Ráj mrtvých dětí

Ráj mrtvých dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388624/bmid_raj-mrtvych-deti-xuy-388624.jpg 3 333 109

Sebevražedné oběti z ideálních rodinných poměrů nevysvětlitelně končí své životy. V kulisách německého maloměsta se začnou množit záhadné, téměř rituální sebevraždy mladých lidí z jedné diecéze. Inspektorka Anna, která překonává životní krizi, je najata knězem a církevním vyšetřovatelem, aby objasnila důvod těchto činů. Anna je krásná, emancipovaná mladá žena s velmi odtažitým vztahem k církvi a smutnými vzpomínkami na ztrátu dítěte. Těžko překonává traumata prožitá při službě u policie, ale i přesto nachází přátele a smysl své práce. Na pozadí kalných podzimních dnů, zastrčených skladů a neustále hrozícího nebezpečí se pohybuje dvojice se statečnou vytrvalostí. Navíc vlivem přepadení a ohrožení života se mezi nimi začne vytvářet křehké pouto. Objeví se další kriminální čin, zneužívání dětí. A co hůř? Stopy vedou opět k církvi. Překvapivé rozuzlení odhaluje otřesné souvislosti zmanipulovaných smrtí mladých lidí. A na konci, po sérii děsivých zážitků bez oddechu, dva lidé nacházejí ve všem smysl a čistotu.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká
Vydáno: , Vendeta

Wo die toten Kinder leben , 2013

LussyP
09.08.2020 3 z 5

Už dlouho jsem nebyla z knížky tak zklamaná. Tak silné a kontroverzní téma a takhle ho odbýt...
Všechno je popsáno ledabyle, žádné detaily, napětí a ani zhnusení se nekonalo.
3 hvězdy dávám za téma a lehké překvapení posledních pár desítek stran a to, že se nečetla špatně.

Lukeronka
31.07.2020 3 z 5

Čekala jsem od toho víc... bylo to čtivé, krátké, ale ubíhalo to až moc rychle - příběh měl celkem silný potenciál, který byl ale zahozen přílišnou stručností - a to já nemám ráda dlouhé popisy... Ještě se mi nestalo, aby v jedné větě byl někdo skoro znásilněn a v druhé už seděl na kafíčku a přemýšlel, co si dá večer k večeři. Když si na to ale člověk zvykl, tak se to přečíst dalo, nicméně další díl mě neláká.

MarkétaI.
24.07.2020 3 z 5

Kniha se čte dobře. Člověk začne číst a najednou je konec.
Příběh se mi zdál zajímavý, ale bylo to celkem nezáživné. V knize mi chyběla akce, napětí, nějaký zvrat.
Mám stejně pocity jak u druhého dílu.. je to oddechové, ale nudné čtení.

orinka3
10.07.2020 odpad!

Velmi velká prostoduchost. Poněkud mě děsí to, že autorka prý se momentálně věnuje výhradně psaní. A tohle jí lidi kupují? To ji uživí?? Spíš má tolerantního manžela, který je rád, že má doma "spisovatelku". Vždyť je to tak hloupě napsané, že bych to přisoudila nějakému dítěti, které si chce zaprotestovat proti zlu církve. Ani jedna postava není věrohodná, natož sympatická. Spojení "můj malý golfík" je po několikátém výskytu už otravné. Pachatel byl jasný jen co se tam objevil. Pavel se ukazuje jako chrabrý parťák, když je schopen pohybu po naprostém masakru. Další blbiny se mi ani nechce vyjmenovávat. Strašné je to celé a konec ještě horší.

iveta3689
25.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Kniha není špatná, je velmi čtivě napsaná a pěkně odsýpá. Příběh je ale trošku jiný, než jak se tváří. Vyšetřování zločinu je trochu upozaděné, spíš se věnuje tomu, jak se někdo snaží zbavit hlavních hrdinů. Největším překvapením pro mě bylo to, že celá kniha je o jiném, vloženém příběhu. Samotný hlavni motiv by vystačil na 2 - 3 kapitoly.

tygřímáma
19.06.2020 5 z 5

Kniha, kterou mi doporučila moje náctiletá dcera, mě od počátku moc zaujala. Námět velmi zajímavý, rozuzlení překvapivé.

