O krok pozadu

O krok pozadu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234780/bmid_o-krok-pozadu-xGQ-234780.jpg 4 279 62

Tři mladí lidé si nasadili paruky a kostýmy z osmnáctého století. Slaví slunovrat. Netuší ovšem, že jsou pozorováni. Muž ve stínu vyčkává. Oslava brzy skončí. Na policejní stanici v Ystadu panuje letní klid. Náhle však přijde šokující rána. Ve svém bytě je zavražděn jeden z kolegů. Kurt Wallander je jako vedoucí vyšetřovatel nucen pátrat v nejniternějších tajemstvích respektovaného přítele. Mimo jiné nalezne fotografii mladých lidí v kostýmech. Po odhalení jejich identity se letní klid promění v děsuplnou noční můru. Wallander, jenž se vzpamatovává z otcovy smrti a zároveň čelí vlastnímu zhoršujícímu se zdraví, stopuje vraha. Jeho jediným vodítkem je obrázek ženy, kterou, jak se zdá, ve Švédsku nikdo nezná. Někde se pohybuje bezohledný vrah a Wallander je v pátrání po něm stále o krok pozadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Steget efter , 1997

ArwenAragorn
13.06.2019 5 z 5

Moc dobrá detektivka s mým oblíbeným komisařem Wallanderem.

Stepi84
22.05.2019 5 z 5

Skvělé čtení pro milovníky severských detektivek ????

OldřichHanton
29.04.2019 4 z 5

O krok pozadu je moje druhá detektivka ze série s komisařem Wallenderem, na rozdíl od Vrahů bez tváře, které jsem četl před nějakou dobou, jsem tento příběh neznal ze seriálu, takže jsem nevěděl, jak to celé dopadne.
I tento sedmý díl celé série si podle mě drží vysokou kvalitu. Knížka má skvělou atmosféru, je hodně čtivá, postavy jsou zajímavé a životné, vraždy opravdu děsivé. To, co mi vadilo, je vlastně to samé, co u Vrahů bez tváře. Nejedná se o čistokrevnou detektivku, ale spíš o thriller, je porušeno hned několik pravidel žánru. Komisař toho sám moc nevyšetří, je událostmi spíše vláčen. Některé postavy a dějové linky, co se mi zdály zajímavé, zůstávají nevyužity. A nakonec pláč nad "úpadkem švédské společnosti, která se řítí do pekel". Vím, je to jedním z poznávacích znaků severské detektivky, ale tady se to dost přehání a s odstupem více jak dvaceti let od napsání to působí spíše úsměvně.

Jaruš7
19.01.2019 4 z 5

Audiokniha - trpělivost se pro objasnění důvodu nelogičnosti zločinu vyplatí. Švédsko,. .... stačí ?
Citace:" Zločin se může vyplácet po mnoha stránkách."
"Štěstí dříve nebo později vede k opaku."
"Může být člověku líp, než u......t šťastný ?"
"Krach uvnitř se propojí s vnějším."
Složitost společnosti má i složité pohnutky k likvidačním činům.

harena
05.01.2019 5 z 5

I tato detektivka je skvělá, já si myslím, že kdo začne číst sérii komisaře Wallandera, neskončí, dokud nepřečte vše. Pan Mankell píše úžasně, jeho komisař je člověk se všemi špatnými i dobrými lidskými vlastnostmi, Mankell se věnuje i jeho zdravotním problémům, děj nikam necválá, ale je velice dobře čtivý. Veliká škoda, že pan Mankell zemřel.

cantona
12.12.2018 5 z 5

Henning Mankell opět nezklamal. Prostě výborná detektivka bez hluchých míst. Wallander mě prostě baví. Jen mě trochu zaráží, že v severních zemích nosí zbraně policajti jenom vyjímečně či co... Kdo má rád detektivky tak doporučuji. Těším se na další díl.

broskev28
17.10.2018 4 z 5

Takhle si představuju správnou detektivku: vyšetřovatelé mají k dispozici tytéž údaje jako my čtenáři, a přestože jim na počátku nedávají žádný smysl, časem se objevují nitky a souvislosti. Záleží na úhlu pohledu jednotlivých členů týmu, na dalších podrobnostech, které nalézají při cestě určitým směrem, ale neznamená to, že se věci udály zcela jinak, než je čtenáři předkládáno.
Už jsem se přesvědčila, že takový postup nebývá samozřejmostí. Například v knize Konec léta autor vůbec nectil tento přístup. To, co bylo řečeno na začátku knihy, už rozhodně neplatilo na jejím konci, což mě velmi iritovalo a připadlo mi to vůči čtenáři nefér. O to více děkuju autorovi nejen za jeho logický postup, ale také za obecně lidské zamyšlení na téma kriminality v současném světě.
A samozřejmě doporučuju všem milovníkům klasické detektivky!

