Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306376/bmid_prazdne-kreslo-Fjg-306376.jpg 4 1450 231

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný tělesně postižený kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou věrnou spolupracovnicí a milenkou Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil vysoce riskantní operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí s žádostí o pomoc šerif nedalekého městečka, v němž byl zavražděn mladý chlapec a uneseny dvě dívky. Celý případ provázejí velmi podivné okolnosti, a tak se Rhyme s Amélií nechají zlákat ke spolupráci. Proti nim však tentokráte nestojí profesionální zabiják ani geniální psychopat, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný celým městečkem pro svůj vzhled, prazvláštní chování a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun" ani jeho tělesné postižení, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž nespokojuje s rutinním dopadením předpokládaného pachatele a pouští se do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové a nové roztodivné okolnosti zprvu zcela jednoznačného případu. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

petrels
04.05.2015 4 z 5

Příběh byl sice napínavý od začátku, ale Deaver již napsal lepší díla.

x-lee-x
28.04.2015 5 z 5

stejně jako první dva díly, byl i tento napínavý až do konce.

Iva B.
20.04.2015 5 z 5

Moje první setkání s autorem a určitě nebylo poslední, těším se až si přečtu další knihy, tahle se mi moc líbila, ale podle komentářů zde, jsou i lepší, takže s chutí do nich.

Darami87
21.03.2015 2 z 5

Z mého úhlu pohledu je toto zatím nejnudnější kniha od Jefferyho, jakou jsem kdy četla.

malvo12
09.03.2015

co sa tyka pribehov s Lincolnom,tak toto bola,asi najslabsia kniha...cital som ju na viackrát,od prvej chvile ma to nechytilo..

Market = )
27.02.2015 4 z 5

Pořád nevím, co je tak strašnýho na tom, od začátku postupně stíhat vraha a nakonec ho bez šílených několikanásobných zvratů skutečně taky dostihnout :-(. Když je to už ve třetí knížce za sebou, už jsou skoro předvídatelný a říkat si "radši nebudu mít nikoho ráda, protože to nakonec určitě bude vrah" mě moc nebaví :-(. A ráda se příště zase vrátím do města, sáhodlouhý popisy krajiny, jílu a zákrutů řeky mě moc nebraly. Ale knížka jako taková mě moc bavila a nemohla jsem se odtrhnout, těším se na další (haha, zejména proto, že ta prý tak šíleně předvídatelně nepředvídatelná být nemá :-)).

domi88
11.02.2015 3 z 5

Místy docela drsné,ale napínák až do konce :) Mám Lincolna a Amélii tak ráda...

kubla111
27.01.2015 5 z 5

Opět skvělá detektivka plná děje, napětí i chytrého myšlení. Jak neuvěřitelné, jak detektiv upoutaný na lůžko, dokáže zaujmout čtenáře svým logickým myšlením, znalostmi a zkušenostmi. A to, že jeho oči na místě činu jsou "ženské", ještě knihu obohacuje.

Nunynka
12.01.2015 5 z 5

Opět mě Deaver dostal. V půlce knihy jsem si říkala,že tentokrát je to jasné a už vlastně vím jak to všechno bylo a znovu jsem naletěla. :-) Prostě je to mistr zápletek a překvapení.

Hlavous
28.10.2014 5 z 5

Výborné čtivá, má první od tohoto autora, už teď jsem zvědavý na další.

technolog
12.10.2014 4 z 5

Záver mi prisel precejenom trosku umely, ale knihy tohoto autora mam hodne rad a jsem zvedavy na další dil...jdu na nej.

Dudu
09.10.2014 5 z 5

Pozor spojler!!! Hmyzoun proti všem. Policisté a Lincoln versus Amélie a Hmyzoun. Banda zabijáků versus Hmyzoun, Amélie a policisté. Zkorumpovaní policisté versus Hmyzoun, Amélie, Lincoln a dobří policisté... Ke konci jsem si už tipoval, kolik zvratů mě asi ještě čeká :-)

Paja Ch.
23.09.2014 5 z 5

Některé situace mi příjdou trošku přitažené za vlasy, ale i tak je to napínavá knížka, kterou nebudete chtít odložit. :o)

Melic
20.08.2014 3 z 5

Opět čtivý díl série o Lincolnovi, ta jedna hvězda dolů oproti Tanečníkovi je za to, že na rozdíl od předchozích knih jsem se přistihl, že pochybuji o vzniklých situacích a jednání osob. Nechci psát konkrétně, ať neprozrazuji děj. I tak můžu doporučit.

rose
04.08.2014 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka napínavá až do konce. Tak jak to má být, padouch byl nakonec vzorňák a vzorňák se ukázal být padouchem. Ale to se dalo čekat. Je to dobré počtení, kde se ani chvilku nenudíte. Hmyzoun je zajímavá postava, a při čtení se vlastně docela nenápadně dozvíme zajímavosti ze života hmyzu. Úplně na konci už mi to teda připadalo hodně překombinované (scéna na operačním sále), ale to asi k tomuhle druhu literatury patří. Určitě jdu do dalších dílů.

Moniisek
07.07.2014 5 z 5

Opět parádní kniha.... nečekané zvraty, vypjaté situace... naprosto mě to pohltilo a hned otvírát další díl :)

IvcaK98
26.06.2014 4 z 5

Tak jako u mě vlna posedlosti Jefferym Deaverem a jeho sérií o Lincolnu Rhymovi přišla, tak po Prázdném křesle taky odešla. Ne že bych se k ní neplánovala vrátit, ale oproti tomu, jak mě pohltil Sběratel kostí a následně i Tanečník (ten dokonce ještě o stupínek víc!), mi přišlo třetí pokračování jako slabý odvar. Musí se nechat, že většina zvratů byla neočekávaná a rozhodně se pořád jedná o nadprůměrně vyvedenou detektivku. Zároveň mě ale čtením doprovázel i jakýsi zvláštní pocit z celého prostředí a hlavně jsem postrádala ten okamžik, kdy do toho prostě spadnete a nevidíte, neslyšíte, dokud se nedozvíte, kdo je vrah nebo jak to celé dopadne. Takže si dávám pauzu a doufám, že v příštích dílech se Deaver opět vrátí k již nastavené laťce.

jane3873
25.06.2014

Vážení čtenáři, měla bych na vás dotaz....našla jsem dvě verze Prázdného křesla, můžete mi poradit jaký je v nich rozdíl krom data vydání?

wally
12.06.2014 4 z 5

Super...až na ty šílené zvraty na posledních 30 stránkách, ale zvykám si... :-))

Heyhey
11.06.2014 4 z 5

Moc se mi líbilo jak si autor se čtenářem pohrává. Nechala jsem si to líbit...