Ráj mrtvých dětí

Ráj mrtvých dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388624/bmid_raj-mrtvych-deti-xuy-388624.jpg 3 333 109

Sebevražedné oběti z ideálních rodinných poměrů nevysvětlitelně končí své životy. V kulisách německého maloměsta se začnou množit záhadné, téměř rituální sebevraždy mladých lidí z jedné diecéze. Inspektorka Anna, která překonává životní krizi, je najata knězem a církevním vyšetřovatelem, aby objasnila důvod těchto činů. Anna je krásná, emancipovaná mladá žena s velmi odtažitým vztahem k církvi a smutnými vzpomínkami na ztrátu dítěte. Těžko překonává traumata prožitá při službě u policie, ale i přesto nachází přátele a smysl své práce. Na pozadí kalných podzimních dnů, zastrčených skladů a neustále hrozícího nebezpečí se pohybuje dvojice se statečnou vytrvalostí. Navíc vlivem přepadení a ohrožení života se mezi nimi začne vytvářet křehké pouto. Objeví se další kriminální čin, zneužívání dětí. A co hůř? Stopy vedou opět k církvi. Překvapivé rozuzlení odhaluje otřesné souvislosti zmanipulovaných smrtí mladých lidí. A na konci, po sérii děsivých zážitků bez oddechu, dva lidé nacházejí ve všem smysl a čistotu.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká
Vydáno: , Vendeta

Wo die toten Kinder leben , 2013

ŠárkaK.17
17.02.2020 2 z 5

Žádný zázrak, nic světoborného, ale jako oddechová četba to celkem šlo. Jazykovou stránku českého překladu raději snad bez komentáře :(

Polinka92
14.02.2020 3 z 5

Čekala jsem od toho víc. Nebylo to nejhorší, ale nejsem si jistá, zda mě to zaujalo na tolik, abych se k tomu znovu vrátila.

andulka1406
31.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Církevní tematika byla zajímavá, ale přišlo mi, že se tam nic moc nedělo. Konec byl velmi useknutý. Další díl si přečtu a celkem mě zajímá, jak to bude mezi Pavlem a Annou.

lupo
30.01.2020 4 z 5

Za mě hodně povedená knížka, jen ten konec trošku useknutý.

lenkaabooks
23.01.2020 3 z 5

Spojení církve, rituálních sebevražd, zneužívání dětí - to znělo zajímavě. No, kniha byla čtivá, na jedno odpoledne. Ovšem konec mě na zadek neposadil, spíše jsem zklamaná. Spousta věcí byla jen nakousnutá, tak snad v příštím díle.

Laduš94
03.01.2020 1 z 5

No, tak tohle ne. Dočteno z "povinnosti" a taky proto, že jsem trochu doufala, že konec tu nudu nějak zachrání a že se aspoň na konci dočkám nějakého napětí. Nicméně lituju času, který jsem mohla využít na čtení lepších knih. Hvězdička za úplný začátek, ten byl fajn.

smejkalova.m
02.01.2020 3 z 5

Upřímně, od knihy jsem moc nečekala, tak jsem ani nebyla zklamaná, když mi to nedala. Pokračování si přečtu, ale rozhodně to není nic z čeho bych si sedla na zadek, ale zas musím nechat, že kniha je čtivá a měla jsem ji přečtenou za odpoledne.

Verida
27.11.2019 2 z 5

Čekala jsem víc ale jako oddychovější čtení docela fajn....

pastelka53
16.11.2019 3 z 5

No, žádná hitparáda, ale na večerní čtení postačilo. Spojení církve, pedofilie a sebevražd - mohl z toho být trhák a na místo toho jsme dostali fádní a vcelku nudný příběh.
Vyšetřování šlo až moc lehce, žádné zádrhele, ale až příliš fyzických napadení od zlých "strýčků".
Zabíhání do minulosti Anny .. na co něco nakousnout a nedokončit? Dozvěděla jsem se toho až příliš málo a má zvědavost nebyla vůbec uspokojena.
Až moc povyku pro nic...

