Polámané kosti

Polámané kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428266/bmid_polamane-kosti-QDM-428266.jpg 5 1367 1367

Zavraždená prostitútka a opustené dieťa. Dva nálezy počas jednej zimnej noci, ktoré odštartujú ďalšie náročné vyšetrovanie detektívky Kim Stonovej. Ďalšie, ktoré ju prinúti čeliť traumám z detstva. V krátkom čase sa nájdu aj mŕtvoly iných troch dievčat, ktoré poskytovali sexuálne služby na ulici. Úroveň násilia pri každej vražde stúpa. Kim a jej kolegovia pochopia, že prvé úmrtie nebolo iba náhodným útokom, ale dielom zvráteného sériového vraha vykorisťujúceho bezbranné duše. Popritom stále pátrajú po žene, ktorá nechala na policajnej stanici bábätko. Skutok sprvu považujú za prejav zúfalstva, no v skutočnosti má oveľa brutálnejšie pozadie. Prípady zavedú detektívku do sveta zneužívania ľudí a novodobého otrokárstva. Kim sa pritom musí vyrovnávat’ s vlastnou minulost’ou a odkrývanie šokujúcich tajomstiev ju takmer stojí život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Broken Bones , 2017

BarBarBar
25.06.2019 4 z 5

Opět perfektní jízda! Přečteno za dva dny, skoro jsem nespala.

nikiss76
23.06.2019 5 z 5

Další skvělá krimi kniha s Kim Stoneovou a jejím týmem. Tentokrát vyšetřují vraždy prostitutek a obchod s lidmi. Přečetla jsem jí asi během dvou dnů.

Mě kniha opravdu přiměla se zamyslet a bylo mi z ní i trochu úzko, když jsem si uvědomila, že tohle všechno se děje kolem mě. Lidé jsou nuceni žít v otřesných podmínkách a prací zplácet dluhy, které jim vznikly a to všechno jen proto, že chtěli pro sebe a svou rodinu lepší budoucnost. Co se týká prostituce, lidé odsuzují ženy, které se rozhodli pro tuhle cestu aniž by věděli víc.

Pro mě z toho plyne ponaučení, nikdy nesuď druhé lidi, protože nikdy nemůžeš vědět, co je k takovým životním volbám vedlo. Ať už to byl hlad, potřeba přežít nebo cokoliv jiného. Každý člověk má svůj životní příběh a je velmi snadné někoho odsoudit bez toho aniž by jeho příběh znal a věděl co dotyčného vedlo ke klíčovým životním rozhodnutím.

katst
23.06.2019 5 z 5

Opět velmi povedené, čte se to samo. I po tolika dílech mě Angela Marson a její Kim Stone maximálně baví. Jen by mohlo být trošku více prostoru věnováno osobnímu životu Kim.

AkiKagami
22.06.2019 5 z 5

Angela nikdy zklame. Četla jsem to jedním dechem. Hodně napínavé, ale i znechucení z toho, jak byly tak mladé dámy prodávané. Naštěstí Kim s týmem všemu zabránili. Opravdu celý tým miluju. Jako jedna rodina. Každý je nějaký, ale spolu tvoří tým - rodinu. Jsem i ráda, že v té továrně se to vyřešilo. Pobavila jsem se, jak si Kim zahrála na koketující dámu :D Doufám, že brzy vyjde další díl, protože od Marsons se nedokážu odtrhnout. A číst a číst její příběhy - případy Kim Stoneové. Prostě senzační. Klaním se před Marsonsovou. Patří mezi dokonalé spisovatele. Nemohu jinak než dát plný počet hvězdiček :)

RADOST
22.06.2019 5 z 5

Další skvělé pokračování této série. Každý z dílů řeší některý ze závažných společenských problémů současnosti a zároveň i vykresluje povahy a způsob myšlení jednotlivých postav. Stále více odkrývá zázemí života jednotlivých členů Kimina týmu a tím velmi přidává na čtivosti i pochopení jejich jednání. Četla jsem celou sérii, tento díl patří k nejlepším. Těším se na nová pokračování.

