Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396604/bmid_ticha-modlitba-zfB-396604.jpg 5 2053 536

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Lost Girls , 2015

novina
05.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Četla jsem jedním dechem. Kim se mi líbí čím dál víc.

Ifuška
04.11.2020 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo, byla to pecka. Němý křik mě navnadil, Ďábelské hry mě až tak moc nenadchly, ale tohle...bomba.

kolacky
02.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Jsem dobrá! Subjekt č. 3 jsem podezřívala už od půlky příběhu! A - spoiler - to o Susie jsem si taky myslela dobře... Líbilo.

Korba2468
27.10.2020 5 z 5

Tak to byla paráda, super kniha, zajímavý případ, krátké kapitoly a úžasná Kim. Rozhodně doporučuji přečíst. Hurá na další díl.

Toledo
27.10.2020 5 z 5

Opět výborný díl, zase dávám plný počet hvězd. Jediné, co mne na konci vždycky trochu zarazí, jak najednou Kim všechno dojde, ale já nemám absolutně páru, jak k tomu došla, než to vysvětlí :) postava Kim mě velmi baví, je svá, sice trochu "divná", ale kvůli její minulosti se není čemu moc divit.

brabofka
26.10.2020 5 z 5

Pokud Vám nevadí, že vlastně se k myšlenkám a většímu detailu práce Kim moc nedostanete, protože to všechno probíhá u ní v hlavě, tak mohu jen doporučit. To že má nějaká podezření, že jí něco napadne se doberete až skoro na konci, kdy zčista jasna jde po původci celé akce. Nicméně se mi Kim a spol. moc líbí, a jsem zvědavá jestli se v dalších dílech rozvine i "akce Matt". Barney už se ujal :-D oddychové čtení, za mě 5*. I když předešlé díly měly možná od začátku větší spád. Tady se prakticky nic moc do půlky nedělo. Možná také tím, že seděli "doma".

Dandy1
17.10.2020 1 z 5

Zařazuji mezi knihy, nad kterými nemá cenu ztrácet čas. Hlavní hrdinka je nesympatická, styl spisovatelky čtenářsky nezáživný. Pod označením bestseller očekávám knihu, kterou nepustím z ruky, dokud nebudu vědět, jak to dopadlo.

knihomolka78
15.10.2020 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od této autorky (teda četla jsem zatím jen 3:-)). Je neuvěřitelné, jaká svinstva dokážou únosci vymyslet, chudáci rodiny - strach o děti a ještě zničené přátelství, hnus:-(. Nicméně děj velmi zajímavý, stránky rychle ubíhaly, kniha se nedala odložit a to mám ráda. Jen bych možná ocenila, kdyby autorka ještě trochu rozvedla, jak dopadl poslední vzkaz od Matta.

Vixiene
12.10.2020 4 z 5

Tento díl mě bavil asi nejvíce z těch, které jsem dosud přečetla. Jednu hvězdičku strhávám za to, že už tak v polovině jsem odhadla, kdo bude hlavní "zloduch". Na jednu stranu je sice fajn, že opravdu jen lehounkými náznaky od autorky na to můžete kápnout, na druhou stranu mám prostě radši, když mě na konci detektivek čeká velké wow a nečekané rozuzlení. Také se mi nepozdává, jak před úplným rozlousknutim případu Kim jakoby lusknutím prstů na vše přijde, všechno jí dojde a případ je vyřešen. Přesto mě čtení opravdu bavilo a nebyla snad stránka, na které bych se nudila. Baví mě postavy vyšetřovatelů i Kimina povaha. Hodně si užívám vztah mezi jejími kolegy, jejich vzájemné pošťuchování a provokování.

vera4669
05.10.2020 5 z 5

Další Kim a zase přečteno během jednoho dne.. Čtivé, napínavé a konec překvapil, takhle série je opravdu super :)

Eduarda
03.10.2020 3 z 5

Mám slabost pro Kim - a tak všechno odpouštím. Se třemi hvězdami bych po dalším díle normálně nesáhla, ale Kim mě prostě baví. Navíc je to ideální série k rychlému a povrchnímu čtení...a i to občas prostě potřebuju.

EvikU.
25.09.2020 5 z 5

Já nemůžu jinak než dát 5 *. Jestli autorka udrží laťku, tak tedy smekám. Velmi čtivá, napínavá, uvěřitelná kniha.

Spoiler: Akorát ten konec s tím, že přežila i holka z prvního únosu mi přijde už moc pohádkové. Když by to přežil dospělý tak budiž, ale pro dítě je to mnohem těžší. No ale pohádka to krásná.

9773
20.09.2020

Knihu jsem přečetla vyloženě jedním dechem během jednoho dne. Ačkoliv člověk víceméně věděl jak to celé dopadne, stejně jsem se neubránila na konci slzám. Velice emotivní závěr a příběh dokáže člověka pohltit. Bohužel mám pocit, že náš překlad autorčiným knihám značně ubírá na kvalitě. Celkově si v knihách všímám zvláštních tvarů slov i formulací vět. K hlavní postavě není moc co dodat. Je to zkrátka hlavní hrdinka jak má být.

Ivn
19.09.2020 5 z 5

Čím dál lepší,autorka ani tentokrát nezklamala,nemůžu se dočkat dalšího dílu

zdendula31
13.09.2020 5 z 5

Stejně dobrá jako ostatní autorčiny knihy...

jana1941
09.09.2020 5 z 5

U třetí autorčiny knihy se jen potvrzuje, že autorka píše skvěle. Ani jedna kniha zatím nezklamala, tak jdu na další :)

veronika_m
06.09.2020 2 z 5

Detektivka je sice čtivá, ale vadilo mi, že celou dobu není žádné vodítko k pachateli (nebo já ho minimálně neviděla) a pak najednou simsalabim a tradááá Kim má jasno. No, nevím, Toto mi vadilo.

onyx84
22.08.2020 4 z 5

Napětí, zoufalství, naděje...za mě 3 hlavní prvky knihy...moc se mi to líbilo,vynechám-li zbytečně hollywoodský konec...

Nšo-či
16.08.2020 1 z 5

Při snaze přečíst tuhle knihu, jsem došla k závěru, že se autorka snaží svůj nedostatek talentu nahradit přehnanou snahou. Kvůli stylu jazyka není kniha vůbec čtivá a už vůbec né strhující. Jazykové obraty jsou stále se opakující klišé, texty postrádají dynamiku, hlavní hrdinka je zobrazována jako nevrlá super žena, která vše zvládne sama. Snažím se knihu dočíst ale ten písemný projev mě dost trápí.

Adél784
13.08.2020 4 z 5

Předešlý díl se mi líbil více, ale i tato kniha byla skvěle napsaná.
Jediné co bych vytkla je, že by mohla mít tak o 50-60 stran méně.
Těším se na další díl !
4,5/5 doporučuji:)))