Pohřbená tajemství

Pohřbená tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518092/bmid_pohrbena-tajemstvi-Re2-518092.jpeg 5 197 58

Před více než deseti lety beze stopy zmizel milovaný amišský biskup Ananias Stoltzfus. Když jsou objeveny kosterní pozůstatky, stává se tento případ ještě hrozivější. Do Painters Millu přijíždějí starší obyvatelé města, aby požádali o pomoc šéfku policie Kate Burkholderovou, ale ta si rychle uvědomí, že má se zločinem osobní spojitost. Pohledný amišský muž Jonas Bowman, který je z vraždy obviněn, byl totiž Kateinou první láskou. Kate je nucena čelit bolestné epizodě ze své minulosti a vydává se do pensylvánského údolí, kde se amišská kultura dramaticky liší od tradic, které zná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Hidden One , 2022

krevetka79
09.10.2023 5 z 5

Další skvělá kniha z amišského prostředí s neohroženou náčelnicí Kate.
Děj krásně plyne , čte se to úplně samo.
Nechybí velmi napínavé okamžiky , ale také se vracíme zpět do Kateina mladí. Máme možnost nahlédnout do další části její minulosti.
Už se těším na další díly.

Jiparis
08.10.2023 5 z 5

Dala bych i 6: Linda umí vytvořit napínavý, silný příběh, okořeněný znalostí nezvyklého prostředí amišů. Tvrdohlavá vyšetřovatelka Kate má smysl pro spravedlnost , jde za svým a mnohokrát tvrdě narazí. Nedovedu si představit jak vypadalo její tělo po všech těch karambolech.

Sacinka
28.09.2023 5 z 5

Je to super čtení, jako každý díl. Zatím mě příběhy z amišského prostředí vůbec nenudí, klidně bych četla hned další. Prostě srdcovka!

katerina4564
16.09.2023 3 z 5

Zatím poslední díl série a jsem ráda, že si od Kate nějaký čas odpočinu. Samotný začátek a vývoj případu se ni docela i líbil. Stejně tak knize dodalo šmrnc prolínání s minulostí, kdy čtenář nahlédne do amišského života Kate. Čím více se však příběh vyvíjel, tím více jsem byla zklamaná. Už trapně byla Kate opakovaně napadána a mlácena, škrcena... nebaví mě to. Závěr příběhu byl nesmyslně zamotaný, viník nebyl jediný a minulost biskupa v podstatě nebyla dovysvětlena. Závěr knihy už jsem četla mezi řádky, hodně věcí se opakuje a zmiňuje stále dokola a to naprosto zbytečně. Co mě ale překvapilo, že jsem poprvé cítila z Kate nějaké emoce a city k muži. Bohužel to však nebylo k Tomasettimu, ale ke své dávné lásce.
Knihám všeobecně začíná něco chybět, nějaký vývoj a ne neustálé hledání zvrhlých amišů. Vždyť už i Painters Mill začíná být vyvražděný asi jako Midsomer.
No doufám že další díl vyjde až za nějaký čas a třeba si ke Kate najdu s odstupem lepší cestu

veronika9761
14.09.2023 4 z 5

Super pribeh, ale na Lindu Castillo je toho mene nez obvykle.

alexis818
12.09.2023 4 z 5

Skvělá Linda,ale zatím pro mě slabší díl.

muchomurka
10.09.2023 4 z 5

Skvělá detektivka. Přečteno téměř na jeden zátah. Nejdřív jsem si tedy ověřila na konci, jak to bude s Tomasettim a pak se vrhla do příběhu. A jediná věc, která mě nedává smysl, ale očekávala bych, že když má Kate za sebou policejní akademii, tak bude mít i minimálně základy sebeobrany a bude vědět, jak reagovat při napadení. To její rvaní se, které je snad v každé knize, je nelogické. Ale jinak nemám co vytknout a těším se na další díl.