Agida
22.06.2019 5 z 5

Další případ Kim Stoneove a jejího týmu. Super napsané a zaměřené na zajímave téma. Jako vždy skvělé. Jediné co mě mrzí, že jsem knihu tak brzy přečetla... Už se moc těším na další díl...

happy-smile
22.06.2019 4 z 5

Mě prostě Kim Stoneová baví, a nebylo tomu jinak ani u tohoto dílu. Rozjíždí se dvě vyšetřování, takže čtenář musí trochu dělit pozornost. I tak je ale děj napínavý a pěkně odsýpá. Těším se na další díly.

lachtan77
20.06.2019 5 z 5

Angela stále udržuje laťku hodně vysoko. V příběhu se objevují staré známé tváře z minulých případů a to je za mě pro Angelu velké plus. Nebo spíš styl jakým umí tyto postavy do nového děje zapracovat. (otravovala by mě snad jen psycholožka Alex..... té už bylo dost) No a Kim? To je moje srdcovka :) Od teď jí neřeknu jinak než svině na motorce... :))))

Tereziee
20.06.2019 5 z 5

Opět skvělý případ Kim Stone :) Líbí se mi, že autorka neztrácí úroveň psaní a každý díl je prostě skvělý. Propracovaný, svižný a bravurně vymyšlený.

Dela111
19.06.2019 5 z 5

Pro mě už je četba každého dílu této série jako taková velmi příjemná návštěva u známých, na kterou se předtím vždy moc těším ;-).
Citlivá drsňačka Kim s celým svým týmem mě opět bavili, děj byl živý, napínavý a nechybělo ani několik vtipných momentů a dialogů. Celé je to jako vždy dobře promyšlené včetně rozuzlení. Tady je hodnocení jasné i s doporučením a už teď se těším na další návštěvu :-).

ferda16
18.06.2019 5 z 5

Další skvělý díl. Tato autorka nezklame. Opět nové téma a napínavý příběh až do konce. Případy Kim Stoneové prostě nejdou odložit.....:)

Šánka
18.06.2019 5 z 5

Kim a její věrní zpátky na scéně, i tentokrát mě dobře bavili a napínali. Od první stránky nebylo jediné nudné místečko, ale to už snad ani nepřekvapuje, ta série si laťku drží. A zdá se mi, že Kim už není takový tvrďák nebo je to možná tím, že se jí víc dostáváme pod tu svrchní slupku. Řeší se několik případů souběžně a ten závěr jsem skutečně ani omylem netipovala!
A té chvály bylo dost, stačí :-), doporučovat ani nemusím !!!

hana1070
17.06.2019 5 z 5

I tentokrát nás čeká několik příběhu v jedné knize. V Black County někdo brutálně zabíjí prostitutky a před policejní stanici se našlo opuštěné miminko. Indicie v případě nalezence vedou k rumunské komunitě, která v Británii přežívá v opravdu nelidských podmínkách. Ale ani případy zavražděných prostitutek nejsou černobílé - jedna je z velmi dobré a bohaté rodiny, druhá se zase stará o malé dítě a o jejím povolání nemá nikdo ani potuchy. Proč se zrovna tyhle ženy dostaly na šikmou plochu? Jako bonus je tu pak příběh mladičké Ellie, která se rozhodla vyřešit konflikty s matkou útěkem z domova, netuší ale, co jaké šlamastyky se jí podařilo namočit. Kim Stone se při řešení případů bude zase muset vrátit do svého neradostného dětství, které strávila po pěstounech a dětských domovech, ve velmi dobré formě je ale i její tým v pevném složení Stacey, Dawson a Bryant (+ jedna posila zvenčí).

Asi se budu opakovat, ale bylo to skvělé. Jediné, co mě u této série trochu mate, jsou překlady. Chápu, že je těžké sehnat někoho, kdo by dokázal překládat tak rychle, jak tyto knihy u nás vycházejí, ale opravdu je nutné to takhle střídat? Jana Kunová je po Ludmile Hanzlíkové a Tatjaně Jandourkové už třetí překladatelkou, z jejího pera je již předchozí díl (Pohřbená pravda) a po pravdě nemůžu říct, že bych byla úplně nadšená z toho, jak jí to jde. Nechce mě nakladatelství Kalibr donutit číst v originále, že ne? Za sebe hlasuji pro Tatjanu Jandourkovou...

