Střípky ticha

Střípky ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298566/bmid_stripky-ticha-TXd-298566.jpg 5 593 155

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breaking Silence , 2011

Astonius
06.07.2019 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší ze série, i tak je to ale lepší průměr. To, co mě na těchto knihách baví - a proč jsem nehodnotila níže - je samozřejmě vykreslované prostředí amišské komunity, to je asi největší tahák. Jinak však všechny ostatní složky příběhu mne dost zklamaly - primárně detektivní zápletka. Cožpak o to, byla vymyšlená dost originálně, ale jaksi se nekonalo žádné moc velké vyšetřování - vše bylo postaveno na náhodách a pocitech náčelnice, často vařila z vody - např. při výsleších svědků či podezřelých, vymýšlela si důkazy, které nebyly, jen aby je zmátla a oni se prozradili, šla na to "psychologicky" a takhle se prostě policajtka - navíc šéfka místního oddělení jakožto žena - chovat nemůže, to by si moc dlouho ve funkci nepobyla. Další věc, která s tím také souvisí, je ten alkohol, který mi vadil i u předchozích dílů - policie má na stole závažné případy, u kterých tlačí čas, všichni jsou jak na drátkách, ale jí skončila služba, tak jede do nejbližšího baru, kde se opije lidem na očích. Tohle chování je v současných detektivkách velmi módní, ale je opravdu velký rozdíl, jestli se tak chová chlap nebo ženská - prostě ten rozdíl každý cítí. Podle toho, jak kniha končila, možná tento pro mne rušivý prvek v dalších dílech bude alespoň částečně odbourán. Osoba hlavní hrdinky by mohla projít trochu změnou, moc sympatická mi není, stále dokola je jen utrápená, nevyspalá, rozčilená, nešťastná, deprimovaná, unylá.... :-) Ráda bych četla také něco pozitivního, trochu života do toho umírání.... :-) No a poslední věcí je vztah s Tomasettim, který je pro čtenáře vykreslen už jako dost velká nuda :-) Ne, že by tam nebyly světlejší chvilky, ale chtělo by to trochu víc šťávy, aby člověk té velké lásce uvěřil :-) Celkově však kniha čtivá, neměla jsem problémy, že bych např. chtěla odložit, pouze jsem prostě asi čekala něco víc....

Pavlnka
02.07.2019 5 z 5

Opět velmi dobré pokračování a tentokrát jsem i odhadla, kdo za vším stojí :-D. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

kap66
19.06.2019 3 z 5

Nějak se mi poslední dobou potvrzuje pravidlo, že to, co pochválím, se pokazí. Sakryš. Byla jsem nadšená z Kate, obyčejné mladé ženy, které jsem její myšlenky a pracovní postupy věřila – tady jí autorka vkládá do ruky lahev a do mozku víc temna, takže se Kate začíná podobat dalším vyšetřovatelkám, které jsem zdrbla nedávno (Erika Fosterová, Malin Forsová, Charlie Lagerová,…). Psala jsem o milé milostné lince – tady je trochu otravná. Chválila jsem dialogy s minimem uvozovacích vět – tady mi "přikývne", "ptá se" a "poznamená" málem vypálilo sítnici. Oceňovala jsem lehkou vtipnost – tady místo ní nastoupilo pitvání se v sobě. Naopak jsem vyčetla menší nelogičnosti v ději – tady mě položila na lopatky jedna obří: nic neprozradím, když položím otázku (nejradši autorce): balón? Zůstává ale prostředí amišů - pro mě originální – takže nebudu tak zlá. A doufám v lepší zítřky s Kate, protože mám stále v hlavě ten první, neodbytý díl.

March
28.05.2019 4 z 5

Další skvělá detektivka od autorky. Závěr pro mě nebyl překvapující, čekala jsem, že to nebude jen tak...trocha "love story" to vždycky trochu odlehčí...Jak už někdo napsal, začínám být trochu preamisovana, tak si dám pauzicku, než se pustím do dalších dílů.

Peslik
23.05.2019 5 z 5

Tak tato kniha byla plná zvratů a já byla překvapená, kdo stojí za vyvražděním rodiny.
Jsem zvědavá kam se posune vztah Kate s Tomasettim.
Po třech dílech malá pauza a pak se vhrnu na další, potřebuji si odpočinout od Amišů :D

deedulka
28.04.2019 5 z 5

Další napínavý a čtivý díl plný překvapivých zvratů. Kate se dále věnuje práci náčelnice a musí řešit nový tragický případ z amišského prostředí. Naštěstí tady nebyly takové nechutné a brutální popisy u obětí, jako u předchozích dílů. Za to jsem byla vděčná. Zároveň nebudeme ochuzeni ani o její soukromý život a mého oblíbeného mužského hrdinu.

alzbeta4340
28.03.2019 5 z 5

Tradičně velmi čtivý příběh. Tentokrát naštěstí bez podrobně vylíčeného násilí, i když samotný zločin je hrůzný a svým způsobem nápaditý. Vraha se mi odhadnout nepodařilo.
Skvělá série!

Aymira
11.03.2019 3 z 5

Reputaci u mě rozhodně zachránil závěr, který jsem popravdě vůbec nečekala. Jinak vše předtím, co k němu vedlo, mi přišlo nezáživné a spíše jsem to brala jen jako vatu. Dokonce se mi i hnusilo věčné popíjení Kate - bylo ho tady prostě víc než v předchozích dílech a nějak mi to ke křehké ženě, byť policajtce, nesedí.

