Příšerná teta

Příšerná teta https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255540/mid_priserna-teta-bqg-255540.jpg 4 173 40

V roztomile ztřeštěném, potrhle humorném a přitom dojemném příběhu napsaném dnes již veleslavným Davidem Walliamsem vystupují opět velmi svérázné postavy, počínaje tlustou tetou Albertou a jejím domácím mazlíčkem sovou a kominickým duchem a bývalým sluhou gibonem konče. Teta Alberta je posedlá hrou zvanou blechy a prohrála v ní už všechny peníze. Není divu, že má spadeno na bohatství své mladinké neteře Stelly, univerzální dědičky saxbyovského panství. Otrlá tetička se ve své touze po majetku nezastaví před ničím. Ale Stella je rozhodnutá se bránit. A na své straně má velmi neobyčejného, třebaže trochu zlomyslného pomocníka...... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Slovart (ČR) , Argo

Awful Auntie , 2014

wiix
25.05.2018 3 z 5

Po knihách tohto autora vždy siaham pre jeho vtip o poučenie (a pretože deti sú z neho namäko). Ni zrovna kniha o tete Alberte bola viac creepy a krvilačná, ako zaujímavá či poučná.

DracoMalfoy
29.03.2018 1 z 5

Moc se mi nelíbila. Kniha je dost morbidní, ale to by mi nevadilo, jen kdyby nebyla psaná stylem pro děti a krátká a naopak je dost dětská, což by mi též nevadilo, jen kdyby nebyla natolik morbidní. Takhle mi přijde, že se autor nemohl rozhodnout o co mu vlastně šlo. Úplně ne.

Nalpop
13.02.2018 5 z 5

Přečetla jsem ji za tři dny, je dobře napsaná,napínavá a vtipná.

helusa2
03.01.2018 5 z 5

Přečteno s dětmi před spaním a nutno dodat, že jsem se až divila, že se ani ta nejmladší nebála... Napínavé, strašidelné, místy smutné a dojemné, ale i veselé a bláznivé, prostě Walliams :-)

ToGl
31.12.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale od Davida Walliamse jsou i lepší knížky takže je to takové skoro 3 hvězdy.

Deny95
08.12.2017

Fajn kniha pro děti, občas docela napínavá. Dětem ve družině se moc líbila. Teď jsem zvědavá na ďábelskou zubařku :)

kikiša
23.10.2017 1 z 5

Knížka mě moc nezaujala.

terezka1313
03.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Autor měl příběh dobře promyšlený. Hodně zápletek a zvratů.

sachista
29.07.2017 3 z 5

Zatím nejslabší Walliamsův počin, který jsem četl. Na jeho knihách jsem oceňoval, že je mohou číst malí i velcí, děti i dospělí a všechny knihy měly dojemné vyznění a poučení. U Příšerné tety jsem celou dobu postrádal něco "vyššího", prakticky mě oslovil až epilog a jedna překvapivá pointa, jinak se jedná o průměrný až podprůměrný příběh vyloženě jen pro děti. Doufám, že Příšerná teta představuje výjimku, jež potvrdí pravidlo a další příběhy se vrátí zase do úžasně rozjeté linie.

ZmrzlinaZuz
22.07.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. A velmi mile mě překvapila, i když se mně ji zpočátku nechtělo číst!

Mygli
11.07.2017 4 z 5

Pěkná dětská detektivka, ale od autora asi nejslabší. Kdyby byla tenčí... Děděček je tlustý to jo, ale u něj to nepřekáží... Jinak milé:-)

Eliška_Florbal
14.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha:) řekla bych že od Davida Williamse zatím nejlepší. Byla místy i napínavá a měla zajímavý děj. Doporučuji

Morčička
25.12.2016 5 z 5

Boží kniha, jen mi tam trochu chyběl Rádž. Jinak doporučuji:)

kvetuse3368
06.10.2016 5 z 5

Snažila jsem se číst knihu jako dítě, ale moc se mi libila jako dospělému. Děj tak krásně ubíhal, že jsem konec četla v jednom kusu během noci. Mohu jen doporučit

LenkaKT
28.09.2016 3 z 5

Doporučila mi ji dcera a chápu, proč se ji moc líbila. Napínavý, trochu jednoduchý příběh, vtipný a zlo je nakonec potrestáno.

TerJac
15.09.2016 5 z 5

ANO, ANO, ANO! Opět žádné zklamání, kniha byla krásně napínavá a myslím, že mne oslovila o něco víc než Dědečkův velký útěk, i když je pravda, že Dědečkův velký útěk měl v příběhu větší sociální téma a otázek k zamyšlení, než Příšerná teta. Ale Příšerná teta byla velmi napínavá a skutečně bych řekla, že je to takový správný dětský dobrodružný příběh, ve kterém najdete vše. No prostě Pan autor :-) Kterou knihu od něj koupit ? - s žádnou neuděláte krok vedle :-)

Jediná kritika na knihu - kde byl tentokrát Rádž se svým super obchůdkem ? :-D

Vali25
28.08.2016

Chtěla bych se zeptat těch, co četli Příšernou tetu i Dědečkův velký útěk, co se jim, víc líbilo, chystám si koupit jedno z toho a nemůžu se rozhodnout (nepište prosím, že si mám koupit obojí)

I_love_books
20.02.2016 4 z 5

Zajímavá a vtipná kniha, která se čte velmi lehce. Osobně jsem zvyklá na knihy mnohem vážnější a složitější, o to více ale oceňuji tuto knihu, protože je vhodná pro uvolnění a pobavení. Určitě jsem četla mnohem lepší knihy, i tato je ale dobrá.
Mohu doporučit jako pohádku před spaním nebo četbu pro uvolnění a pobavení, možná i nějaké menší poučení.
Knize dávám čtyři hvězdičky, není potřeba hledat v ní nějaký hlubší význam.

veronika0378
30.12.2015 5 z 5

Vtipné, napínavé a dobře čtivé. Jako obvykle byla knížka hodně vtipná a nápaditá, možná by se mi tam ale líbilo i trochu víc vážnosti. Jinak byla moc hezká

Tyto
15.10.2015 odpad!

I mistr tesař se někdy utne...