Zátiší

Zátiší https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195276/bmid_zatisi-GQx-195276.png 4 864 864

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví, že i ta nejidyličtější místa na zemi mívají svá nebezpečná tajemství. „Na vraždě je zvláštní, že bývá spáchaná často desítky let předtím, než k ní skutečně dojde,“ říká gurmán Gamache a čtenáře čeká vskutku vybraná literární hostina. V pravém i přeneseném slova smyslu. „Hvězdný debut“ – tak označili v Kirkus Reviews tuto detektivku, úvodní z dnes již devítidílné série vycházející ve 20 zemích, mnohonásobně oceněné (Agatha Award, Edgar Award, Barry Award, Anthony Award) a pravidelně zařazované mezi top tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon). A časopis Booklist dodává: „Knižní klenot…“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Still Life , 2005

David_Vesely
11.07.2016

Opravdu skvělá detektivka - příjemně oddechová a nijak těžká na čtení. Hodnotím 5 hvězdničkami.

Kátice
13.06.2016 3 z 5

Knížka se mi celkově líbila pro svoji atmosféru a klid, který na mně vždycky při čtení přešel. Nebylo pro mě hlavní, abych už už věděla, kdo vraždil, ale spíš jsem si užívala tu náladu při čtení. Ze začátku jsem se tedy musela trochu srovnat s hlavními postavami, jejichž skladba je dost netypická, ale zvykla jsem si.

renefer
08.04.2016 4 z 5

Mně se to celkem líbilo. Zajímavá zápletka, pachatel ne tak úplně neodhalitelný, místy jsem se i zasmála. Někdy bych chtěla vidět ty kresby. Největší problém vidím ve formátu knihy, je opravdu dost těžká a velká a pro nás co čteme cestou do/z práce je i tohle důležité.

Andy6
25.02.2016 5 z 5

Pěkná detektivka. Jak už tady někdo napsal podobná Vraždám v Midsomeru. :-) Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala v lidech, ale pak už pohoda. Doporučuju.

Marthas
21.02.2016 2 z 5

Přestože jazyk knihy je dobrý ( neříkám vynikající, místy jsem totiž měla pocit, že to po sobě překladatelka nečetla "tiše mluvil muffiny" atd.)
Tak se mi od poloviny knihy, začala zajídat... Posuďte to sami ale mně se toto dílko zdálo lehce bizarní až přehnané a právě pro tu bizarnost se mi nelíbilo...
Také mi přišlo, že se autorka až příliš inspirovala tím slavným seriálem Vraždy v Midsommeru a to ve více ohledech...

pedi
16.02.2016 3 z 5

Nedala jsem žádnou hvězdičku ,protože jsem to po třetím pokusu začíst se do děje vzdala.Zdálo se mi to hodně těžkopádné.Mrzí mě to když tu čtu kladné komentáře.Snad někdy příště mi tato četba padne.

Alchemilla75
16.02.2016 4 z 5

Příjemná kniha, spíše pro odpočinkové, pohodové čtení. Kdo hledá v detektivkách neustálé napětí, zvraty a nepředvídatelnost děje, ten bude asi zklamaný. Pokud ji budete číst před spaním, rozhodně budete spát klidně ;)

gad
15.02.2016 5 z 5

Touhle milou knihou jsem byl nadšen.
Půvabný příběh, klidně plynoucí vyšetřování vraždy staré malířky Jane. Kdo mohl mít zájem na smrti této dámy, navíc v městečku, kde se všichni znají? Městečko Three Pines ležící na samé hranici mezi Kanadou a Spojenými státy se tím pádem stává dočasným domovem pro tým kriminalistů z Vancouveru. Vedeni stárnoucím vrchním inspektorem Gamachem se pomalu prokousávají až k samotné pravdě. Přestože je vyšetřována vražda, je tato kniha takovým milým pohlazením. Uprostřed dnešní uspěchané a akcí nabité doby se v Three Pins jakoby zastavil čas. Dokonce i Jane kdosi zastřelil šípem, což je dnes značně neobvyklé. Kdo byl tímto novodobým záporným Robinem Hoodem? Kdo si knihu přečte, ten se pravdu dozví.
Milou zprávou je, že autorka vydala další svoji knihu a já už ji mám ve své knihovně.

miloslav0399
17.01.2016 3 z 5

Klasicky komponovaná detektivka plynoucí stejně klidně jako život v kanadské vesnici, která není ani na mapě. Agathu Christie mi to zas až tolik nepřipomínalo, to spíš Vraždy v Midsomeru. Bohužel mi ale nikdo z trojice vyšetřovatelů nebyl moc sympatický, je to divná parta. Vysloveně mi např. vadilo, že když vrchní inspektor potřebuje prozkoumat tajemný dům, čeká s tím tak dlouho, až mu to soudce zakáže. A ani pointa mě moc nepřesvědčila. Možná ale časem zkusím další knihy této autorky, které by snad měly být lepší.

woodward
11.01.2016 5 z 5

Tahle knížka mi udělala radost, Konečně zase jednou někdo napsal detektivku, kde všechno není hnusný, černý a surový. Detektiv je chytrej, stejně jako konečné řešení záhady, postavy jsou zajímavý - včetně té potroublé policejní nešťastnice, která si každou chvíli ukopne palec, ale i ty její kopance posouvají případ k vyřešení. A jestli kanadskej venkov vypadá takhle, líbilo by se mi tam.

