Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306376/bmid_prazdne-kreslo-Fjg-306376.jpg 4 1450 231

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný tělesně postižený kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou věrnou spolupracovnicí a milenkou Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil vysoce riskantní operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí s žádostí o pomoc šerif nedalekého městečka, v němž byl zavražděn mladý chlapec a uneseny dvě dívky. Celý případ provázejí velmi podivné okolnosti, a tak se Rhyme s Amélií nechají zlákat ke spolupráci. Proti nim však tentokráte nestojí profesionální zabiják ani geniální psychopat, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný celým městečkem pro svůj vzhled, prazvláštní chování a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun" ani jeho tělesné postižení, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž nespokojuje s rutinním dopadením předpokládaného pachatele a pouští se do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové a nové roztodivné okolnosti zprvu zcela jednoznačného případu. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

Mikako
24.12.2016 5 z 5

Každá kniha s Lincolnem Rhymem, kterou jsem dosud přečetla, mě utvrzuje v tom, že Jeffery Deaver je geniální mistr svého řemesla! Tolik zvratů v jedné knize...
Vůbec jsem neměla problém se začtením, kniha mě vtáhla od první stránky a nepustila mě až dokonce. Děkuji za to!

Majkrofon
23.12.2016 4 z 5

Ďalší Lincoln Rhyme, opäť vynikajúci záver plný zvratov, bohužiaľ začiatok sa trošku vlčie a nie vždy je to až také pútavé čítanie, preto len 4 hviezdy. Ale kvalitné čítanie, to každopádne.

katka_dv
17.12.2016 4 z 5

Detektivka by šla rozdělit na části:
1. úvod (příjezd do nemocnice – odjezd z nemocnice – seznámení se z hlavními hrdiny);
2. chvílemi občas nuda (močál – bažina – řeka – les);
3. závěr (zvrat – další zvrat – ještě zvrat – happy-end).

hana4834
10.12.2016 4 z 5

není nad lincolma ten vždy vše vyřeší

frkotik
28.11.2016 5 z 5

Teda já jsem byl po dočtení (dnes ve dvě ráno) naprosto nadšenej, třetí dil Rhyma je zatím naprostá jednička a okamžitě se jdu pustit do dalšího dílu :) Všechny postavy, které jsem podezříval, byly nevinné a naopak a tak by to mělo asi být :o) Jen ti sršni, z toho jsem měl husí kůži...

ODINEK
21.11.2016

Moje první kniha od tohoto autora a nevim, nevim. Přečetla jsem 100 stran a kniha mě zatím nechytla, mám pravidlo 100 stran a pokud mě kniha nechytne, tak ji dávám stranou na později. Tak uvidíme příště.

Nuny
08.11.2016 5 z 5

Příběh je podle mého názoru trochu překombinovaný a je v něm spoustu postav, takže čtení na úseky je trochu složitější. Ale musím opět vyzdvihnout promyšlenost a bezchybnost.

Viviana-Mori
06.11.2016 5 z 5

Zase musím dát plný počet, plné nečekaných zvratů, akce, spoustu zajímavých informací ze života hmyzu a těch hajzlíků tam je teda požehnaně. Celý kraj prolezlý zločincema, to je fakt depresivní. Hlavně že to dobře dopadlo, postavy přežily a tak se můžu těšit na další díly. :)

ovpana
04.11.2016 5 z 5

Super čtení , zajímavý děj udržuje v napětí a dělá knihu dobře čtivou.

DatabazeKnih100
16.10.2016 5 z 5

Opět skvěle vykonstruované a promyšlené do posledního detailu. Musím říct, že jsem podobně uchvácená jako z prvního dílu, možná dokonce o něco málo víc. Kupodivu se mi líbila i ta spousta nových postav a nové prostředí, byla to příjemná změna. Nenudila jsem se ani chvilku. Skvělé!

haWranka
02.10.2016 5 z 5

Tenhle díl byl tak nějak jiný hned z několika důvodů. To nejvýznamnější je asi naprostá změna prostředí a pak taky rozpor v názorech mezi Lincolnem a Amélií. Ale mně se to líbilo mnohem víc než Tanečník. Četla jsem se zatajeným dechem, a mít víc volného času, zvládla jsem knihu na jeden zátah. No, jsem zvědavá na na další díl!

Aniczka
18.09.2016 5 z 5

Deaver opět nezklamal. Super čtení. Napínavé. Chvílemi mrazivé.

dominika2585
17.08.2016 5 z 5

Skvěle vymyšlený příběh, přišlo mi to dokonce o kapku lepší než Sběratel kostí :) Nad událostmi na konci jsem jen nevěřícně kulila oči. Prostě dokonalé zakončení :)

jaja1989
09.08.2016 5 z 5

husty to se jinak neda nazvat proste napinavy az do konce a konec je ten nejlepší .

zpevSusannah
05.08.2016 5 z 5

Deaver, autor píšící neuvěřitelně čtivé a poutavé knihy. Už potřetí mě utvrdil v tom, že s jeho knihou se nikdy nemůžu nudit.
Zápletka propracovaná do každého detailu, člověk do poslední chvíle netuší, co se z toho všeho vyklube.
A přestože mám velkou fóbii z hmyzu, tak výklad chování všech brouků, blanokřídlých a dalších bzučivých i nebzučivých potvor vs. chování člověka mě bavil a dobarvil celý příběh.
Za mě jasných pět hvězdiček.

Lenny33
03.08.2016 4 z 5

Autor píše neuvěřitelně dobré knihy. Vše má propracované do nejmenších detailů a často nevěřícně kroutím hlavou, jak to mohl všechno takhle krásně promyslet a sepsat. Ale opět mě zklamal konec - na mě je to prostě až moc přeplácané a překombinované. Takže nakonec 4*.

KatkaK.
16.06.2016 5 z 5

Veľmi dobrá knižka a záver ako vždy prekvapujúci.

Aymira
14.06.2016 5 z 5

Pro mě ještě o chlup lepší než třeba Sběratel kostí. Příběh odehrávající se po celou dobu v jakémsi zapadákově v Severní Karolíně, kde žije nekonečné množství zakomplexovaných buranů a jeden majetný podnikatel. Různé skupinky lidí hledají ve volné přírodě v močálech jednu dívku a každá z těch skupin má pro její nalezení protichůdné pohnutky. Lidé umírají mrknutím oka, aniž byste to čekali. Prostě přijde rána - bum - a vy ani v první chvíli netušíte kdo koho zastřelil. Na konci onen tradiční mnohonásobný zvrat, kvůli kterému po celou dobu čtení pouze hádáte, kdo že by mohl být tím špatným a o co vlastně všem jde. Výborný thriller!

petrulka
07.06.2016 4 z 5

Tak mě knížka chytila od prvních řádek. Mnohem, mnohem lepší než předchozí díl. Nenudila jsem se ani minutu.

Lu89
19.05.2016 5 z 5

Slabší rozjezd, zato konec naprosto neuvěřitelný, takže nelze jinak, než 5 hvězdiček z pěti.