Modlitba za mlčení

Modlitba za mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250628/bmid_modlitba-za-mlceni-Rsm-250628.jpg 4 693 184

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Pray for Silence , 2010

hanzmb
21.05.2019 5 z 5

Čtenář bohužel nemůže mít všechno. 1. díl byl vynikající. Bezva krimi s vynikajícím vedlejším popisem životních osudů hlavní hrdinky (mládí, problémy s radnicí, láska). Jen o těch amišech bych býval chtěl vědět víc. V 2.díle krimi opět nejtvrdšího ražení, od 7 vražd na začátku po závěrečnou přestřelku. Přitom vše s perfektní logickou vazbou. Navíc spousta informací o komunitě amišů. Ale zase mi tam chybělo trochu víc Katina životního příběhu. Přesto perfektní čtení a za 2-3 měsíce si dám 3.díl. Jen doufám, že tentokrát nebude v pozadí ta krimi složka.

March
21.05.2019 4 z 5

Autorka mě nadchla prvním dílem, druhý mě také bavil, i když první byl lepší. Ale to nemění nic na tom, že to bylo dobré čtení. Překvapivě, i když byla " jen" jedna zapletka, mela knížka spád, jediná výtka byla na tom konci. Jak vyčkávala Kate na vraha, to byl amatérismus....Ale nevadí, ráda si přečtu další díly.

kap66
15.05.2019 4 z 5

Není to úplně perfektní, ale je to velmi dobré (a vyhovovala mi víc i jiná překladatelka). Autorka si mě získala hlavně pojetím hlavní postavy a dalších vyšetřovatelů, baví mě sledovat jejich práci. Oceňuji dialogy, které pomáhají rychlosti děje. Líbí se mi přechody mezi 21. stoletím a "19." - rozumějte tedy mezi rozdílnými způsoby života, aniž by se jednomu z nich stranilo (přestože jsou ony rozdíly zrovna tady důležité). Mám ráda lehkou, řekla bych "ženskou" vtipnost. A milostná linka je - prostě milá. Takže jenom vychytat i tady pár drobností, hlavně nelogičností v jednání Kate, která by se jich jako výborná vyšetřovatelka neměla dopustit, ale autorka ji je nechá udělat jen proto, aby mohla děj trochu ještě zašmodrchat. Celkově vzato mi už druhá knížka s Kate připadala napínavá a zajímavá.

Šánka
14.05.2019 5 z 5

Ne, to nebyla náhoda, že první díl této série bylo skvělé čtení, i pokračování je neméně povedené. Líbí se mně styl psaní této autorky, nepřekombinovaný, napínavý děj, bez dalších odboček a přiměřené množství možných pachatelů. K tomu i detektiv Kate pronásledují démoni minulosti, ale to už tak nějak k současným hrdinům patří. A jsem ráda, že ani ta vztahová linka nevyšuměla :-).
Autorku si přidávám do oblíbených a ráda se opět k amišům podívám.

olcab
25.04.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale Slib mlčení se mi líbil víc. Vadily mi tady určité věci na Kate - zbytečně moc riskovala, poddávala se svým démonům z minulosti, svůj vztah s kolegou stále řešila a příliš často pila. Tak nějak mi to tam nesedělo. Jinak námět a zpracování na detektivku velice slušné. Proto hodnotím jen 3✶

Evaho73
06.04.2019 3 z 5

Do čítania tejto série detektívok som sa pustila predovšetkým kvôli môjmu záujmu dozvedieť sa viac o životnom štýle a kultúre amišov.
Som trochu sklamaná, lebo autorka v dvoch knihách, ktoré som zatiaľ prečítala o ich spôsobe života veľa neprezradila. Skôr je to iba konfrontácia ich náboženstvá a zvykov so životom bežných obyvateľov, ktoré im zatiaľ prinášajú iba samé nepríjemnosti a problémy.
Detektívna zápletka a spôsob vyšetrovania bol dosť podobný ako v predchádzajúcom diele, ale obidva príbehy sú napísané spôsobom, ktorý čítateľov núti čítať ďalej aj predovšetkým kvôli vývoju vzťahu či nevzťahu medzi dvoma hlavnými postavami navýše bojujúcimi so svojimi démonmi z minulosti.

harena
05.04.2019 3 z 5

Určitě se nedá příběhu upřít, že je akční a napínavý. Ale čím dál víc mi vadily chyby, kterých se náčelnice Kate dopouštěla. Např. nepředložila svědkovi fotografie nebo když si sama prohlížela disketu, nemohla se na tu hrůzu dívat a tak si vloží hlavu do dlaní a disketa jde dál, proč sama v domě čeká na vraha, no a to mně Kate už opravdu vadila, když v kritické situaci volá svého přítele, který je daleko a nezavolá vysílačkou policistu, který je za rohem. Nevím, jestli to byl úmysl spisovatelky, ale jako čtenáři detektivek mi to dost vadilo.

Aymira
09.03.2019 4 z 5

Masová vražda na začátku byla jedna z nejodpornějších věcí, které jsem v knihách viděla popsány. To si nestěžuji, to spíš jen porovnávám podobu zla v této knize zobrazenou. Jde o dalších z příběhů, které se čtou jedním dechem. Rušilo mě pouze postupné odhalování podezřelých a opětovné vracení se k nim. Když jsem se pak po dočtení zamyslela nad některými pasážemi, moc mi do konečné podoby nezapadaly. Zároveň mi nepřipadala moc reálná závěrečná fáze - sice jde o malé městečko, ale přece nemůže všechno dělat jen jedna policajtka, ne. Nicméně stále platí, že se mi moc líbí náhled do amišské kultury a celkové zasazení příběhů do kukuřičných polí a farem kdesi v Ohiu.