ArwenAragorn
08.09.2023 5 z 5

81%

Zahlédnu blížící se svodidlo. Trhnu volantem vpravo. Náraz do svodidla. Dřevo se rozštěpí. Ocel zaskřípe. Koutkem oka zachytím masku chladiče a pak se moje půjčené auto divoce zakymácí a padá.
______________________________________________________________________________________________
Další skvělý díl s Kate. Tentokrát Kate vyšetřuje mimo svoje pravomoci, protože chce pomoci své dávné lásce z dětství Jonasovi, obviněného z vraždy amišského biskupa, který zmizel před téměř dvaceti lety a jehož ostatky byly nalezeny. Kate se opět ocitá v nebezpečí života, jednou o chloupek unikne smrti. Místní policie jí hází klacky pod nohy, takže vyšetřování je hodně těžké.
Amišské sérii s Kate jsem se dlouho vy\hýbala, až jsem konečně před asi dvěma lety přečetla 1. díl a hned mě dostal. Teď čtu díly ,jak vycházejí, nikdy jsem nebyla zklamaná a ještě mi jich naštěstí dost zbývá k přečtení.
Tuto knížku samozřejmě doporučuji.

klokan.1905
06.09.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství...
Již čtrnácté pokračování z mé oblíbené série Případy Kate Burkholderové... Kdo si jednou začne s touto amišskou, pro mě hodně návykovou, sérií, tak skončí u tohoto, momentálně posledního, dílu... Náčelnice Kate Burkholderová je velice sympatickou osobou...
K samotné knize...
S Kate Burkholderovou se tentokrát vydáme pátrat mimo pole její působnosti, a to do Pensylvánie... Je totiž požádána tamními amišskými duchovními o pomoc, aby se pokusila prošetřit případ vraždy, které se měl dopustit Jonas Bowman... K samotné vraždě došlo téměř před dvaceti lety, avšak kosterní pozůstatky oběti - amišského duchovního Ananiase Stoltzfuse byly objeveny až nyní... Veškeré zajištěné důkazy svědčí proti Jonasi Bowmanovi...
Opravdu se vraždy dopustil?
Velice zajímavé pro mě byly v knize i návraty v čase zpět, do doby, kdy Kate Burkholderová dospívala...
Takže za sebe Vám mohu tuto knihu, ale vlastně i celou tuto amišskou sérii, doporučit k přečtení...

iška
30.08.2023 5 z 5

Moje oblíbená autorka. Snad i přispělo, že jsem teď byla vysloveně na detektivní příběh natěšená - prostě jsem si to nadmíru užila. Spokojená mohu jen doporučit.

SimonaP
27.08.2023 3 z 5

Tentokrát za mě slabší díl série, která mě jinak hodně baví. Čtivé to bylo, to určitě, ale jiné díly se mi líbily víc.

hana4834
23.08.2023 5 z 5

Asi nejlepší díl

GYROTOURBILLON
16.08.2023 5 z 5

Ano, LC je super. Budu souhlasit se všemi 5 *.

Pavlnka
11.08.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Tato série patří k mým oblíbeným. Líbí se mi jak zápletky, tak vývoj hlavních postav.

miloslav5679
07.08.2023 4 z 5

Nebudem opisovať obsah knihy, bola ako vždy dobrá. Vadí mi ale,že začala akási "móda "príbehov z minulosti. Toto je asi piata nová kniha od rôznych autorov a rôznych sérii, čo sa venujú starým prípadom. Pre mňa osobne sú menej pútavé. A aj tu boli návraty do minulosti tak z červenej knižnice a s prípadom vlastne nemali nič spoločné

