní hranice supermanství. Virtuální prostor planety Krypton tu ani tak nefunguje jako bezpečné místo, kde je pod rouškou anonymity dovoleno vše, jako spíš katalyzátor a odrazový můstek k více či méně odvážným činům v reálném životě. Po trochu pomalejším začátku se jednotlivé střípky příběhů začnou hezky skládat dohromady a vy se přistihne, že doufáte ve šťastný konec navzdory vědomí, že život opravdu není peříčko. Ale stojí za to nevzdávat se.

jitka3027
23.05.2022 5 z 5

Příjemná oddychovka, četlo se samo :) zajímavé postřehy, nevšední situace. Doporučuji.

partnerské vztahy milostné romány dospívání

Autorovy knížky

Jiří Mádl