Ve slepé uličce

Ve slepé uličce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207122/bmid_ve-slepe-ulicce-207122.jpg 4 339 64

To léto patří k nejteplejším, jaká ve Švédsku lidé pamatují. Komisař Wallander se chystá na dovolenou s novou ženou, která se objevila v jeho životě, a doufá, že to jeho vzpurná dcera a stárnoucí otec nějak zvládnou bez něj. Jenže letní pohoda nemilosrdně skončí, když se před jeho očima upálí v řepkovém poli mladá dívka. Krátce nato udeří vrah, jehož bestialita nezná mezí. Za oběť si vybere bývalého švédského ministra spravedlnosti. Brzy se však ukáže, že zavražděný je jen první z řady obětí sériového vraha… Jaké je spojení mezi ministrem v penzi, úspěšným galeristou a obyčejným zlodějíčkem? Proč vrah oběti skalpuje? Kolik jich ještě bude? A kdo byla upálená dívka? Wallander usilovně hledá odpovědi a především toho, kdo má ta zvěrstva na svědomí. Nemá přitom ani tušení, že vrah je blíž, než by si přál.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Villospår , 1995

denib
23.12.2016 5 z 5

Já mám prostě moc ráda detektivy, kteří hodně přemýšlejí a neradi střílí. A obzvlášť když jsou napsaní takto čtivě. Sice jsem dlouho předem věděla, kdo je vrah, ale to nezabránilo tomu, aby mě konec alespoň trochu nepřekvapil. Moc hezké.

PetK
05.12.2016 4 z 5

Mankell drží stále nadprůměrný standard, pokud si Wallandera oblíbíte, prostě vás každý jeho další případ bude bavit. Stejně jako tento příběh.

ondaboss
29.09.2016 3 z 5

Nebylo to sice špatné, ale četl jsem daleko lepší detektivky. A nejen ty severské.
Wallander mi, ale neseděl. Divný detektiv. Pořád má nějaké vnitřní pocity, že UŽ a ono nic. A když UŽ tak zase u něj nic.
I vyšetřovací metody má jako druhořadé soukromé očko. Věci, které může zjistit jednoznačně a nevyvratitelně zjišťuje u běžných lidí (dokonce u bývalé manželky oběti :-o ).

Všude kolem zbytečně moc omáčky, ale závěrečný the final battle jen v pár větách. Škoda, mělo to větší potenciál.

rodak
17.09.2016 5 z 5

Jako vždy ´vynikající čtení od začátku do konce.Komisař je nejlepší detektivní postava .Jen škoda že mám před sebou jen 4 díly.Tento krimiromán byl opravdu úžasný...

Karcoolka2210
26.08.2016 4 z 5

Z troch čo som čítala, jednoznačne najlepšia. Už úvodný opis mi síce pripomenul, že som videla seriálové spracovanie tohto prípadu, ale to bolo asi tak všetko, čo som si pamätala ;) Ozaj super, aj keď na druhej strane brutálny kriminálny prípad komisára Wallandera.

konicekbily
16.05.2016 4 z 5

Hodně povedená krimi-kniha, není to detektivka. Prostřední část zbytečně autor natahuje, jsou tam nudné pasáže.

Aymira
17.04.2016 4 z 5

Za mě zatím nejzdařilejší z celé Wallanderovy série. Jen ten konec mi přišel opět trošku urychlený nebo spíše špatně vykreslené zjištění, kdo je vlastně oním šíleným vrahem. A jak už tu psal i někdo přede mnou, jsem ráda, že se tato kniha konečně motala skoro výhradně kolem domácích záležitostí a nečekala nás žádná zahraničněpolitická zápletka.

Alča I.
07.04.2016 5 z 5

Kniha zase nezklamala. Moc pěkné, čtivé.

MAXA71
25.02.2016 4 z 5

Výborné čítanie. Zdanlivo nesúvisiace prípady ma každopádne vtiahli do deja knihy. Odporúčam.

m528
25.01.2016 5 z 5

Příjemné a napínavé počtení, relaxace. Popis problémů hlavního hrdiny, související s věkem 50+ (nemocný otec, dospívající a hledající dcera) mi byl sympatický.

Gracian1964
08.01.2016 5 z 5

Nuž, neviem, nech si ostatní píšu čo chcú, mne sa kniha páčila a budem čítať postupne aj ďalšie Mankellove knihy, pekne podla poriadku, chronologicky...nemyslím si, že som príliš nenáročný čitateľ...proste Wallander mi sadol...a autorov modus operandi taktiež plne rešpektujem...som spokojný....Howgh!!!