INCOGNITOREADER
07.08.2023 5 z 5

Opět se jedná o vykročení z typického příběhu, který v této sérii je. A jak už vím z minulosti, tak v momentě kdy autorka změní zaběhnutou stavbu příběhu tak se jedná o nejlepší díly série.
Kate je oslovená představiteli amišské komunity z jiného státu ohledně pomoci s vyšetřováním dávné vraždy, ze které byl obniněn někdo koho Kate zná ze svého dětství.
Kate se tedy vydává na vlastní pěst a bez pomoci svého týmu do vyšetřování. I když jsou určité části, které se dají předpokládat, tak i tak se jedná u super zamotaný příběh, který vás nenechá vydechnout. To kdo a proč vás ani náhodou nenapadne. Neříkám, že v průběhu vyšetřování vás pachatel nenapdne, ale není to průhledné.
Jediné co bych možná vylepšil je trochu ten závěr rozvést. Trochu více detailů by se mi líbilo.

astra3
06.08.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé. Kate B. má asi 10 životů. Pěkná série.

alena1228
04.08.2023 5 z 5

Opět skvěle napsaný thriller od Lindy Castillo, troufám si říci, že nejlepší.
Bylo zde všechno, co od dobré detektivky potřebuji, zajímavá zápletka a pachatel, kterého jsem vůbec neodhalila.
Kniha je velice čtivá, měla jsem jí přečtenou za dva dny. Tuto sérii mám moc ráda, už mi zbývá dočíst je pár starších knížek.
Každá kniha má svůj vlastní příběh a v každé se dozvíme něco víc o minulosti Kate. Pochází z amišského prostředí, proto rozumí těmto obyvatelům více než kdokoli jiný.
Hlavní postavou je opět náčelnice Kate, ze kterou přijíždí tři postarší muži ze střední Pensylvánie. Mají prosbu, aby se Kate s nimi vydala prověřit jeden případ. Kate se do toho z počátku moc nechce, než ovšem zjistí, že obviněným je její první láska Jonas. Tím se rozjíždí velké dobrodružství, při kterém bude mít Kate co dělat, aby se udržela naživu.
Obětí je místní biskup, který se pohřešoval osmnáct let. Proč ho ale chtěl někdo zabít a co úctyhodný biskup skrýval? Na povrch se vynořují další okolnosti, nesrovnalosti a tajemství.
Kate, která v této oblasti nemůže plně používat svůj odznak, se pouští do rozmotávání nitek lží a polopravd.
Opět se mi líbí Kateiny vsuvky a promluvy pensylvánskou němčinou. To knize dodává jedinečnost a tu správnou atmosféru.
Moc mě tato kniha bavila, byla plná napětí a akčních scén. Líbí se mi popsané prostředí Amišů, příroda i chalupy-jako kdybych se tam ocitla. V každém dílu se dozvídáme víc a víc o jejich tradicích, životě i obyčejích. Amišská komunita má svá přísně daná pravidla, která někteří těžko dodržují.
Postav je tam tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel. Postavy jsou tentokrát jasně dané, každá má svůj neměnný charakter.
Samozřejmě že jsem palce opět držela hlavně Kate, která se zase ukázala jako důvtipná žena, kterou jen tak něco neskolí.
Velké sympatie jsem měla i k Jonasově rodině, méně už k ostatním obyvatelům i místním policistům.
Myslím si, že můžu dát této knize s čistým svědomím plný počet hvězdiček, opravdu jsem si ji užila. Už se těším na další autorčinu knihu.

zdehan
31.07.2023 5 z 5

Tak to byla pěkná detektivka od které se nedalo odtrhnout přečteno za jeden den.

Erlif
30.07.2023 4 z 5

Jednohubka na dva dny... Kniha se místy vrací zpátky do minulosti, kdy Kate byl ještě "pískle" - líbilo se mi to, byla jsem zvědavá "co se tam semele". A zase ji člověk poznal o trošku víc a jsem opravdu ráda, že jsem se jako amiška nenarodila :)

Co se týče samotného příběhu - jako vždy Linda nezklamala a naservírovala opravdu fajn příjemnou knížku, i když tuhle bych řadila mezi ty dobré ale né topky... Pro některé to může být i nudnější kniha, protože se tam toho "moc" neděje :)