Veru_92
11.01.2016 4 z 5

Muj prvni knizni vanocni darecek precten. No.. Nesbø to neni :D Ale stotoznuji se s ostatnimi, ze je to mila detektivka ve stylu H. Poirota v roztomile vesnicce o peti az sedmi lidech. Akorat to na moc dilu asi nebude, kdyz pokazde zabijou jednoho. Takze prijemne cteni, ke konci dost napinave, v opravdu krasnem prostredi.. Ale co si budem povidat.. Trosicku mi tam chybela brutalita, chladnokrevnost a spousta krve a nechutnych scen :D

vyvodka
11.11.2015 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale potom už fajn počtení. Moc se mi tahle knížka líbila, zajímavé prostředí kanadského venkova, napínavý děj až do konce, sympatický inspektor. Doporučuji těm, kteří mají rádi klasické detektivky a nebudou postrádat to, že knížka není plná zvráceností a brutality. Dávám 4 hvězdičky a věřím, že další detektivky paní autorky Louise Penny budou za 5 hvězdiček.

kika 13
21.10.2015 5 z 5

Doporučuji napínavé a až do konce jsem nevěděla kdo je vrah.Můj odhad nevyšel.

guru
08.10.2015 4 z 5

Veľmi rozvláčny úvod, neskôr ale zaujímavé postavy, vyšetrovanie na štýl Poirota a zaujímavé vyvrcholenie.

Dousabel
17.09.2015 4 z 5

Strašně milá, inteligentní a laskavá detektivka:) Vrchní inspektor Gamache je opravdu dokonalou kombinací Poirota, Columba a Barnabyho a celá ta jejich vesnička mi vůbec strašně připomínala Midsomer :o) Musím říct, že po všech těch severských krimi mi ty hektolitry krve ve sněhu a miliony znetvořených mrtvol vůbec nechyběly:) Právě naopak jsem si čtení Zátiší užívala a představovala si, jak s nimi sedím u Oliviera a Gabriho, cumlám ty jejich sladké fajfky a dumám, kdo je v tomto příběhu vlastně vrahem :)

zde.rec
15.08.2015 4 z 5

Klasická, příjemná, pohodová detektivka.

sabca
22.07.2015 5 z 5

Tak tuto knihu jsem po přečtení pár stránek, chtěla odevzdat do knihovny nedočtenou. Pak jsem si tady přečetla komentáře a řekla si, že to ještě zkusím. Vůbec toho nelituji. Kniha se potom četla moc pěkně. Já na rozdíl od jezinky19 netušila, kdo za vraždou stojí. Proto tom pro mě byla napínavější a knihu jsem přečetla ze necelé 3 dny. Milovníkům klasických detektivek doporučuji

jezinka19
09.05.2015

Kniha mi připomíná knihy od Agaty Christie- detailní popis prostředí, osob. Autor si mistrně hraje s jazykem, moc se mi líbil i překlad do čj ( díky za kvalitní překladatele). Příběh mě držel a nepustil. Je pravdou, zhruba v půlce jsem již tušila, kdo za tím vším je, ale rozhodně nevadí...Celkově je kniha velmi příjemná a po jejím přečtení jsem neváhala a přečetla i další příběh.

luci75
06.05.2015 2 z 5

Taková normální detektivka, kterých je spousta. Četla se dobře, ale asi do poloviny knihy děj vázl a někam se pohnul až téměř ke konci. Více mne zajímalo co se skrývá za zdmi domu zavražděné, než to kdo ji zavraždil. Ale alespoň měla kniha překvapivé rozuzlení.

Dani3
13.04.2015 2 z 5

Příběh z malého městečka, kde všichni ví o všem a o všech, ale přitom je toho ještě mnoho skryto. Rozvážný inspektor Gamache vyšetřuje vraždu a postupně odhaluje veškerá tajemství místních obyvatel.

Kniha má velmi detailně propracované postavy i děj, ale chybí tomu jiskra. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Celý příběh byl hodně pomalý a rozvláčný, asi až tak posledních šedesát stránek bylo lepších. Je to průměrná detektivka a další díly si asi nejspíš nechám ujít.