Twinny
16.06.2020 1 z 5

Nápad rozhodně zajímavý. A to je asi tak všechno. Žádné napětí, žádné postavy, které bych si mohla oblíbit. Možná to bylo stylem psaní, který mi absolutně nevyhovoval, ale dočetla jsem to jen proto, abych věděla, jak to skončí.
Pachatele jsem odhadla, když se tam začal objevovat. Jeho motiv ovšem ne. Otázky, které jsem si během čtení kladla, zůstaly většinou bez odpovědi.
Hlavní hrdinka totálně nesympatická. Atmosféra žádná.

Jurfinka
14.06.2020 5 z 5

Moc se mi líbila... Pěkně se četla, konec jsem vůbec netušila

pavlusa025
11.06.2020 3 z 5

Četla se celkem dobře.

annettka1098
17.05.2020 4 z 5

Četla jsem v elektronické verzi a vzhledem k rozsahu jsem ke knize přistupovala spíše jako k povídce. Jako takové splnila má očekávání. Nešlo se pár chyb, ale myslím, že se jednalo spíše o chyby překladu.

pifffka
10.05.2020

Tak to byla slušná blbost.

anája
26.04.2020 2 z 5

Taková normální detektivka, možná kdyby byla víc rozepsaná, i ten konec, mohla být lepší.

ArwenAragorn
26.04.2020 2 z 5

Číst se to dalo, ale - nemám ráda, když jsou zločinci vylíčeni jako naprostí hlupáci, zatímco vyšetřovatelé jsou geniální. Rozuzlení je pro mě velice nevěrohodné, konec velké zklamání. Dost často mě štvaly dialogy. Takže dohromady nic moc.

Péťa087
07.04.2020 1 z 5

Kniha se četla rychle, ale neuvěřitelně se táhla. Čekala jsem nějaké zajímavé vyústění sebevražd. Konec mě dost zklamal. Po dlouhé době jsem narazila na knihu s opravdu slabým příběhem.

ela1972
31.03.2020 5 z 5

Mi se teda kniha rozhodně líbila. Ano, taková jednohubka, ale s dějem, bez hluchých míst a se zajímavým tématem. Musím se poohlédnout po autorčině druhé knize.

Mišeec
30.03.2020 3 z 5

Rychlé čtivo, ale nic, co by mě nějak zvlášť nadchlo. Jeden případ se stočí k druhému a poté se dlouho nic neděje a kdo se těší na pokračování řešení sebevražd jako já, bude koncem navždy zklamán.. nejsem zvyklá na tento typ psaní, autorka vynechává podstaté, podrobné popisy míst. Za mě 5/10.

Johhanka79
24.02.2020 3 z 5

Roztomilá "blbina". Překombinované, přehnané, nedotažené. Nápad, téma dobré, ale tak smutně nevyužité. Ztracený potenciál knížky. Neříkám, že je tahle kniha vyloženě špatná, ale hodně ji do dobré chybí. Pocit jakési lacinosti, béčkovosti a červené knihovny ve mě i po přečtení poslední strany přetrvává. Dávám tři hvězdičky, přečtete rychle, nudit se také nebudete, ale po druhé po této knize nesáhnete. Doporučuji na cestu ve vlaku, na zkrácení dlouhé chvíle.

Ridley
22.02.2020 3 z 5

Taková rychlovka....čte se dobře, příběh také zajímavý, myslím, že neohromí, ale také nenudí....prostě detektivka ke kafíčku na sobotní večer

kachnat
19.02.2020 3 z 5

Odpočinková detektivka, dokonce jsme i věděla, kdo je vrah :-) Příjemně se četla.

AmodAvolpok
19.02.2020 4 z 5

Konec opravdu mohl být rozsáhlejší, ale celkově se kniha dobře četla.