Zátiší

Zátiší https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195276/bmid_zatisi-GQx-195276.png 4 862 279

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví, že i ta nejidyličtější místa na zemi mívají svá nebezpečná tajemství. „Na vraždě je zvláštní, že bývá spáchaná často desítky let předtím, než k ní skutečně dojde,“ říká gurmán Gamache a čtenáře čeká vskutku vybraná literární hostina. V pravém i přeneseném slova smyslu. „Hvězdný debut“ – tak označili v Kirkus Reviews tuto detektivku, úvodní z dnes již devítidílné série vycházející ve 20 zemích, mnohonásobně oceněné (Agatha Award, Edgar Award, Barry Award, Anthony Award) a pravidelně zařazované mezi top tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon). A časopis Booklist dodává: „Knižní klenot…“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Still Life , 2005

iveetka
27.09.2019 2 z 5

Jedno velké zklamání. Kniha se vlekla a do čtení jsem se opravdu nutila. Knižní postavy a zápletka byly nezáživné.. Dám autorce ještě šanci a zkusím druhý díl.

Princezna_V
01.09.2019 3 z 5

Umělecké prostředí a zápletka mě nijak zvlášť nezaujaly, zbytečně rozvleklé...

Trina1
10.08.2019 3 z 5

Knížka mě zpočátku moc nebavila. Ale bylo mi doporučeno vydržet, a tak jsem vydržela. Nicméně děj byl až do konce knihy stále stejně zdlouhavý a rozplizlý. Čekala jsem, že aspoň konec to zachrání, ale žádné překvapivé rozuzlení se nekonalo, bylo to celé strašně nudné. Nejdřív jsem si myslela, že dám šanci druhému dílu, ale asi od tohoto záměru upustím.

Restang
14.07.2019 3 z 5

Tak byla to taková pozvolná milá detektivka, což jsem očekávala. Trochu jsem měla problém s tím, že mě tolik nevtáhla do děje. Nicméně ten jiný styl detektivky je zajímavý a dám šanci dalšímu dílu a uvidím.

mataj
04.07.2019 5 z 5

Velice milá detektivka, která mi trošku připomínala styl psaní A.Christie. Děj plyne pomalu, klidně ale není vůbec nudná. Sympatický hlavní detektiv i ostatní postavy, příjemné prostředí venkova a několik zajímavých myšlenek... Určitě se pustím i do dalších knih :)

eva.haf
04.06.2019 4 z 5

Tento styl detektivek je můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem autorku objevila a že je tak plodná. Těším se na další příběh.

HanWali
11.05.2019 5 z 5

Kniha se mi četla skvěle , byla pro mě první od této autorky, taková klidná a přitom velmi poutava ,mohu jen doporučit

harena
08.05.2019 5 z 5

Příjemná, čtivá, milá a lidská kniha. Pohodové a odpočinkové čtení, nejsou tu brutality a nechutnosti, LP šikovně stupňuje napětí, detektiv Gamache je chytrý a sympatický a městečko Three Pins je v krásné krajině, že by tam člověk chtěl i žít. Moc pěkné, výborný příběh pro milovníky klasických detektivek.

Mája777
06.05.2019 5 z 5

Inspektor Gamache bude asi další z mých oblíbenců. Jeho klid a nadhled je odzbrojující. Jdu číst druhý díl.
ČV 2019: kniha od ženské autorky s hlavní mužskou postavou.

danima3
04.05.2019 5 z 5

Detektivka stylu Agathy Christie, ale mnohem lepší. Kniha na dovolenou nebo chvíle klidu.

Ala787
15.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od Louise Penny. Líbila se mi. Přečetla jsem ji během 3 večerů a oblíbila si jak vrchního inspektora Gemache, tak i kanadské prostředí. Jsem velká čtenářka Poirot a Marplová, tak jsem ráda, že mám někoho dalšího, s kým je mi dobře. Trochu mi připomíná Maigreta. Už se těším na další díl.

Nočnípták
12.04.2019 5 z 5

Po přečtení Nejkrutějšího měsíce jsem musela začít číst tuto sérii od jedničky. Paráda. Inspektora Gamache si nejde nevážit. Profesně i soukromě. Přijde mě jako ze starých detektivek, ale přitom velice moderní. Klidný, přemýšlivý, lidský. Miluje svoji ženu, má rád svou práci a neztrácí víru v lidi.
U některé série přečtu jednu knihu a necítím potřebu ve čtení pokračovat. U této série se nemohu dočkat pokračování.
Zátiší bylo pro mne uklidňujícím zážitkem a zastavením v rychlosti uplývajících dní.

Obálka je nádherná, jenom ta placka bestseller mě tam štve.

Kačaba79
01.04.2019 4 z 5

Krásná detektivka. Skládání ze střípků informací bez potoků krve. Vše plyne v poklidném tempu. Uklidňující čtení, i když ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst.

Miška.Miška
25.03.2019 4 z 5

Strašně jednoduchá detektivka a v tom je její kouzlo. Těším se na další

LenkaGonn
18.03.2019 5 z 5

Krásná a čtivá kniha. Nepřestala jsem dokud jsem ji nedočetla. Myslím, že ti co jsou nadšenci do Vražd v Midsomeru, tak jsou určitě i fandové Luise Pennyové. Rozhodně jsem se nenudila, Bylo to pohodové čtení a inspektor je rozhodně sympaťák. Jediný kdo mě ta opravdu štval byla jeho kolegyně, která neměla vůbec žádnou snahu a chovala se opravdu na pěst, ale jinak jsem rozhodně fanoušek.

miša63
12.03.2019 4 z 5

Kniha se pěkně četla, i když detektivka, bylo to pohodové čtení.

Hospodyňka
10.03.2019 5 z 5

Je to taková malebná detektivka. Můžete si při ní dát i ten zmiňovaný croissant se šunkou uzenou v javorovém sirupu, zralým čedarem a doplněný medovo-hořčičným sirupem. Prostě je to takové myšlenkami protkané, ale přitom neskutečně poutavé čtení.

Costanzo
05.03.2019 4 z 5

Jako ostřílenému fandovi krimi mi to připadlo hodně pohodové. Na druhou stranu dokáži ocenit fakt, že se v knize objevují zajímavé myšlenky, sbírají se střípky a maličkosti, které ke konci vytvářejí jednotný obraz. Za mě to bylo dobré a stylem přirovnávám k novodobé A. Christie.

moudivlacek
04.03.2019 4 z 5

První setkání s autorkou se docela povedlo. Sice jsem ze začátku nevěřila v moc dobrou detektivku, ale rozjelo se to, takže začátek prostě vydržte, a pak budete mile překvapeni. Není to o žádných super střílečkách a krvavých scénách, ale o dedukci, skládání střípků důkazů, pozorování a všímání si maličkostí, které pospolu nabývají velké váhy.
A také tu je detektiv Gamache, který si mě svou povahou a vstřícností ke svým podřízeným získal, na druhé straně je tu mladá praktikantka, která místo aby se učila od "mistrů svého řemesla", si myslí, že ví vše, a také podle toho dopadne.
Rozhodně zkusím i další díl série.

ZuK1
02.03.2019 3 z 5

I když jsem ze začátku měla trošku problém se do knížky začíst, je to taková příjemná pohodovka a určitě vyzkouším i další díly série.