Prateri
27.02.2019 5 z 5

A zločin opět řádil mezi amiši, kteří se neumějí bránit, pomoc odmítají a pomoci policii se jim také moc nechce. Náčelnice Kate v městečku Painters Mill má těžkou práci, musí zlomit neochotu amišů a objasnit vraždy. Vrahové tu doslova skrývají svou tvář. Je to napínavé, velmi napínavé.

Str. 49: Mezi námi žijí zrůdy. Lidé, kteří nevypadají jinak než vy nebo já. Ale chybí jim zásadní vlastnost lidského druhu: svědomí.

alzbeta4340
14.02.2019 5 z 5

Je to vlastně dost jednoduchý příběh, ale tak dobře napsaný, že jsem musela číst a číst. Překousla jsem i docela drastické vylíčení vražd, prostě to nějak do příběhu zapadlo.

wlado
14.02.2019 3 z 5

Výborná detektívna, za triler sa dá považovať len záver knihy. Castillo píše výborne, štýl mi pripomína Tess Geritssen. Kniha ma však nezaujala tak ako Slib mlčení.

Eva514
07.02.2019

Je to má druhá kniha od autorky. Tady už mi trochu vadí, jak se pořád vracíme k tomu co se jí stalo. Je to stále dokola, což už by nemuselo být. Kniha se čte jinak velmi dobře a baví mě, jen mi někdy hlavní hrdinka přijde trochu "hloupá" a taky "zapomětlivá". Což mě ke konci khiny docela rozčiluje, že nevidí kdo je pachatel, přitom je to tak jasné :D

Astonius
27.01.2019 5 z 5

I druhý díl je velmi čtivý a naprosto pohlcující. I když jsou tam líčeny brutální věci, čtenář to hltá a chce vědět víc, je to, jako by na místě činu sám procházel a věci, které "vidí", ho nutí číst dál a dál, aby se vysvětlilo, kdo a proč tohle udělal. Myslím, že jsou to spíše detektivky pro ženy, nejen pro vedlejší milostnou linku (velice okrajovou), ale i pro ženský pohled z pozice hlavní hrdinky. S ní mám menší problém, zdá se mi, že o ní nic moc nevíme, tedy z nějakého lidského hlediska - stále omílá trauma prožité v dětství a práci, nic víc. Při čtení myšlenek Tomasettiho o ní a o tom, jak se mu "vryla pod kůži" jsem si říkala - proč? Tyhle podrobnosti si má zřejmě čtenář jen domyslet, těmi se autorka nezabývala. Také ten alkohol mi k ní moc nejde - při představě, jak sedí sama v baru v uniformě a lije do sebe jednoho panáka za druhým, by zřejmě moc autority neměla... To jsou však jen taková "ale", která si člověk u každého příběhu najde a záleží na tom, jestli jich je moc a jsou proti logice nebo, jestli - jako v tomhle případě - nad nimi člověk mávne rukou :-) Doporučuji - napínavé a zajímavé čtení :-)

zuzana2599
09.01.2019 5 z 5

Popadla mě amišománie !! Tato kniha je první, kterou jsem od Lindy Castillo četla a budu pokračovat. Celá série vypadá totiž hodně dobře, pročetla jsem pochvalné komentáře zde na DT a nelituji. Modlitbu za mlčení jsem slupla jako malinu, život Amišů je zajímavý a atraktivní a já se již těším až vstoupím do tohoto prostředí znovu.... V dalším případu milé Kate Burkholderové !

Miky88
27.12.2018 5 z 5

Jde o první knihu, kterou jsem od autorky četla a musím říct, že je velmi povedená. Amiše znám pouze z filmů, kde jsem je občas zahlédla a tak pro mě byli velice zajímavé dozvědět se něco málo o jejich životě a komunitě. Příběh se mi moc líbil a podle mého názoru se jedná o zdařilou detektivku (thriller). Vřele doporučuji si tento příběh přečíst.

ivoiro
12.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která kromě detektivního případu přináší i informace o životě pro nás neznámé komunity Amišů. Knihu jsem přečetl velice rychle.

MirkaProk
02.12.2018 3 z 5

Tento díl byl pro mne slabší než první. Z prvního dílu jsem byla nadšená, tak jsem si samozřejmě musela přečíst i tento díl, ale z této knihy jsem už tak nadšená nebyla. Ale nebyla to ani špatná kniha, jen se mi první díl líbil více.

deedulka
12.11.2018 5 z 5

Další napínavý díl, kdy hltáte jednu stránku za druhou a nechcete knihu odložit, protože už jste tak blízko vyřešení dalšího případu. Líbí se mi také prolínání do osobního života a postupné vyrovnání se s minulostí. Nejen policejní náčelnice Kate, ale i Tomasettiho.

Esmeralda168
12.11.2018 4 z 5

Možná ještě o něco zajímavější než první díl. Potěšilo mě, že na rozdíl od předchozího dílu v knize nepřibývaly pořád další vraždy. Příběh mi přišel i o něco reálnější než ten předchozí, i když si moc nedovedu představit, že by nějaká policistka mohla udělat takový přešlap, že by číhala na vraha někde úplně sama:)
I tak ale dobrá detektivka. Doporučuji.

Knižní střípky
07.11.2018 5 z 5

Za mě výborná série, je to opravdu skvělé čtení, obohacené o zajímavé amišské prostředí, ale uznávám, je to drsné. Detailní popisy brutálních vražd, nicméně komu tento prvek nevadí, což mně opravdu nevadí, tak rozhodně doporučuji. Hlavní hrdinka Kate je moc sympatická, správná ženská, která i přes traumatickou zkušenost ze svého dospívání, to má v hlavě nastaveno správně.