Ivulka432
17.06.2019 5 z 5

Sázka na jistotu! Jako vždy u knih s Kim Stone v hlavní roli. Opět velmi čtivé, rychlý spád, takže musíte číst - přečteno během 24 hod. Hezká myšlenka a řekla bych, že každý díl je snad lepší a lepší!

Luci83
16.06.2019 5 z 5

Tohle je přesně ta kniha, kterou chcete strašně dočíst, těšíte se z každé stránky, ale pak, jak ubíhá jedna stránka za druhou, je vám líto, že končí. Jakmile knihu dočtete, cítíte prázdno. Zkrátka další úžasně čtivá knížka Angely Marsons! Od první stránky první knížky série s Kim Stone (Němý křik) ji hltám plnými doušky a s každým dílem je lepší a lepší. Angela je opravdu mistryní svého žánru! Doufám, že další díl vyjde brzy, to čekání na další díl je vždy nekonečné.
Již s prologem jsem se opět ocitla v Anglii, přesněji na sídlišti Hollytree v Halesowenu, a byla jsem tam, i když jsem knížku na chvíli odložila. Tento příběh prostě nedá čtenáři pokoj, dokud ji nedočte, a i pak nad ní dumá. Při čtení jsem cítila spousty emocí: vztek, bezmoc, pobavení (zejména při krásném sarkastickém humoru, který plyne z konverzace mezi Keatsem a Kim), smutek při Cristinině příběhu, nechuť z Laureniny „matky“, pýchu a nadšení z myšlení celého týmu, největší emocí však bylo napětí. Napětí, které ve mně žilo po celý čas čtení.
Bylo zajímavé sledovat dvě dějové linky, které vás nutí fandit nejen celému vyšetřovacímu týmu, ale také chudince mladinké Ellie, aby se dostala z té odporné šlamastiky a modlíte se, aby se jí nic nestalo. Zároveň přemýšlíte, co ten Kevin zase vyvádí svojí manželce a do konce příběhu netušíte, o jaké tajemství se jedná - bylo to to poslední, co bych si tipla, jenomže těch mých špatných tipů během čtení bylo mnohem víc. A jsem za to moc ráda. Kdo vraždí prostitutky? Tápala jsem. Když byl vrah odhalen, byla jsem ohromně překvapena, celkem mi to vyrazilo dech!
Zlámané kosti zcela určitě doporučuji, stejně jako celou sérii s detektivem inspektorkou Kim Stone.

mirka2558
16.06.2019 5 z 5

A. Marsons nesklamala. Zbožňujem jej knihy každú jednu a táto nieje výnimkou. za mňa 5 hviezdičiek

nada3314
15.06.2019 5 z 5

Miluji tuhle sérii s Kim Stoneovou. 7 díl této skvělé detektivky jsem si nesmírně užila! Teď mi zas nezbývá než čekat, až výjde další díl ???? Je to nespravedlivé...člověk tak dlouho čeká a pak má knihu přečtenou raz dva!

evonra
14.06.2019 5 z 5

Další skvělá Marsonska. Líbí se mi, jak autorka s každým dílem profiluje postavy více do hloubky. Kim už není jen ta drsná inspektorka, malinko nám jihne, což je příjemné osvěžení, ale i ostatním z vyšetřovacího týmu věnuje spravedlivý kus pozornosti.
Opět zajímavé téma, příběh dobře promyšlený. Já jsem velmi spokojená ;-)

Lethania
13.06.2019 4 z 5

Další detektivka se svéráznou inspektorkou Kim Stoneovou mě sice moc nenadchla, ale ani nezklamala. Líbilo se mi, že se autorka nezabývala jen jedním případem, ale rovnou dvěma, takže jsme mohli sledovat počínaní i jiných detektivů. Konec mi přišel trochu odfláknutý. Ale na další díl se těším.

tulip131
13.06.2019 4 z 5

Kniha skvělá, jako všechny předešlé a to, kdo je skutečný vrah prostitutek, mě překvapilo jako i to, že se Kim bude svým sbůsobem kamarádit s Gemnou.