Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306376/bmid_prazdne-kreslo-Fjg-306376.jpg 4 1450 231

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný tělesně postižený kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou věrnou spolupracovnicí a milenkou Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil vysoce riskantní operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí s žádostí o pomoc šerif nedalekého městečka, v němž byl zavražděn mladý chlapec a uneseny dvě dívky. Celý případ provázejí velmi podivné okolnosti, a tak se Rhyme s Amélií nechají zlákat ke spolupráci. Proti nim však tentokráte nestojí profesionální zabiják ani geniální psychopat, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný celým městečkem pro svůj vzhled, prazvláštní chování a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun" ani jeho tělesné postižení, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž nespokojuje s rutinním dopadením předpokládaného pachatele a pouští se do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové a nové roztodivné okolnosti zprvu zcela jednoznačného případu. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

Luciga
12.05.2014 4 z 5

Další ze série s Rhymem a další úžasná, detektivka s velkým D. Strhující děj od začátku do konce, v polovičce výrazný zlom. Jsem nadšená, ráda čtu takové knížky. A tak jak se mi v minulé Deaverově knize zdál konec až příliš překombinovaný, tak tady byl snad ještě víc a přesto mi to tentokráte přišlo v pohodě :o).

aannyy
22.03.2014 4 z 5

Občas mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale jinak opět skvělá kniha plná napětí :)

dalia1769
09.03.2014 5 z 5

Skvělá, napínavá, určitě lepší než Tanečník. Nechybí ani překvapivé zvraty, i když některé jsou už na hranici uvěřitelnosti, ale budiž, když se knížka tak dobře čte a udržuje vás v napětí od začátku až do konce... I nové a odlišné prostředí představovalo docela příjemnou změnu.

avel
27.02.2014 4 z 5

Mně se kniha líbila. Šílených zvratů mi nepřišlo více než v předchozích knihách a naopak se mi líbilo, že i velký Rhyme byl v koncích a řešení na základě vodítek nesypal z rukávu jako nějaký klaun :) Obecně knihy od Deavera jsou pro mě čtivé, ale rozhodně žádné literární klenoty :)

Jajulle
20.02.2014 5 z 5

Vynikající thriller, jeden z nejlepších jaké jsem četla. Napínavý od začátku až do konce.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Opět výborný Thriller , příběh se čte sám a to velmi dobře . Nechybí zvraty , napětí . Popis přírody je neuvěřitelně dobrý . Někteří z Vás by našli připomínky , raději se vypnu a čtu . Než hledat chyby , to celý příběh zkazí .

prvně sem četl v roce 2005

konformita
10.02.2014 5 z 5

Pan Deaver nezklamal. Celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je vrah. Skončilo to tak jako vždy. Byl to ten nebo ti, do kterých bych to opět neřekla.

badinka4
01.02.2014 5 z 5

Deaver opět nezklamal

evafort
04.11.2013 5 z 5

Opět skvělá kniha, napínavá a překvapující.

lenocka2013
31.10.2013 4 z 5

Vyborny pribeh.Nemam co vytknut. Drzala ma v napäti.

janina.kub
27.09.2013 3 z 5

tři * jen kvůli konci
jinak by jich bylo více

mfe
17.09.2013 4 z 5

Sachsová a Rhyme jsou vždycky jedničky. Tentokrát však její vysvobození od soudu působí trochu uměle...

sachista
04.09.2013 5 z 5

Měl jsem v srpnu takovou menší čtecí krizi, rozečetl jsem několik knih a nedařilo se mi žádnou dočíst. Tak se mi zase zachtělo sáhnout po Deaverovi a jeho napínavém čtení. Zpočátku jsem měl pocit při detailních kriminalistických tanečcích, že Prázdné křeslo potká stejný osud jako ostatní nedočtené knihy, avšak pak se to pořádně rozjelo a posledních dvě stě stran jsem doslova lítal po řádcích. Pár překvapení a rozuzlení vynikající.

meinita
03.09.2013 4 z 5

trochu se odklání od deaverovy klasiky, přesto příběh mne upoutal. přečetla jsem téměř najednou :)

bobina58
22.08.2013 4 z 5

Napínavá od začátku ,jako vždy od tohoto autora.

derminator
11.07.2013 4 z 5

Skvělá kniha sice ten konec už je takový hodně neuvěřitelný ale jinak velice čtivá a napínavá kniha dávám 70%.

miskamsk
25.06.2013

Závěr možná trochu překombinovaný, ale stále ještě kniha, která vám nedá odpočinout. V dobrém slova smyslu :-))

jarin58
08.06.2013 3 z 5

Trochu zklamání,zbytečně se děj utápí v neuvěřitelných kombinacích.

Dan
15.05.2013 3 z 5

Příběh se mi zdál příliš překombinovaný. Některým zvratům (a pár jich bohužel bylo) jsem prostě nevěřil. Například představa, že v tom jela i postava, která byla nedopatřením zastřelena, mi přišla opravdu nesmyslná... jako celek však měla kniha i dobrá místa, takže celkově hodnotím za 3.

Evickar
26.03.2013 3 z 5

Tenhle díl mě po Sběrateli kostí a Tanečníkovi opravdu dost zklamal. Hlavního padoucha představuje 17lettý kluk s akné a neopětovanou láskou, jehož se všichni strašně moc bojí (dokonce i Lincoln Rhyme, což mi přišlo docela směšné, vzhledem k tomu, proti jakým zabijákům musel bojovat v předchozích dílech). Díl není špatný, ale prostě mě už ve třetině přestal bavit a stále se nemůžu přes něj prokousat. Tenhle díl mi přijde jako průměrná detektivka kteréhokoli jiného autora krimi.