muchomurka
18.09.2019 3 z 5

Nejdříve jsem si musela zvyknout na celkem strohý styl vyprávění. Potom už jsem knížku přečetla rychle, na to že byla nemastná neslaná. Vyšetřování celkem dobré, sice šlo všechno jako po másle, ale aspoň to nenatahovalo zbytečně příběh. Co mi hodně vadilo byly náznaky na minulost Anny a ten useknutý konec. To si rozhodně zasloužilo o kapitolu navíc, přijdu si ošizená. Navíc vraha jsem si tipla (správně) tak v půlce knížky. Celkově se to dalo, ale je to ten typ knížky, u které si říkám, že jsem místo ní měla číst nějakou jinou, lepší. Druhý díl už nezkusím.

WowKokinko
10.09.2019 2 z 5

tuto knihu nejvíce vystihne rčení mnoho povyku pro nic :( já byla zklamaná

monci6485
18.08.2019 5 z 5

Tyhle knihy o církvi mám ráda. Žadné zbytečné modlení, rovnou k věci..

Katulinka69
15.08.2019 1 z 5

Tak za mě tedy opravdu zklamání,kniha mě vůbec nenadchla. Více než detektivka mě bavila jako román. Žádné napětí, akce, drama a brzy mi došlo kdo za vše může.

veronika3141
30.07.2019 4 z 5

Celkem zajimavy pribeh,rychle jsem mela precteno :)Za me doporucuji :)

Sajmonik
02.07.2019 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Sama o sobě má nějaké mouchy, málo propracovaný dej, podivný závěr.... Osobně, ale nemohu říct, že bych se u čtení této knihy nebavila. Děj i když nebyl moc napínavý tak tam bylo několik zvratů.

Mišutamyš
27.05.2019 1 z 5

Tedy tohle nebylo dobré. Kdybych měla hodnocení shrnout do jednoho slova, pak by to bylo slovo POVRCHNÍ. Celé. Nepropracované - děj i postavy. Zajímavý námět, ale kniha ve výsledku úplně o ničem. Pro mě zklamání, na další knihu od této autorky to bohužel nevidím.

Beky
19.05.2019 2 z 5

Četlo se to dobře ...
Příběh je napsán čtivě, nicméně je to lehce "o ničem". V podstatě se nic nedělo ... žádné napětí se taky nekonalo ... a ten konec - WTF?

ZimníLidé
19.05.2019 5 z 5

Církev má jistě radost z této knihy :D Mně se na rozdíl od většiny kniha moc líbila.Ve finále se vyšetřují dva případy místo jednoho.Za mě velice pěkná kniha s dobrou zápletkou se zvláštním koncem.

Darami87
19.05.2019 4 z 5

Detektivka která extra nenadchne, ani neurazí. Dobře se četla, jen chování hlavních postav mi občas přišlo naprosto absurdní. Člověk nemusí být zrovna ostřílený detektiv, aby mu v jistých situacích došlo, že by se měl chovat trochu obezřetně. Pachatele jsem celkem rychle prokoukla. A konec mě dost zklamal. Přišel mi odfláknutý, jakoby ho někdo prostě usekl.

MMacicekk
26.03.2019 2 z 5

Těšila jsem se na spojení témat zločinu a církve, ale bohužel se mi dostalo příběhu, který je odfláknutý a velmi, velmi povrchní. Chybí propracovanost postav i dějových linek. Autorka se žádnému tématu nevěnovala do hloubky a z toho důvodu není dokončená ani žádná myšlenka. Všechna klišé, která vás v souvislosti s detektivkou či thrillerem napadnou, se v této knize i stanou. Nad přemíře nelogičností v chování hlavních postav, a to i těch záporných, jsem kroutila hlavou a ťukala si na čelo. Na čtenáře vše působí dost neuvěřitelně, a když nevěříte autorovi, je zde něco opravdu špatně. Děj postrádá jakékoliv napětí či jeho gradaci. Konec odbytý a podivně useknutý. Nedoporučuji.