Ivan Kučera
02.01.2016 2 z 5

V krátkom čase moja druhá (po Nepokojnom mužovi) wallanderovka a obávam sa, že načas, ak nie navždy, zároveň i posledná. Mankell mi jednoducho nesadol; jeho príbehy sú dosť nudné, atmosféra priemerná, postavy splývajúce do hmlistého celku (jedinečnými ich robia len kuriózne švédske mená) a zločiny napriek krvavosti nevýrazné. A, čo by sa v kriminálkach ozaj nemalo stávať, po logickej a podobnej stránke pomerne odfláknuté. Jediným poriadnym plusom zostáva len/aspoň Kurt Wallander (prípadne ešte dcéra Linda a otec). Je to muž, ktorý neustále melancholicky rozmýšľa nad príšerným stavom spoločnosti plnej netvorov, korí sú schopní páchať neuveriteľné hnusy. Nebyť tejto skvelej postavy, s Nepokojným mužom by som skončil po pár stranách a Falošnú stopu by som pravdepodobne čítať ani nezačal. Ani seriál s Branaghom nebol žiadny zázrak, ale oproti knihám to bolo predsa len o čosi lepšie.

anais
25.12.2015 1 z 5

Kniha mě vůbec nebavila, příliš mnoho zbytečného bláta kolem, které působilo velmi rušivě. Přeskakovala jsem stránky a nakonec nedočtené odložila. :-(

zuzana4291
15.11.2015 3 z 5

tahle kniha měla dobrý konec, ale jinak mi dělalo problém se do ní začíst, někdy až zbytečně dlouhé popisné pasáže, kterýma jsem se hůř prokousávala.....ale alespoň konec to trochu zachránil

mone
29.07.2015 2 z 5

Knížku jsem začala číst, protože mám ráda severské detektivky a zdejších 89 procent se tvářilo jako lákavé doporučení. S komisařem Wallanderem jsem měla tu čest poprvé a přiznám se, že s velkou pravděpodobností (větší než 89 %) taky naposledy. Proč? Komisař Wallender je totiž k smíchu. „Pořád neví, co spatřil, ale tuší, že je blízko.“ „Cítí, že ho oblévá nepříjemný pocit, ale nedokáže říct proč.“ „Něco se mu přestane líbit, ale neví, kde se ten pocit vzal.“ Knížka se vleče, konec je fraška, která ani neví, kdy má skončit, a navíc mi vadí mix slovních spojení jako bezbřehá samota, neotřesitelná jistota, nesmírná sklíčenost… to se do thrilleru vůbec nehodí. Dozvědět se po 450 stranách, že komisaři sice hned na začátku došlo, že je hodně blízko pravdě, ale rozhodl se jít radši do slepé uličky, protože ji nedokázal unést… To je čtenářský peklo. Myslím, že i scénáristé Kriminálky Anděl zvládnou vymyslet lepší konec.

Evik30
19.05.2015

Knížka mě docela zaujala, i když některé pasáže by se daly klidně vynechat. Kniha je docela drsná, ale přesto dokáže čtenáře vtáhnout do děje. Občas je mírně nudná, ale přečíst se rozhodně dá! Jen by mě zajímalo proč se některé knihy (a že jich je dost) dostanou na český trh až po několika letech potom co je autor napíše. Je to jako s televizí. Pořád se nám vnucují americké "sračky" a pořádných filmů je v televizí pomálu. Knihy čtu odmala, takže jsem jich už přečetla dost, možná i protože kniha zaujme více než televize, kde se pořád opakuje to samé.

Marčullkas
22.03.2015 4 z 5

Knížka měla pro mě jednu vadu. Vraha, který nám je prozrazen hned na začátku knihy. Kdyby nás autor udržoval v napětí až do konce, neměla bych co vytknout :)

Hella
17.03.2015 4 z 5

Moc pěkný příběh a pro mě zcela bez hluchých míst. Koneckonců stejně jako autorovy ostatní tituly.

knihomol 61
15.03.2015

Četla jsem od tohoto spisovatele již několik knih,ale tato mi snad přišla nejhorší. Možná třikrát nebo vícekrát popisuje shrnutí všech vyšetřujících poznatků.Zbytečně moc postav,které mají zapadnout do děje.Některé postupy k vyšetřování ani nepoužil,např proč si nechal fotit lidi,kteří se shromáždili za policejní páskou,když s tímto faktem vůbec nepracoval,prostě zbytečné natahování děje a potom na 10 stránkách rozuzlení.,prostě už jsem od něj četla knihy mnohem lepší,tato je nevydařená,i když námět je dobrý.Ke knize už se nikdy nevrátím!

vineka
22.01.2015 5 z 5

Vynikající kniha. Komisař mi sedl od první chvíle. Skvělý styl psaní. Je s podivem, že kniha byla napsána téměř před 20 lety a teprve nedávno vyšla u nás. Člověk by si řekl, že téma knihy a zvěrstva, se dějí až v nedávné době. Bohužel toto téma tu bylo od pradávna, bylo a ještě bude. Hrůza.
Jistě si přečtu i předchozí díly. Knihu doporučuji plným počtem hvězdiček.