Eva514
12.02.2019

Přijde mi,že autorka už neví o čem by psala. Polovina knihy je jen o tom jak se hlavní hrdinka cítí. Je to už pořád dokola , což mě přestává bavit. Navíc ani vztah mezi hlavními hrdiny se nijak nevyvíjí.V této knize mi ani nepřijde,že by bylo nějaké vyšetřování pořádné. Je to spíš o hlavní postavě než o případě. Navíc jak už zde někdo psal, za chvíli budou mít po celé komunitě. Na to,že městečko má kolem 5tis. obyvatel to tam umírá jak na běžícím páse :D A na to,že mají být Amiši mírumilovní tak knihy ukazují pravý opak, co všechno dokáží.Tak jako "normální" lidi.

Prateri
06.02.2019 5 z 5

A už jsem zase u Amišů. Střípky ticha je napínavá kniha, a já začínám mít pocit, že těch vražd je mezi nimi v jednom okrsku víc než dost. Jednání Amišů neskutečné, jsou tajemní, odmítají pomoc, nikomu nevěří. Zastaralý způsob jejich života by vydal na samostatnou knihu. Zřejmě jsou tak šťastní, jen ten svět kolem je nechápe a činí mu potíže je přijmout. Ale jinak - čtivo čtivé.

zuzana2599
17.01.2019 5 z 5

Znovu jsem četla skvělý díl z úžasné série thrillerů od Lindy Castillo. Tyto knihy se parádně čtou, jsou svým způsobem jednoduché, ale přitom ohromně přitažlivé, čtivé, odehrávají se ve velmi atraktivním prostředí. I tento díl mě strhl, námět je originální a pak ten konec, který jsem četla doslova jedním dechem. Těším se až k amišům zavítám potřetí !

Knižní střípky
06.01.2019 5 z 5

3. díl thrillerů z malého amerického městečka, kde velká část obyvatel jsou Amišové. Za mě výborná série, je to opravdu skvělé čtení, obohacené o zajímavé amišské prostředí, ale je to poněkud drsnější thriller. Detailní popisy vražd, nicméně komu tento prvek nevadí, což mně opravdu nevadí, tak rozhodně doporučuji. Hlavní hrdinka Kate je moc sympatická, správná ženská, která i přes traumatickou zkušenost ze svého dospívání, to má v hlavě nastaveno správně. Díky této sérii se dozvídáme hodně o Amiších, sama hlavní hrdinka (policejní náčelnice Kate) vyrůstala v amišské rodině, ale v dospělosti byla z komunity vyloučena. Po letech se do rodného města vrací a působí zde jako šéfka místní policie.

K.Rysova
31.12.2018 4 z 5

Opět děj, který čtenáře lapí a svižné tempo příběhu z knihy dělá "neodkladnou" ;)
Když už si člověk myslí, že chápe vraha i jeho pohnutky, najednou je vše jinak. Nové zvraty a napětí do poslední stránky - tak se mi to líbí!
Jen žasnu nad autorčinou fantazií s napětím sahám po dalším pokračování.

baida
23.12.2018 5 z 5

Opět výborná

Lenka40
23.12.2018 5 z 5

Další případ s Kate.Paní autorka nám zase naservírovala velice napínavý případ. Musím říct ,že jsem knihu přečetla opravdu rychle. Příběh mě dokázal do poslední stránky držet v napětí a hlavně šokovat , a když říkám šokovat ,tak tím myslím , že mi na konci spadla čelist.

ivoiro
14.12.2018 5 z 5

Další skvělá kniha, která mne silně bavila.

Esmeralda168
29.11.2018 3 z 5

Dobrá detektivka, ale na rozdíl od předchozích dílů mi přišla méně napínavá. I když oceňuji, že v ní nebylo tolik brutality jako v předchozích dílech, a ani mrtvých nepřibývalo - ostatně vzhledem k tomu, jak malou komunitou Amišové jsou, by jejich vraždami měla začít autorka šetřit, aby jí ještě nějací zbyli na další díly, než je vyvraždí všecky:) - vyšetřovatelka čím dál víc topí své splíny v alkoholu, a to rozuzlení?
Pozor, SPOILER! - Myslím si, že jediné možné vysvětlení je, že Salome její otec opravdu zneužíval. Jinak mi opravdu rozum nebere, že by patnáctiletá holka z "dobré rodiny" mohla naplánovat pro svého tátu smrt. To spíš by ukradla peníze a se svým milým utekla z domu.

MMacicekk
21.11.2018 5 z 5

Autorka opět stvořila napínavý, šokujícími zvraty nabitý příběh, který má neuvěřitelně rychlé tempo. Zápletka je velmi dobře vystavěna a vede ke strhujícímu závěru, který bude pro mnohé čtenáře velkým překvapením. K tomu nemám co bych vytkla. Bohužel mě trochu unavuje Katina záliba v alkoholu, která dle mého narušuje i její pracovní výkon. Chápu, že se potřebuje s hrůzami, které v práci vídá, nějak vyrovnat, ale čeho je moc, toho je příliš. Snad se v dalších dílech trochu umírní. Doporučuji.

knihomolkadorfa
26.09.2018 5 z 5

Opět naprosto skvělé. Čtivé, napínavé, promyšlené, chytré. A ten konec ? To jsem tedy nečekala.

Sonča95
16.09.2018 5 z 5

Od autorky jsem přečetla zatím tři knihy případů Kate Burkholderové a všechny tři byly naprosto skvělé!Vždy po dočtení jedné knihy jsem myslela,že je napsaná tak dobře,že lepší už to být nemůže a musím říct,že mě autorka velice překvapila,když sama sebe dokázala předčit v předešlých dílech.Velmi napínavé,žádné chvilky na odpočinutí,stále vás nutí číst dál a dál až do poslední stránky.Úchvatně vymyšlené zápletky a nečekaný závěr.Určitě doporučuji a těším se na další autorčiny knihy :)