PPardinio
11.10.2018 4 z 5

Z mého pohledu se oproti předešlé knize jedná o mírný pokles, ale stále si zde autor drží vysokou úroveň vyprávění. Kniha je čtivá a objevuje se zde málo nudných pasáží (např. neustálé močení bylo otravné). Kurt je správný vůdce skupiny detektivů, kde každý má své pevné místo, ale přesto je autor schopný složení týmu měnit. Děj knihy si to ale žádal. Ztráta Martinssona by více nepříjemná. Nejlepší postavou byl Nyberg. V mém případě se jedná o 9.knihu z této série.

Skripi
17.08.2018 4 z 5

jedna z mála kníh, v ktorej som sa v poslednej dobe nestratil...

knihomolkadorfa
06.07.2018 5 z 5

Wallander je můj nejoblíbenější kriminalista. Není to žádný superhrdina, ale obyčejný stárnoucí a dost osamělý muž. Ale když se do případu "zakousne", padouch nemá šanci :) Poslouchala jsem jako audiokazetu s Jiřím Vyorálkem, jehož hlas mi k Wallanderovi krásně pasuje. Škoda, že se už dalších příběhů s tímto sympatickým vyšetřovatelem nedočkáme.

Karborund
14.06.2018 4 z 5

Zatím jsem byl knihami H.Mankella poměrně zklamán a hodnotil je velmi průměrně.Tentokrát jsem byl mile překvapen a doufám, že stoupající trend bude pokračovat.Poměrně originální téma + Wallanderovo obyčejné lidské vystupování.

frkotik
09.05.2018 5 z 5

Příběh naprosto úžasný, i když bych s Wallanderem asi dvojdomek nechtěl :o) Slyšel jsem audioknihu, která byla bohužel lehce krácena (ač být neměla), tak jsem se chvílemi divil, ale vše vyvážil opravdu záživný příběh.

ilčidlo
19.03.2018 5 z 5

Napínavá od začátku do konce, bylo těžké přerušit čtení

Klarinecka
26.02.2018 4 z 5

Tohle vůbec nebylo špatné, těším se na další knížky.

konformita
12.12.2017 5 z 5

Wallander je sympaťák a má šestý smysl. I pasáže kdy bilancuje se svým životem, se svým posláním jsou velmi čtivé. V takovém povolání jeden asi pořád pochybuje. Je neúnavný a přitom pořád tak unavený. Pro mě zatím nejlepší od pana spisovatele.

ArwenAragorn
30.09.2017 5 z 5

Jedna z těch hodně dobrých knih Henninga Mankella (tím nechci říct, že má nějaké špatné). Komisař Wallander se potýká se svými zdravotními problémy, věčně někde zapomíná mobil nebo pistoli a s celým oddělením hledají někoho totálně ujetého, který nemá rád "šťastné lidi". Pokud chcete vědět, kdo a jak ho nakonec dopadne, což je nádherný závěr knihy, neváhejte a čtěte! Doporučuji, stojí to za to.

loskatos
11.09.2017 4 z 5

Vynikajici jako vzdy. Skoda ze mi v databazi chybi dalsi dva dily, tesim se na ne.

MarianP
14.08.2017 5 z 5

Mankell opäť ukázal, že je pán spisovateľ. O krok vpredu je výborná detektívka, ktorá sa naplno venuje vyšetrovaniu. To, čo mnohé vydavateľstvá prezentujú ako TOP severské krimi nájdeme práve u tohoto spisovateľa, ktorý nepotrebuje žiadne zlaté, či strieborné nálepky s nápisom bestseller. Mankell donúti čitateľa otáčať stranu za stranou. Kniha je čistokrvné, podotýkam čistokrvné pátranie a vyšetrovanie do úplných detailov. Žiadne nudné opisy vzťahovm žiadne odbočky na míle vzdialené od deja ale čistý, priamočiary dej. Ak chcete plnohodnotnú detektívku, siahnite po tejto knihe. Ak Vás zaujímajú metódy vyšetrovania a švédske prostredie, siahnite po tejto knihe. Ak máte radi Wallandera, na 100% nebudete sklamaní.

intelektuálka
15.02.2017 5 z 5

Tohle je rozhodně autor, který se mi líbí.
Vždy poznám jiné prostředí, kde se děj odehrává a vždy je zajímavé.

orinka3
12.01.2017 3 z 5

Tvar "bysme". Neustálé močení, stálá žízeň a podivná fobie z přiznání cukrovky, což mi k dospělému chlapovi moc nesedí. Filosofování nad společenským úpadkem. To jsou věci, které mě v románu štvou. Komisař Wallander není žádný hrdina bez bázně a hany, nedbá na životosprávu, ale když se do problému zakousne, neunikne ani myš. Je vidět, že žije osamělým životem, protože tohle by mu žádná manželka nestrpěla! A hned by mu bylo líp. Vrah uniká, není čeho se chytit, ale nakonec ho spravedlnost nemine. Detektivka čtivá, ale nějak se mi nelíbila tak, jako jiné předešlé.